Grup alışveriş siteleri dünya’da şuan yaygın bir trend, %50 den fazla indirimlerle yemek yemek, şehirdeki etkinliklerden faydalanmak, birçok ürüne ulaşmak, seyahat etmek artık mümkün. Dünya’da hızla gelişen bu sektör Şangay’da abartılı boyutlara ulaşmış durumda, sadece Şangay’da Çince faaliyet gösteren 275 tane grup alışveriş sitesi bulunuyor.

Çin’de hayat beleş !

Sadece tek ürüne odaklanmış tematik grup alışveriş sitelerinden tutunda, ziyaretçilerine çok farklı ürünleri sunan grup alışveriş sitelerine kadar, hergün birçok fırsat ziyaretçilerle buluşuyor. %80 lere varan indirimlerle, en güzel restoranlarda yemek yiyebilirken, şehirdeki etkinliklere, kişisel kullanım eşyalarınıza kadar birçok alanda hergün bir sürü fırsat sizi bekliyor. Çin’de grup alışveriş siteleri o kadar fazla ki, teker teker hepsini takip etmeniz imkansız, Çinlilerin güncel hayatını kolaylaştırmak amacıyla yola çıkan bir site, tüm bu siteleride bir şemsiye altında toplamış. Sadece Çince hizmet veren site, grup alışverişinde de sadece Çince hizmet veren siteleri listelemiş.

Başkent Pekinliler abartmış !

Çinlilerin hayatına birçok kolaylık sunan 360 Anquan sitesine göre, grup alışveriş siteleri en çok başkent Pekin’de (333 site) faaliyet gösteriyor, Pekin’i Şangay (275 site) takip ederken, Şangay’ın ardından Guangzhou (252 site) geliyor. Burada her üç şehirde de faaliyet gösteren birçok site bulunuyor, dolayısıyla alt alta topladığınızda Çin’deki toplam grup alışveriş sitesi rakamına ulaşamayacaksınız. Önemli olan fırsatlara ulaşmak, işte size fırsatlar…

Hangi şehirde hangi fırsat var ?

Çinlilerin ve Çinde yaşayan biz yabancıların hayatını kolaylaştırmak için kurulmuş 360 Anquan sitesinden büyük bir çalışma Tuan.360.cn . Bulunduğunuz şehire göre otomatik olarak şehir sayfanız ve o güne özgü fırsatlar karşınıza geliyor. Fırsatları fiyat aralıklarına göre bakabiliyorsunuz, 0-50 RMB, 51-100 RMB, 101-150 RMB, 151-200 RMB ve 200 RMB üzeri olarak tüm fırsatları inceleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra, katagorilere göre fırsatları inceleyebilirsiniz, Yemek, Güzellik ve Sağlık, Butik Alışveriş, Kupon bilet ve diğer seçenekleriyle de arama yapabiliyorsunuz. İlk üç şehirdeki fırsatları direk görüntülemeniz için aşağıda sizlere linklerini paylaşıyorum.

Pekin’deki fırsatlar için tıklayın…

Şangay’daki fırsatlar için tıklayın…

Guangzhou’daki fırsatlar için tıklayın…

İngilizce olarak fırsatlardan yararlanabileceğiniz web sitesi…

Fırsatları nasıl satın alacaksınız ?

Çin’de internetten alışveriş yapmanız içinde geçerli bir formülü sizinle paylaşacağım.

1. Çin’deki bankanıza giderek internet bankaçılığınızı açtırmanız gerekiyor.
2. Bu işlemin ardından Alipay’den hesap açmanız gerekiyor. Çin’de internette ödemelerde genelde Alipay kullanılıyor.
3. Daha sonra alacağınız ürünü ya da fırsatı seçip, işlemlerinizi tamamlıyorsunuz. Grup alışverişinde ise sizin aldığınız fırsatı belli bir kişi tarafından da alınması gerekiyor, bu üründen ürüne değişiyor, belirtilen sayıyı geçmesi durumunda fırsatı satın almış oluyorsunuz.

Çin’de yaşayan tüm Türk vatandaşlarımıza ithafen, Çin Günlüğü gururla sundu !

5 Yorum var
 1. Ömer | 26 Kas 2010 | 10:37:23

  Gerçekten çok yararlı bir bilgi.Hazırlayanların eline sağlık…

 2. ismail sait alpagu | 23 Ara 2010 | 06:42:59

  Güzel bir paylaşım teşekkürler.

 3. Olcay Fidan | 7 Oca 2011 | 13:24:25

  Sandigimdan daha iyi durumdaymis. Birde private shopping hakkinda da bir yazi bekliyoruz.

 4. Yavuz Selim ŞEN | 7 Oca 2011 | 16:29:10

  Private Shopping hakkında çalışmalarım var, hatta o konu da bir sunum hazırlıyorum, belki sunumu da paylaşırım. Private shopping hakkındaki yazı daha çok pazar raporu kıvamında olacak, istatistiki bilgilere dayalı olacak.

 5. […] […]

Yorum yapınız.