İşten ayrıldın peki ne yapıyorsun ? Ne yapacaksın ?

Son 6 gündür bana çok sorulduğundan burada cevaplıyayım…Bu hafta ve gelecek hafta okulda sınavlarım olduğundan onlara yoğunlaşmış durumdayım, boş kalan vakitler de Yeni İşim Dış Ticaret kitabını 2. sefer okuyorum…

Aynı zamanda bir süre önce hazırladığım kafamda tasarladığım, Türkiye’de bulunan firmalara kolaylık sağlayacak ve Çin’in içlerine girmelerine imkan sağlayacak bir proje üzerinde çalışmaktaydım.

Geçen hafta işten ayrıldığımdan bazı şeylere artık daha fazla zaman ayıra biliyorum, bu zaman zarfında projemi kağıtlara döktüm ve bir iş planı yapma imkanına sahip oldum. Projeden pek fazla bahsetmiyeceğim, çalınmaya çok musait bir proje :) Gerçi çalsalar ne olacak diye düşünüyorum ama olsun ilk benim yapmam başka birşey. Proje Çin ile iş yapanların sıkıntılarından yola çıkarak hazırlandı. Çin ile iş yapan iş adamlarına da bir çok kolaylık getirecek ve en büyük sıkıntılarını yok edecek, aynı şekilde zamandan tasarruf etmelerine de imkan sağlayacak.

Günümüzde sorunun nasıl çözümlenmeye çalışıldığını araştırarak bunları nasıl iyleştirebiliriz sorusu üzerine hazırladığım, projemi anlattığım kişiler tarafından da çok mantıklı bulunan bir proje.

Bu projenin kötü bir tarafı ise bu projeden sayılı firmanın yararlanacağı, sistemin sağlıklı işleye bilmesi adına ilk etapta firma sayısının sınırlı olacağı ve sisteme katılmak isteyen firmalara bir dizi şartları yerine getirdikten sonra incelemeler sonucunda sisteme dahil olacakları yada olmayacakları.

Proje şuan var olsa da hayata geçme süresinin Eylülü bulacağını sistemin oturmasının da 2009 yılını bulacağını düşnüyorum. İlk etapta oluşturmuş olduğum danışma kuruluna sorduğum sorularla da sistemi iyleştirmek adına hala daha çalışıyorum.

Yeni projemle ilgili ve ocak başından kalma yarım bir proje ile ilgili bir çok görüşmeye gidiyorum…

1 Yorum var
  1. girisimciyim | 3 Mar 2009 | 17:44:59

    kitaptan da biraz bahsetsen daha iyi olurmuş.belki alırdık.

Yorum yapınız.