NBA en uzun boylu oyuncusu olan Çinli Yao Ming Çinli depremzedeler için 2 milyon yuan bağışta bulundu, bunun yanı sıra NBA sitesinde Çin’e acil yardım yapılması çağrısında bulundu.

Yao Ming Yapmı olduğu çağrıda şu ifadelere yer verdi.

“Çin’de şiddetli bir deprem meydana geldiği haberini üzüntüyle öğrendik. Şimdi depremde ölü sayısının sürekli artması, bize çok acı veriyor. Daha önce o bölgeye gitmiştim. Çok güzel bir bölgeydi. Afetzedeler için büyük üzüntü duyuyorum. Kalbim artık afetzedelerin ailelerinle birliktedir.”

Milwaukee Bucks takımında oynayan diğer Çinli basketbolcu Yi Jianlian da hem Pekin’de Yao Ming ile çekilen kamusal reklam filminde deprem bölgesine yardım istediler. Bu reklam filmi NBA de Draft maçları arasında yayınlanması bekleniyor.

NBA yıldızlarından şimdiye kadar yapılan yardım kampanyaları,

Phoenix Suns takımının basketbolcusu Steve Nash ve Dallas Mavericks takımının basketbolcusu Jason Kidd de dahil olmak üzere çok sayıda NBA basketbolcusu, Çin’in afet bölgelerine bağış yaptı. Golden State Warriors takımının basketbolcusu Baron Davis ve aynı takımın Letonyalı basketbolcusu Andris Biedrins, 2007 yılı NBA genç basketbolcular seçmelerinde ilk sırayı alan Greg Oden, 2007 sezonunda takımdaki en başarılı 6. basketbolcu ödülünü alan Berzilyalı basketbolcu Leandro Barbosa, Charlotte Bobcats takımının basketbolcusu Raymond Felton da dahil olmak üzere pekçok NBA yıldızı bağış yaptı. Bunun yanı sıra Houston Rockets takımı gibi bazı başka NBA takımları da bağışta bulundu.

Kaynak : NBA

Yorum Yok
  1. Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapınız.