Fua cafe’de düzenlediğimiz sucuk barbekü eşliğindeki veda etkinliğimiz sona erdi, etkinliğimize Çinli misafirlerimizle birlikte toplam 30 kişi katıldı. Etkinlik için Çinden gelen Zeynep hanım ve Artvin’den gelen Yusufeli kaymakamı Mevlüt ÖZDEN’e ve katılan tüm misafirlerimize çoook teşekkür ediyorum.

Veda etkinliğini yapmama rağmen Çin’e olimpiyatlardan sonra gidebiliyorum. Amacım orada 1 ay tatil yapıp sonra okula başlamaktı ama olimpiyat dolayısı ile tatilimizi Türkiyede yapacağız. Shanghai normal üniversitesine kayıdım yapıldı ağustos sonu gibi gidiyorum.

Etkinliğimiz 30 kişiyle başladı, iki arkadaşımıza gelen acil telefon ile aramızdan ayrılmak durumunda kaldılar. Açık büfe olarak yaptığımız etkinlikte, herşey limitsiz olarak ziyaretçilerimize sunuldu.

Yemeklerin yanında Çinlilerin yemek çubukları (kuaizi) da beraberinde verildi. Özel kuai zi lar, Süleyman Sönmez, Can Yurdaer ve Fatih Taşkıran’a çıktı. Özel kuai zi lara sahip olan okurlarımız ile yarışma düzenledik. 3 kase içinde fındıkları getirdik ve önlerine koyduk, karşılarına hakem olarak, Ömer Enis Şen, Hakan Özkan ve Yasin Balcıyı yerleştirdik. Bir dakika içinde en fazla fındık yiyen yarışmacımız 21 fındık yiyerek Süleyman Sönmez oldu, ikinciliği 18 fındık ile Fatih Taşkıran alırken, üçüncülüğü 11 fındık ile Can Yurdaer aldı.

Birinci Fua Cafe de çift kişilik bir akşam yemeği kazanırken, yarışmaya katılan arkadaşlarımıza Çin Eğitim Merkezinden, Çin çay fincanı ve şarkı kitabı kazanırken, hakemlerede Çin çay fincanı hediye ettik.

Gelen bütün ziyaretçilerimize ne verdik hatırlamıyorum :) Jianzi, yelpaze, photoshop magazin dergisi ve daha ne vardı bilmiyorum.

Sonra yağmurun başlaması ile içeriye geçtik ve içeride ziyaretçilerimize molihua cha (yasemin çiçeği çayı) ikram ettik. Sonra fua cafenin ufak bir şeker süpizi oldu.

Bu gece kuai zi kullanmayı öğrendik, Çin çayını tattık, jian zi ile oynamayı öğrendik, Çinliler ile tanıştık ben sucuk yiyemesemde gece süperdi. Katılan herkese bir daha çok teşekkür ederim.

Etkinliğin fotoğraflarının bazılarına buradan, video ve diğer fotoğraflarada buradan ulaşabilirsiniz.

Etkinliği katılanların ağzından okumak isterseniz..

Süleyman Sönmezin yazısına buradan
Ömer Enisin yazısına buradan ulaşabilirsiniz..

7 Yorum var
 1. […] geçen kişi ve kurumların siteleri: Çin Günlüğü Sitesi Yavuz’un etkinlik sonrası yazısı Ömer Enis’in etkinlik sonrası değerlendirmesi CEO Yavuz Veda Ediyor Çin Eğitim […]

 2. Fikret AKIN | 28 Tem 2008 | 09:22:08

  Etkinlik çok güzeldi yavuz teşekkür ediyorum.
  erken kaçmamız gerekti ama 1-2 saat bile orda olmamız gerçekten de hoş oldu.

  Sana şimdi den hayırlı yolculuk. Bizi çin’ de iken habersiz bırakma 😉

 3. Süleyman SÖNMEZ | 28 Tem 2008 | 11:51:34

  Çok eğlendim. Cidden çok eğlendim. Özleteceksin kendini, dostlarımız birer birer Çin’e gitmeye başladı. Bkz Uğur Samsa…

  Çince çok değişik bir dil ama bilmiyorum öğrenebilir miyiz :)

  Düşünmeye başladım.

 4. yavuzselimsen | 28 Tem 2008 | 13:10:09

  Süleyman hocam öğrenebilirsiniz, zor ama çok zevkli bir dil, bulmaca gibi olduğundan çok eğlenceli oluyor. Çin eğitim merkezi daha da eğlenceli etkinlikler yaparak daha da çekici hale getiriyor.

 5. Cocuklacocuk | 28 Tem 2008 | 22:48:23

  Çok eğlenceli geçmişe benziyor.

 6. Burak Budak | 29 Tem 2008 | 18:04:11

  çok hoş ya …
  malesef tatil dolayısıyla katılamadım ama yinede sizin adınıza çok sevindim eğlenmeniz bile yeter …

  bu ara yavuz malesef blogunda virüs var galiba … girince uyarılar geliyor …
  iyi yolculuklar şimdiden …

 7. […] Çin Günlüğü gibi partner site bulacaksınız yakında partner sitemizi açıklayacağım. Veda etkinliğimize gelen Çinli arkadaşlar Çindeki partner sitemizin yazar kadrosu […]

Yorum yapınız.