urumci pazar
2006 yılından bu yana Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından düzenlenen, Çin Halk Cumhuriyeti ile ticari ve ekonomik ilişkilerimizin sürdürülebilir bir yapıda geliştirilmesi için “Çin Ülke Stratejisi” uygulanmaktadır.

Çin Ülke Stratejisi kapsamında, düzenlenecek “Ticaret Heyeti Programı” dahilinde Türkiye’nin dış ticareti, ekonomik yapısı ve yatırım olanaklarını ilgili iş çevrelerine tanıtacak seminerler ve ikili iş görüşmeleri organize edilmesi, iki ülke işadamlarının bir araya geleceği iş yemekleri ile bir resepsiyon düzenlenmesi planlanmaktadır.

İhracat Geliştirme Merkezi (İGEME) tarafından yapılan açıklamada bu çerçevede gıda ürünleri, kereste, mermer, kimyasal ürünler, mobilya, inşaat malzemeleri, demir-çelik, yün, tarım makineleri, hazır giyim, konfeksiyon, tıbbi ekipman, elektrik-elektronik, ham-rafine petrol ürünleri ve deri ürünleri başta olmak üzere tüm sektörlerdeki üretici ve ihracatçı firmalarımızın katılımını bekliyoruz açıklaması yapıldı.

Fuarda Türk ekibine ücretsiz fuar alanı sağlandı, ve yarın başlayacak olan fuar da Türk firmaları ürünlerini Çin’e pazarlamak için 4 gün boyunca Urumçi de bulunacaklar…

Yorum Yok
  1. Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapınız.