Beijing’e gidince ilk gideceğimiz mutlaka gezeceğimiz bir yer Yasak Şehir, ama gidemeyenler için IBM güzel bir uygulama geliştirmiş. Bu uygulamayı daha önceden bilmeme rağmen fırsat bulup da indirip inceleyememiştim. Rüyalarımızı süsleyen Beijing The Forbidden City’e gidiyoruz…

Bugün incelemek nasip oldu, öncelikle IMB bu çalışması 3 yıl sürmüş ve Yasak Şehrin müze oluşunun 83. yılında hediye olarak verilmiş. Yasak Şehri 3 boyutlu halini geziyorsunuz, kendi profilinizi oluşturup dolaşıyorsunuz, imparatorla yemek yiyebiliyorsunuz. Okçuluk, kriket karşılaşmaları yapabiliyor, Go oyunu oynaya biliyorsunuz. Bunların yanı sıra arkadaşlarınıza da rehberlik yapabiliyorsunuz ben kayboldum şuan da yardım istiyorum :) Sarayda değişik görevlerde buluna biliyorsunuz profilinizden kişiliğinizi değiştirerek Çin saray kültürünü öğrene bilirsiniz..

IBM’in 3 sene uğraşmış olduğu uygulamaya bu siteden ulaşabilirsiniz. Bilgisayaranıza indirip kurduktan sonra gerçekten Yasak Şehirdesiniz ama turist olarak değil imparatorun misafiri olarak oradasınız.

IBM bu güzel uygulamayı insanlığın armağına sunduğu için teşekkür ediyoruz…

3 Yorum var
  1. Internetagentur Münc | 15 Kas 2008 | 13:59:31

    Cok güzel bir yer. Burada sundugunuz bilgiler icin tesekkür ederim!

  2. ismail | 16 Kas 2008 | 20:14:11

    hayırlısı

  3. atacamadesert | 20 Kas 2008 | 19:02:43

    şimdi ben belirttiğiniz siteye girdim. download da ettim. ama virtual hiçbir görüntü açılamadı :( çizgili defter gibi bir görüntü çıkıyor. kapatırken de ‘Are you sure that you want to exit the Virtual Forbidden City?’ diye soruyor. giremedim ki çıkayım diyorum ben de. HELP!

Yorum yapınız.