Çin’deki başarılı Türk firmalarımızın başarılarına bu blogda yer veriyorum, şüphesiz bu şirketlerden bir tanesi de dünyada bizlerin gururu olan Türk Hava Yolları. THY, Çin’de gururumuz olmaya devam ediyor, THY Çin’de en iyi ürün “Comfort Class” üdülüne layık görüldü.

En iyi ürün Comfort Class

THY, Çin’de aylık 500.000 tirajla turizm sektörüne dağıtılmakta olan “World Traveller” dergisi tarafından, birçok havayolu şirketi, otel müdürleri, değişik ülkelerin turizim ve kültür ateşeliklerinin katılımı ile düzenlenen “2011 yılı World Traveller Award” töreninde, En İyi Ürün “Comfort Class” ödülüne layık görüldü.  Ödülü Türk Hava Yolları adına kabul eden, THY Şanghay Genel Müdürü Gayret Yüksel, ödül töreninde Comfort Class ürününün tanıtımını da yaptı.

Çin’de Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları Çin’e, haftanın her günü Pekin ve Şanghay, haftada üç gün Guangzhou, haftada 6 gün Hongkong olmak üzere toplam 23 yolcu seferi düzenliyor. Bunun yanı sıra, haftada ikişer gün Hongkong ve Şanghay’a da kargo seferleri düzenliyor. THY Çin uçuşlarında Comfort Class’ı bulunan B777-300ER tipi uçaklarla servis veriyor. Avrupa’da 70’den fazla varış noktası  dünya da 170 varış noktasıyla göklere yükselen THY, büyük hava yolu firmalarıyla kıyasıya rekabet ediyor.

THY’nın yapmış olduğu sponsorluklarda Çin’de ses getiren başka konu. Avrupa Basketbol şampiyonasına sponsor olan THY’nı, final maçında birçok Çinli izledi. Final maçı canlı verildikten sonrada tekrarı da Çin TV’lerinde gösterildi, final maçındaki THY Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’nun maket uçak verdiği sahne de dahil olmak üzere Çin TV’lerinde ana haberlerde final maçı sık sık gösterildi. Birde THY’nin Barcelona ve Manchester United sponsorlukları var ki, ikiside şampiyonlar ligi finalinde karşı karşıya gelecek. Kim kazanırsa kazansın, sadece Çin’de değil dünya da THY kazanacak.

THY’nin başarısını rakipleri bile itiraf ediyor

THY, Çin’deki başarılarını en ciddi rakiplerinden Lutfansa Havayollarının Türkiye Genel Müdürü Gregor Wende’ye bile itiraf ettirmiş durumda. Ne diyor, Sayın Gregor Wende, Çin’e Almanya’dan sefer yapan şirketler arasında THY birinci diyor. Buradaki yabancı arkadaşlarda konuşmalar sırasında uçuşlar hakkında açılan konularda, THY överek bitiremiyorlar. Çin’den İstanbul’a gidiş saatleri, ve İstanbul’a vardığında Avrupaya bağlanan aktarma seferleri o kadar güzel ayarlanmış ki, birde buna hizmette kalite eklenince THY tartışmasız Avrupa’daki havayollarının önüne geçiyor. Tabi bu konuşmalar arasında bizlerinde bir Türk olarak göğsü kabarıyor.

THY Şanghay Genel Müdürü Gayret Bey başta olmak üzere, THY Çin ekibini ve tüm THY ekibini bu başarılarından dolayı tebrik ediyorum.

4 Yorum var
 1. Mehmet | 3 Haz 2011 | 11:34:49

  THY hostestesleri Çinlilere karşı çok kaba Yavuzum bunu Gayret’e de söyledim ama isim soruyor. Bence düzeltmeleri gerek isimden ziyade

 2. ibrahim | 19 Tem 2011 | 23:10:04

  Gayret Beyi merkeze almışlar galiba, aslında bu haberlere göre başarılı, neden merkeze alındı ki?

 3. Yavuz Selim ŞEN | 20 Tem 2011 | 04:09:43

  Gayret Bey’in şuan için yeni görevi belli değil. Çin’de THY’nın göklerde yükselmesinin baş mimarlarından biri olan Gayret Bey, önümüzdeki dönemde THY’nin global başarısında aktif rol alacağını düşünmekteyim. Azmi, insan ilişkileri, bitmez tükenmez enerjisiyle Çin’de başardıklarını, yeni görevinde de sağlayacağı kanısındayım. Gayret Bey’e yeni görevinde başarılar dilerim.

 4. Muhammed | 27 Eyl 2011 | 12:31:48

  çinde hayat gercekten cok zor gibi b,ir ifade goruyorum

Yorum yapınız.