Çin’in en önemli gıda fuarlarından birisi olan SIAL China’dan yıldızlar geçti. Benim VIP davetli olduğum fuarda Çin’in alanındaki en büyük firmaları katılım gösterdi.

Sial China

Shanghay’da düzenlenen SIAL China fuarına 2010 yılında 1339 şirket katılım göstermiş. 30.500 kişinin ziyaret ettiği fuar, Shanghay’da düzenlenen en önemli iki gıda fuarından birisi. Çin’in en büyük gıda üreticilerinin de katılım gösterdiği fuarda, Çin’in en büyük süt ürünleri üreticileri, Meng Niu ve Yili’de fuarda yer almıştı. Fuarda ağırlıklı olarak Çin tarım ürünleri yer alıyordu. Türk firmalarının da katılım gösterdiği fuarda, aynı zamanda satıcılarla alıcıları buluşturan yerlerde bulunuyordu. VIP ziyaretçilerinin girebildiği bu alanlarda Çin’de faaliyet gösteren Carrefour gibi bazı uluslar arası zincirlerde bulunuyordu.

FHC, SIAL farkı

Yabancı firmaların Çin’e girişlerinde en önemli fuar olarak kabul edilen FHC gıda fuarına göre SIAL fuarında daha fazla Çinli katılımcı vardı. FHC’ye katılan büyük distribütörler SIAL’e katılım göstermemeşti. SIAL’de küçük distribütörler yer almasına rağmen, FHC fuarına nazaran daha fazla distribütör firma bulunuyordu.

1 Yorum var
  1. Ayse Tan | 25 May 2010 | 10:51:52

    Merhaba,
    sizi Cin günlügü sayfasindan tanidim. Ben size Almanya’dan yaziyorum. Biz bir bayan arkadasimla beraber internetshop kurup güzel bayan cantalari satmak istiyoruz. Biz biraz arastirma yaptik Ali baba vs gibi portallardan cok seyler bulduk, ama kapitalimizin az olusundan, yeni oldugumuz icin kimseye güvenip bir kara veremedik. Siz bize yaridmci olabilirmisiniz, olabilirseniz, ne sekilde olabilir. Biz ticarette yeni degiliz ama Cin konusunda yeniyiz. Bana fikirlerinizi yazarsaniz sevinirim. Selamlar
    Ayse

Yorum yapınız.