Shanghay’da bulunan Super Dinner bayağı bir iddialı restoran. Hamburgerin güzelliği değil büyüklüğünü ön plana çıkaran bir Amerikan restoranı. Restoran birde müşterisiyle iddiaya giriyor.

Restoran’da satılan Hamburger 100 RMB (21,5 TL), iddialarına gelince hamburgeri 10 dakika da bitirirseniz para ödemiyorsunuz, bitiremezseniz hamburgerin parasını ödeyerek çıkıyorsunuz. Ben kendilerine, Türkleri iddianın dışında tutun önerisinde bulundum, bu restoranı öğrenirlerse zararına çalışırsınız dedim.

Restoranın Adresi : Taikan Road, No: 200, Shanghai

Pasha Restoran

Sadece ecnebi reklamı olmasın diye Shanghay’da yeni açılan halis muhlis Türk restoranı Pasha restoranı da tanıtalım. Bu tarz bir iddiaları olmasa da lezzet iddiaları var. Genç bir girişimcisi var Burak, kendisiyle Shanghay Başkonsolosluğumuzun yeni yıl resepsiyonunda (dün) tanıştık. Kendisi daha önceden Koç bünyesinde çalışıyormuş, daha sonra bu fırsat önüne çıkmış ve iki Çinliyle birlikte Türk restoranı açmış Shanghay’da.

Restoran hakkında çok övgü duydum ama daha ziyaret etmek nasip olmadı, ayda bir çiğ köfte yaptıklarını da haber vereyim, hasret çekenlere duyurulur. En kısa zamanda bende bir hayırlı olsun ziyaretine gideceğim.

Adres : Nan Chang Road, No:262, Shanghai.

2 Yorum var
  1. Kazim Goker | 11 Oca 2010 | 11:23:57

    Yavuzcum,
    Pasha rest haberini gecistirmissin galiba.. Bence bir ziyaret et sonra guzel bir haber yap.. Cin Gunlugune yakisan bir sekilde..

  2. yavuzselimsen | 11 Oca 2010 | 11:58:05

    Pasha’yı ziyaret edeceğim Kazım Abim, bu yazıda sadece başka ülke restoran reklamı olmasın diye Pasha’yı da ekledim. Ziyaret edince tekrar hakkında bir yazı yazmayı düşünüyorum.
    İstersen yemeğe beraber gidelim :)

Yorum yapınız.