crazy-turks-shanghai

Shanghai Crazy Turks olarak, Shanghai Uluslararası Futbol Ligindeki son maçımızı dün oynadık. Acısıyla, tatlısıyla büyük zevk aldığım bu organizasyonun bu senelik sonuna geldik.

Evet sadece bir puan aldık, bunun birçok nedeni vardır, bunların hepsini biz biliyoruz. Bugün bu başarısızlığın nedenlerini yazacak ve müzakere edecek değilim. Bir sene boyunca kazandıklarımı, bana artı değer katan özellikleri yazacağım.

Dostluklar kurdum, dostluklar oluşturmanız için birçok yöntem vardır. Ben bu konuda becerikli biriyimdir, çok aktif olduğum ve sıcak kanlı olduğum söylenir. Ama bu konu da zorluk çeken genç arkadaşlarımız için Crazy Turks biçilmiş bir kaftandı. İş dünyasın dan birçok kişiyi tanımak bir yana bunun yanında derdimiz sıkıntımız olduğunda işini bırakarak bize yardımcı olacak birçok dost abi edinmiştik.Tüm dertlerimizle dertlenen bir topluluğa sahiptik. Ülkenizden binlerce kilometre uzakta böyle topluluğa sahip olmak çokta kolay olmayabilir.

Takım Ruhu, daha önce de takım olarak mücadele ettim, öğrencilik hayatım boyunca birçok grubu yönettim yada içinde bulundum. Ama böyle eylenceli ve kararlı bir ekiple beraber olmadım. Bir amaç için, yağmur, çamur, kar, fırtına demeden, kazanamasak da hep birlikte her maça gelen başka topluluk görmedim.

Sinirlerini kontrol etmek, birçok arkadaşımız bunu yönetmeyi beceremese de ben kendi sinirlerimi kontrol etmeyi öğrendim. Maç için de sinirlerime hakim olmayı, maç oynarken keyif almayı öğrendim. Kendime sahip olmayı ve en zor şeyin de kendine sahip olmak olduğunu öğrendim.

Aile olmayı öğrendim, hep derlerdi biz bir aileyiz biz birbirimize kızarız o orada kalır diye. Ben bunu bu takımda yaşadım, maç içinde birbirimize kızdık, bağırdık ama maç bittiği anda bir birimize sarılmasını, özürdilemesini bilen, hatanızı affeden bir grupla beraberdim mutluydum.

Bana bu şekilde güzel bir sene yaşatan tüm takım arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Lig bitti ama dostluklarımız devam ediyor ve hep devam edecek. Biz bu hafta içi takım olarak yemek yiyeceğiz. Lig sonu partimiz olucak ve çok daha eylenceli organizasyonlar da beraber olacağız.

ciplak-alman

Son olarak lig şampiyonu olan Alman takımını tebrik edelim, Alman takımında top koşturan ve takımın en iyilerinden olan Mesut abimize de ayrıcana tebriklerimizi sunalım. Her hafta maçın adamı olan Mesut abimiz, son maçta maçın adamı olsaydı yukarıdaki fotoğraftaki gibi görecektik. Almanlar son maçta maçın adamı seçilen kişiye bu kıyafeti giydirip bu şekilde dolaştıracaklarmış. Mesut abi ucuz yırtmış…

Fotoğrafların hepsi daha sonra burada olacaktır, daha sonra tekrar uğra…

Yorum Yok
  1. Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapınız.