shanghai-expo

Bu yazımızda Shanghai Expo genel olarak ele alacağım, daha sonraki yazılarımızda Shanghai Expo hakkında detaylara ineceğiz, Shanghai Expo’ya katılım kılavuzu 432 sayfa daha okuyamadığımdan bu yazıda fazla detay veremiyeceğim.

Çin pekin olimpiyatlarına nasıl hazırlandıysa aynı şekilde, Shanghai Expo’ya hazırlanıyor. Shanghai’da her tarafta Shanghai Expo’nun maskotunu göre bilirsiniz, her tarafta geri sayım tabelaları var, bugün Shanghai Expo’ya 450 gün kalmış. Shanghai Expo’nun sloganı ise, 城市让生活更美好 Daha iyi şehir, daha iyi yaşam

Shanghai Expo’ya Türkiye dahil, 185 ülke ve 46 tane uluslararası örgütün katılması kesinleşti. Yaklaşık 40 kadar ülke Expo parkında kendi alanlarını inşa ediyorlar, Türkiye sanırsam bu ülkelerin arasında değil.

Shanghai Expo 1 mayıs 2010 tarihinde başlayacak, 31 ekim 2010 tarihinde sona erecek. Bu zaman zarfında, Shanghai Expo’ya 70 milyon ziyaretçi gelmesi bekleniyor. Shanghai’ın Taksim meydanı olan People’s Square de Shanghai müzesinin karşısına, Shanghai expo sergisi açmışlar. Shanghai Expo sergisini gezmek 30 yuan (7,5 TL) Öğrenciyseniz bu fiyat yarıya düşüyor. İçerisinde Shanghai tarihi gelişimi, Shanghai maketleri ve expo maketleri bulunuyor.

Shanghai Expo’nun bilet fiyatları da belli oldu, Shanghai Expo’yu ziyaret etmek isteyenlerde 160 yuan (40 TL) ödeyecekler…  2009 eylül ayının 28 inde ise Shanghai Expo biletleri satışa çıkacak.

Aşağıda Shanghai Expo’nun tanıtım videosu…

1 Yorum var
  1. George Wu | 13 Ağu 2009 | 05:47:31

    Please forward information on space availability, dates, and cost for one booth.

Yorum yapınız.