shanghai kuleleri
Bu gün shanghai güzelimiz Maggie Yu, yeni açılan Shanghai Dünya Ticaret Merkezini gezmeye gitmiş. Maggie almış eline kağıdı, ben shanghai gelince nereleri gezmem gerekiyor nerelerde çekim yapmamız gerekiyor bunları yazıyor. Maggie’nin kaleminden shanghai dünya ticaret merkezi..

Bugün bana anlattığı Shanghai dünya ticaret merkezini anlata anlata bitiremeden yatmaya gitti, bende yazmaya başladım. Maggie shanghai dünya ticaret merkezinin 100. katına çıkmak için tam 150 yuan (yaklaşık 21-22 $ para ödemiş) Maggie shanghai dünya ticaret merkezinin shanghai en yüksek binası olduğunu söyledi uzunluğu 492 metreymiş. Shanghai da ondan sonra en yüksek bina 421 metre ile jinmao kulesiymiş.

Shanghai dünya ticaret merkezi aynı zamanda dünyanın en yüksek yeri konumundaymış. Shanghai dünya ticaret merkezinin bir katında havuz varmış (ama hangi katı msn kapadım gidince) neyse o dünyanın en yükseğindeki havuzmuş. Aynı zamanda 91,92,93 katlarda restoran bulunuyormuş, bunlar dünyanın en yükseğindeki restoranlarmış. İki kat medya merkezi olarak yapılmış, Maggie burayı görmemiş ama okumuş bana orada çekim yaparız dedi :)

Çin’de ramazan başlamış müslümanlar oruçlularmış öyle dedi.

Yorum Yok
  1. Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapınız.