masa tenisi
Türk olimpiyat tarihinde bir ilk gerçekleşti, Türkiye ilk defa Pekin olimpiyatlarında ping pong da mücadele etmeye hak kazandı.

Bunun şüphesiz mimarı Fenerbahçe’nin başkanı Aziz Yıldırım. Fenerbahçe futbol’dan öte bir spor kulübü her amatör branşda olduğu gibi Masa Tenisinde’de bu yıl Fenerbahçe şampiyon oldu. Bir çok amatör branşda bir çok sporcusu ile Pekin olimpiyatlarında yarışmaya hak kazandı.

Fenerbahçe Masa tenisi takımında 8 sporcu yer alıyor, bunların sadece 2 tanesi Türk, 3 tanesi Çinli diğerleri Sırbistan, Belgrad ve Romanyalı. 3 Çinli sporcunun 2 tanesi1989 doğumlu diğeri 1990 doğumlu. Pekinde bizi temsil etmeye hak kazanan iki sporcumuz 1989 doğumlu olan Çinliler, Melek Hu ve Cem Zeng bizi bireysel anlamda Pekin olimpiyatlarında Ping pong da temsil edecekler.

Onlar için de çok ilginç bir karşılaşma olacak, kendi halkı önünde belki kendi ülkesine karşı Türkiye adına ter dökecekler. Allah yardımcıları olsun.

Fenerbahçe masa tenisinde şampiyon olduğunda en çok eleştirilen kişi Aziz Yıldırım’dı. Çünkü Fenerbahçe’nin şampiyon olmasındaki en büyük pay bu Çinlilerindi. Çinliler masa tenisinde dünya’ya meydan okuyorlar, onları takip edenler ise Güney Kore ve Japonya. Bu gün Pekin olimpiyatlarında masatenisi bayanlar takım müsabakalarında müthiş bir maç izledim. Benim favorim olan Çin, Singapur’u yenerek altın madalyanın sahibi oldu. Sonra Singapur nasıl finale çıktı dedim, Güney Kore iyi takım ve ben onları bekliyordum. Singapurun sporcularının da Çin asıllı olduğunu öğrendiğimde Singapurun finale kadar gelmesine şaşırmadım.

Şimdi düşünmekteyim, Singapur adına yarışan Çinli sporcular kazanmış oldukları gümüş madalyayı Çin’e mi götürdü yoksa Singapur’a mı ? Eğer Türkiye adına ter dökecek olan bu Çinli sporcular madalya’ya ulaştılarında madalya’yı Çin mi kazanmış olacak ? Tabikide bu soruları Aziz Yıldırımı eleştirenlere soruyoruz.

Neyse efendim 5 olimpiyattır Türkiye’yi temsil eden ve her defasında ilk turda elenen Derya Büyükuncuyu destekliyeceğime, Türkiye adına yarışacak Çinlileri desteklerim. Aziz Yıldırıma tekrar teşekkür ederken Türkiye’ye daha fazla Çinli masa tenisçi getirmesini istiyorum, gelecek olimpiyatlarda masa tenisinde takım halinde mücadele etme şansımızın olması için.

2 Yorum var
  1. Kinem.Net | 24 Ağu 2008 | 17:31:11

    Geçen gün izledim maçını, pek beğenmedim aslında Cem Zeng’i,aslında karşısındaki rakibin çok güçlü olduğundan olsa gerek son seti 11-1 kaybetti

  2. Büşra | 13 May 2010 | 16:36:38

    yaa bana 2010 pekin olimpiyatlarında yer alan bireysel ve takım sporları gerekioo

Yorum yapınız.