oses_cigkofte_cin_1

Adıyamanlı Osman Usta’nın akşamları elle yoğurup, sabahları üç tekerlekli arabasıyla satarak kurduğu OSES Çiğ köfte, Çin’de hızla yayılmaya ve franchisingler vermeye hazırlanıyor. 3 ile 5 yıl arasında 100 şubeye ulaşmayı hedefleyen firma, Çinlilere çiğ köfte satmak için birçok yeniliğe imza atıyor.

OSES Çiğ Köfte, Adıyamanlı Osman Usta’nın 1993 yılında üç tekerlekli el arabasıyla başladığı serüveni, yurt içinde yaklaşık 500 şubeye ulaştı. Sektöre birçok yeniliğin öncüsü olan OSES Çiğ köfte, Avrupa standartlarında kurmuş olduğu ilk Çiğ köfte fabrikasıyla sektörün gelişiminde de önemli bir yere sahip. Yurt içinde yakalamış olduğu başarıyı yurtdışına da taşımayı hedefleyen OSES Çiğ köfte, Almanya ve Çin’de yapılanarak başarısını taçlandırmak istemekte.

oses_cigkofte_cin_3

OSES Çiğköfte’nin Çin’e girişi, 2013 yılında katılmış oldukları SIAL Şanghay fuarı ile birlikte başlamakta. OSES’in fuar standında oluşan uzun kuyruklar neticesinde firma Çin’e girmeye karar veriyor. Firma fizibilite çalışmalarının akabinde, Şanghay’da 500 m2 lik bir fabrika kurarak, ilk şubesini de Şanghay’ın Doğu bölgesinde açıyor. Şuan 1 şubesi bulunan OSES, yakın zamanda iki şube daha açmayı planlamakta. Çin’de Türk ve Türk damak tadına yakın restoranların menülerine de girmeyi hedeflemekte. Franchising olarak da büyüme planları bulunan firma, ilk 10 Franchising’den ücret almayacak. Ningbo, Yiwu ve Pekin’den talepler alan firma, franchising görüşmelerini sürdürüyor.

oses_cigkofte_cin_2

Çinliler Sushi Çiğ Köfte Tüketiyor !

OSES Çiğ köftenin Çin müdürü Ali Bey’e göre, acı seven Çinliler Çiğ köfteyi seviyor, acı sevmeyenlere çiğ köfte acı gelse de, Sushi şeklindeki sunum bayağı ilgi görüyor. Şekil olarak ‘Beyti’ ye benzeyen sunum Çinlilerden ilgi görmekte. Çinliler etsiz çiğ köftenin içinde et olduğuna inanıyorlar, firmanın en çok karşılaştığı sorular çiğ köftenin içinde ne eti olduğu yönünde. Dürümün içerisine köfte koydurmayıp, sadece isot koyduran, isot fanatiği Çinliler de az değilmiş ! 

Çiğ köfte seven biri olarak, OSES Çiğ köfteyi yapmış olduğu girişimden ötürü tebrik ederek, en kısa zamanda hedeflerine ulaşmalarını ümit ediyorum.

Şanghay’a yolunuz düşer,Çi ğ Köfte yemek isterseniz adresi de paylaşayım; No.528 North Nan Quan Road, Xindalu Square.

1 Yorum var
  1. Cihan İrfan Özduru | 26 Mar 2014 | 18:03:23

    Sichuan mutfağına düşkün Çinliler için bir alternatif olmuş, Hayırlı uğurlu olsun artık Çin’e gelen Türk işadamları o kadar da zorlanmaz İstanbul Restaurant var, OSES Çiğ Köfte var… Eh artık Çin’e gittik aç kaldık demezler 😉

Yorum yapınız.