Bu gün çok yorgun ve bitmiş bir haldeyim, günün özetini kısaca geçelim, sabah erkenden Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi merkezine gittim, malumunuz mezuniyet töreni tam 5 saat sürdü. Sonra Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Merkezinin hemen yanında bulunan Maçka parkındaki Fua Cafe de bir yemek yedik, sonra Çin Eğitim Merkezine giderek geceyi planladık. Günün finalini bir hafta önceden Çin devlet radyosu editörü Türkçe ismi Yavuz Bey ile birlikte Air China da görüştük.

Sırasıyla gidelim ama Air China da güzel haberler ile döndüm, en azından benim açımdan çok sevindirici. Aynı şekilde Çin Eğitim Merkezi de öyle. 

İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Mezuniyet Töreni

Mezuniyet törenimiz saat 12:00 de başlıyor ama öğrenciler, saat 10:00 da orada olacakmış biraz geç gittik, neyse giyindik sonra provalar. Provadan sonra bize yarım saat serbest zaman verdiler. Hocalar ile görüşmeye daldım. Neşe hocamız ile ayak üstü görüşüyorduk, İstanbul üniversitesin’de bir bölümün blogunu kurmayı düşünüyorlarmış. Çok süper birşey üniversiteler de blog açacak ben mutlu oldum. Kendilerine yardım edeceğimi söyledim, sonra benim Çin’de ne yapacağım hakkında konuşmaya daldık. Çin’e ne satacağım, Çin’den ne getireceksin gibi biraz konuştuk. Ömer Faruk hocamız da oradaydı, valla bu çocuktan korkulur beni bile google düşürmüş :)

Neşe hoca nasıl hocam ne yapış ki ? diye sordu. Hocam bu çocuk çok aktif ben bunu izliyorum ne yapacağı belli olmuyor :) Ben Çin malları hakkında derste birşey anlattım gidip blogunda yazmış. Ömer Faruk hocanın yakındığı ve unutamadığı malum yazı.

Mezuniyet töreni başladı bizim bulunduğumuz yerde ses sistemi acayip kötü dolayısı ile hep konuşuyorduk inan kimseyi dinlemedim / dinlemedik. Mehmet Hakan Sağlam hocamız kısa konuştuğu için çok teşekkür ettik. Aynı şeyi diğer konuşmacılar için söyliyemiyeceğim, çok sıkıldık çok hatta sahne de yere oturduk arkadaydık görünmüyorduk. Okul birincisi Uğur kardeşim çıkınca sanki ben birinci olmuş gibi sevindim halbuki kendisini okul çıkışlarında sadece selam vererek tanıyorum. Bizim sınıfın birincisi biricik kankimiz Yasin çıkınca ellerim alkışlamaktan patlıyacak gibi oldu, hatta bir an peşinden gitsem mi diye düşündüm :)

Bütün herkese 2007 – 2008 mezun öğrencimize diye başlayan siyah beyaz, renksiz bir belge verdiler. Muhasebe olarak en çok sanede olan bölümüz, çünkü ETA dan sertifika alanlar oldu. Gelelim ETA nın ödülüne daha önceden tüm öğrencilere vermiş oldukları ETA eğitim CD sini orada göz boyamak için ambalajın içinde vermişler. Okul birincisine laptop vermişler, bölüm birincilerine de oyuncak saat. Ben hiç bişe alamadım süperim dime :) Daha önce Neşe hocanın derste söylediği ama komisyonun bana vermediği ödülü çok bekledim. Diplomayı alalım komisyon hakkında da yazarız blogun gücü adına :)

Çin Eğitim Merkezi

Çin Eğitim Merkezi ile yapacağımız etkinlikte neler verebiliriz, neler yapabiliriz gibi bir çok şey konuştuk etkinliği planladık. Bir çok süpriz ve oyunlar hazırladık. Sonra Çinde üniversite eğitimim için fikir alışverişinde bulunduk. Çinde üniversite eğitimim için neler yapmam gerektiği hakkında konuştuk işlemlerimi Çin Eğitim Merkezine yaptırıyorum. Çin vizesini Ligarba Travel den almayı düşünüyorum. Uçak biletini de Air China dan alacağım.

Air China da Çin Devlet Radyosu Editörü ile Görüşme

Bir yerden çıkıyor diğer yere koşturuyorum, Air China ya geldim, Çin Devlet Radyosu editörü Yavuz bey ve birde Air China’nın herşeyi Zafer bey :) Neyse bana uçak biletinde çok indirim yaptı, söylemiyorum :) Ama ben daha da indirim yapmasını istiyorum :) Zafer bey ile 2 yıldan fazladır tanışıyoruz ama Air China da çalıştığını dün öğrendim :) Zafer bey ile Yavuz bey sınıf arkadaşı oluyorlarmış Pekin üniversitesi yabancı diller bölümünden. Zafer bey ile ortak ticari projeler üzerine konuştuk çaktırmıyoruz :)

Yorucu ve bir o kadar zevkli bir gün bitti… Önümüzdeki gelişmelere bakacağız :)

5 Yorum var
 1. Yasin | 15 Tem 2008 | 22:52:23

  işte kardeşim benim yaa. beni blogunda yazdığın için öncelikle teşekkürler kardeşim … yazın çok güzel olmuş. hele bazı yerlerinde koptum. resimde bir numara çok güzel çıkmış. mezunda olduk vala :d güzel yaptık finali 😀 gelseydin ya peşimden kardeşim ne olacak sanada verirdik bi torba:D gerçi ayrımcılık yaptılar dandik şeler verdiler ama olsun oraya çıkmak yetti 😀

 2. yavuzselimsen | 15 Tem 2008 | 23:02:56

  Ayıp ayıp kitapları bile sakladın :) Birinci olunca konuşmak kolay, birde resimde yanımdakinin kendin olduğunu söylesene halktan niye saklıyorsun kendini :) Yalnız oyuncak saat hediyenize koptum :)

 3. Uğur Samsa | 16 Tem 2008 | 00:17:28

  Yavuzcum mezuniyetin hayırlı uğurlu olsun. Shenzhen’de görüşmek üzere :)

 4. özlem yıldız | 16 Tem 2008 | 18:21:57

  seni tebrik ederim tekrar bana da nasip olurmu dersin başarılarının devamın diliyorum kolay değil hayat mücadelesiin de ve çinde başarılar sana özlem yıldız

 5. yavuzselimsen | 16 Tem 2008 | 18:48:08

  @uğur çok teşekkürler galiba görüşemiyeceğiz

  @özlem yıldız sizede çok teşekkürler, sizinde mezuniyetinizi görmek nasip olur inş..

Yorum yapınız.