Blog okurlarının rahatsız olması üzerine Kappa Girl fotosu kaldırılmıştır.

Dünyaca ünlü giyim markası Kappa‘yı shanghai’da ve Çin’de herkes biliyor. Kappa’yı tüm Çin’e sadece bir hayat kadını tanıttı, Kappa milyon dolarlarca reklam harcaması yapmadan bir hayat kadını ile tüm Çinlilere kendinden bahsetti. Tüm televizyon kanalları ve gazeteler Kappa’dan bahsediyor.

Çok büyük bir pazar Çin, gerçekten burada reklam da çok zor, her gün posta kutum kağıt reklamlarla doluyor. Çin’de tanınmak Shanghai sokaklarında var olmak hem pahalı hemde bir o kadar zor. Artık klasik reklamlar ile tanınmak da çok zor. Her geçen gün yeni bir viral kampanya haberi duyuyoruz Shanghai’da. Çin pazarına girmek isteyen firmalar için duyduğumuz bu viral kampanyaları paylaşıyor olacağız.

Çin’in en meşhur hayat kadını Shanghai Kappa Girl..

Kappa Girl anlatalım, şuan da tüm web sitelerinde Kappa Girl konuşuluyor. Kappa Girl Çince adı ile Kappa nu (Kappa 女) Shanghai da bir Kappa mağazasında çalışan, güzel bir bayan. Bu bayan mağazaya gelen müşterilerle işi sıkılaştırıp yatma noktasına getiriyor. Müşteri ile yatması için tek neden o anı video’ya çekmek. Çekilen bu videolar internetteki porno sitelerine Shanghai Kappa Girl adında veriliyor. Bir anda kendisi Çin’in en meşhur hayat kadını olmuş oluyor.

Haber servisleri Kappa Girl anlatmadan Kappayı anlatıyor…

Tabi bu olay bir şekilde basına yansıyor, ama tüm haberler şu şekilde başlıyor; ” Dünyaca ünlü giyim markası Kappa …. sonra Kappa’yı daha detaylı anlatıyorlar” sonra ise Kappa Girl anlatıyorlar. Kappa girl Shanghai da bir Kappa mağazısında çalıştığı, müşterileri ile çektikleri videolar v.s.

Şuan Kappa Çin’de herkes tarafından biliniyor, bu Kappa’nın satışlarına nasıl yansır bilmiyorum ama Kappa artık Çin’de tanınan bir marka. Tüm haber servislerinin bahsettiği, tüm gazetelerin yazdığı, tüm herkesin konuştuğu, Çin Günlüğün’de yazılan bir marka Kappa.

3 Yorum var
  1. sevie | 18 Kas 2008 | 12:30:37

    Alışılmış dışında bir reklam yöntemi sayılabilir. Ben aklım bir noktaya takıldı. Bu müşteriler videoların yayınlanmasına razı mı olmuş? Kimse çıkıp dememiş mi neden videolarım çekildi diye?

  2. yavuzselimsen | 18 Kas 2008 | 12:44:17

    Bilmiyoruz bildiğimiz sadece forumlarda konuşulan bu hikaye…

  3. abiye | 13 Ara 2008 | 13:09:35

    reklamın iyisi kötüsü olmaz lafını en güzel anlatan durum bu heralde

Yorum yapınız.