Yüksek binaları, dikkat çeken tabelaları, dar sokakları, binaların altından geçen yolları, saygılı ve kurallara uyan insanları, aksiyon kokan havası, güzel kızlarıyla, alışveriş cenneti Hong Kong !

Filimlerde gördüğünüz Çin, işte Hong Kong. Starlar caddesinde yürürken Hong Kong sinemasının bütün yıldızlarının el izlerine rastlayabilirsiniz. Otel odaları nispeten küçük ama fiyatları yüksek, Kowloon bölgesinde oteller Hong Kong adasına nispeten daha ucuz. Alışveriş cenneti konumuyla bayanlara, Disneyland ile çocuklara, güzel ve bakımlı kızlarıyla da erkeklere hitap eden, Türkiye’den vize istemeyen güzel ülke Hong Kong ! Aslında ülke demek doğru değil, Çin’e bağlı özel idari bölgesi ama Çinliler girerken vize almak zorundalar.

Hong Kong’da alışveriş

Hong Kong’da her yer alışveriş merkezi, ama yine de alışveriş merkezlerini bulmanın kolay bir yolu var, klasik Hong Kong haritasındaki sarıya boyalı yollar alışveriş cenneti. Lüks markalı ürünler için, Kowloon yarımadasında Canton caddesi size göre. Kowloon yarımadasında, Ladies markette pazar alışverişi yapabilirsiniz, Ladies marketin arka sokaklarında spor ve elektronik alışverişi yapabilirsiniz. Aynı şekilde Kowloon yarımadasındaki akşam pazarını da ziyaret edebilirsiniz.

HongKong yarım adasında Central bölgesinde her konuda ihtiyacınızı alabilirsiniz. Sıkı bir Playstation oyuncusuysanız, aradığınız her oyunu Wan Chai’da bulabilirsiniz. Kozmetik için her yerde görebileceğiniz Sasa ve Bonjour’a uğrayabilirsiniz. Sasa ve Bonjour’da Türk ürünleri de satılıyor, ben Farmasi’nin ürünlerini gözümle gördüm.

Gezilecek Yerler

Victoria Tepesi: Alışveriş yerlerini yazdıktan sonra gezilecek pek bir yer kalmıyor ! Hong Kong’un 551 metre ile en yüksek tepesi olan ve Hong Kong manzarasını bulabileceğiniz Victoria tepesine çıkmalısınız. Hem gece hem de gündüz manzarası süper.

Kurutulmuş gıdacılar: Hong Kong’da Batı Dos Voeux caddesinde kurutulmuş gıdacılar ve aktarcılar bulunuyor. Bu aktarcılarda, Hong Kong’luların tercihi birçok ürünün kurutulmuş versiyonu mümkün köpek balığı yüzgeçleri, deniz yıldızları, kurutulmuş kertenkele, birçok balık ve deniz ürünleri çeşitleri v.s. Bu caddenin yanında Hong Kong kasapları bulunuyor, o bayırdan yukarı çıktığınızda bir halk pazarı bulunuyor. Çin’de de bulunan bu halk pazarından deniz ürünleri, kurbağa, kaplumbağa alabilirsiniz !

Lantou adasında Disneyland’a gidebilir, adanın güneyinde bulunan Buda heykelinide ziyaret edebilirsiniz. Kowloon’da starlar caddesinde gezebilir, starlar caddesindeki kültür, sanat ve uzay müzelerini gezebilirsiniz. Hong Kong’da İslam merkezi de bulunuyor, ibadet için Kowloon’a uğrayabilirsiniz.

Hong Kong’u hem sabah hem akşam gezin, Hong Kong adası, Kowloon arasını da hem gündüz hem gece feribotla geçin çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Gerçi HongKong’dan döndükten sonra sadece bina ve tabela fotoğrafı çektiğinizi fark ediyorsunuz !

Gece Hayatı

Hong Kong’un gece hayatı, Şanghay’ın gece hayatı yanında çok sönük kalır. Hong Kong’da bu konu da hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Hong Kong’un gece hayatı genelde Hong Kong adasında, Wan Chai ve Central bölgelerinde kümelenmiş. Taksi avrupaya göre ucuz, Çin’e göre biraz pahalı ama gece tarifesi çok pahalı dikkat edin.

2 Yorum var
  1. Mehmet | 3 Haz 2011 | 11:32:43

    Hadee ne yaptın şimdi yaw.. eğlenmedikmi yani bir gece orada ::P İsmi lazım değil ama süper bi yerdi

  2. ahmet mehmet | 9 Mar 2012 | 13:24:12

    10 MArt 2012 de gezi ve iş seyahati için uçuyorum hong konga
    dönüşte yazacağım dostlar

Yorum yapınız.