Yavuz Selim ŞEN, Çin pazarına girişte firmalara satış ve pazarlama servisleri sağlayan FELIXUM un kurucusudur. Yabancı firmaların yanı sıra Çinli firmalara da Çin pazarında satış ve pazarlama servisleri vermektedir.

İstanbul Üniversitesinden mezun olduktan sonra, Şanghay Normal Üniversitesinde bir sene Çin Dili Edebiyatı bölümünde eğitim görmüştür. Eğitimi sırasında, Şanghay’da yer alan Uluslararası ve yerel market zincirlerinde satılan ithal mallar üzerine geniş bir çalışma yapmıştır. Eğitiminin akabinde, Şanghay’da yer alan bir Yatırım Danışmanlık firmasında 3,5 sene boyunca, yabancı firmaların Çin’e girişleri üzerine analist olarak çalışmıştır. Tutkusu olan gıda sektörüne daha fazla odaklanmak için, Kasım 2012’de çalıştığı danışmanlık firmasından ayrılarak FELIXUM‘u kurmuştur.

FELIXUM ile Türkiye’den birçok gıda firmasının Çin’deki temsilciliğini yapmaktadır. Aynı zamanda bazı İhracatçı Birliklerin ve Sektörel Tanıtım Grupların’da Çin’deki servis sağlayıcısı olarak çalışmaktadır.

Çin Günlüğü, Türkiye’de Çin hakkında yazılan ilk blogdur. Çin hakkında öğrendiklerini okuyucularına aktarmak için yazılmaya başlanan Çin Günlüğü, şuan Çin’deki fırsatları, Çin kültürünü okuyucularına aktararak, Çin’de iş yapmak isteyenlere kolaylık sağlamaktadır.

Kurulduğu günden bu yana bir milyondan fazla kişiye Çin hakkında ışık tutmuştur. 2008 yılında Türkiye’nin en iyi ikinci iş dünyası blogu, 2009 yılında da Türkiye’nin en iyi üçüncü iş dünyası blogu seçilmiştir.

Basında Çin Günlüğü

Çin Günlüğü, yerel basının yanı sıra yurtdışı basında da adından söz ettirmiştir.

Türk Basınında Çin Günlüğü;

Zaman Gazetesi

Technologic TV

Sabah Gazetesi

Hürriyet Gazetesi

Taraf Gazetesi

EKOTRENT

Digitalage

DHA

Yeni Şafak Gazetesi

Turkish Time

Çin Basınında Çin Günlüğü;

Çin Devlet Radyosu

Avrupa Basınında Çin Günlüğü;

Pusula Gazetesi (Avusturya)

Yavuz Selim ŞEN

e-mail: yavuzselimsen(at)gmail(nokta)com