Bu gün sizlere Yu Xing tanıtacağım, kendisi Hangzhou da yaşıyor, kendisi ile hergün konuşuyoruz bazen küsüyoruz :) kafamıza göre takılıyoruz :)

Yu Xing, şuan okuyor arkeolog olmak istiyor ama okuduğu bölüm ana sınıf öğretmenliği, aynı zamanda bir ana okulunda stajyer öğretmenlik yapıyor. Devamlı öğrencilerinin resimlerini yolluyor bana, onları çok seviyorsun diyorum, onlar çok yaramaz beni çılgına çeviriyorlar diyor :) Bazen öğrencilerinin çizmiş olduğu bal kabağı resimlerini yolluyor. Resim video alış verişi aramızda çok geçiyor belki de en çok kullandığımız kelime Ni kan 你看 (sen bak) oluyor. Neyse Yu xing bana bir çok şey öğretiyor.

Yu Xing Türkiye’yi çok seviyor ama Türk erkeklerini hiç sevmiyormuş, bir tek beni seviyormuş ama benden de hoşlanmıyormuş :) Sadece çok iyi arkadaşmışız… Onun hayalinde Çinli bir erkek varmış ama o erkek ünlü olduğundan sonsuza denk ona kavuşamıyacakmış ama yine de onu sevecekmiş. Birde o bana layık değilmiş, bırak bu ayakları Yu Xing :) Teklif var ısrar yok Yu Xing :)

Yu Xing Türk yemeklerini çok seviyormuş, zeytinyağlı enginar yemeği özellikle hoşuna gitmiş. Yememiş ama resmini beğenmiş :) Türkiye’ye geldiğinde ona yemek ısmarlıyacakmışım. Ben Çine gittiğimde ise o bana yemek yapmıyacakmış, çünkü iyi yemek yapamıyormuş. Okulu bitip eve döndüğü zaman annesinden yemek yapmayı öğrenip bana yemek yapacakmış. Okulu 2009 da bitiyor 1 sene beklemem gerekiyormuş.

Yu xing in benim gibi parası yokmuş:) , çünkü daha öğrenciymiş. Okulu bitince çalışacak para biriktirip Türkiye’ye gelecekmiş. Bir hayali de Türkçe öğrenmek, bu gün kütüphaneye gitmiş ve Türkiyeyi anlatan kitap almış. Kütüphane de iki kitap beğenmiş ama birini okumadan öbürünü alması için para istemişler oda alamamış.

Kolay gelsin Yu Xing bu arada banada kolay gelsin Yu xing bu yazıyı görünce benim için çevirirmisin diyecek :( Dolayısı ile kısa tuttuk :) Bu arada Yu Xing in de blogu var ama adresini unuttum :(

5 Yorum var
 1. Recep Hilmi Tufan | 30 May 2008 | 20:22:24

  http://www.kabakmeltemi.com/2008/04/28/azicik-asim-kaygisiz-basim/#comment-811

  Bu yorumu merak ettik hocam. Sanırım Çince. Bir çeviriversen…

 2. yavuzselimsen | 30 May 2008 | 22:21:51

  Recep orada yazan yazı Çince değil, bazı karakterler var Çince. Sanırım japonca yazılmış ve “20 yıldır bir çile” den bahsediyor. Benim o kuduğum karakter o şekilde.

 3. Sevinç Tartıcı | 3 Haz 2008 | 21:09:52

  Pek mini mini bir hanımefendiymiş:)

 4. Sonrisa | 3 Haz 2008 | 22:14:16

  Başka ülkelerden böyle güzel dostlar edinmek çok güzel. İnterneti kullanarak Türkçe öğrenmesini tavsiye ederim arkadaşının. Çok faydalı siteler mevcut.

 5. yavuzselimsen | 3 Haz 2008 | 23:02:25

  tuerqi.cingunlugu.com da yazacak artık :) Türkçe öğreniyor, Orhan pamuğun benim adım kırmızı kitabını almış. Okumamasını söyledim ben sana daha güzel kitaplar getiririm dedim. Onun kitapları satılıyor burada dedi :(

Yorum yapınız.