emirates

Shanghai’a uçan hava yolu şirketleri öyle fazla değil, Türk Hava Yolları, Emirates, Qatar, Gulf air, Singapur birde Türkmenistan hava yolları var. Bu yazımızda Çin’e (Shanghai) uçan hava yolu şirketlerini mercek altına alacağız.

Emirates : Emirates’i gerçekten seviyorum, Emirates’i sevmemin ilk nedeni fiyatları. Sık sık yaptığı kampanyalar sayesinde Shanghai ve Pekin’e çok makul fiyatlara gidip gelebiliyorsunuz.  Direk uçuşu yok, Dubai de aktarma yapıyorsunuz, aktarma sırasında iki saat civarı bekliyorsunuz. Uçak içi yemekler ve hizmet süper, hostesleri de ayrı güzel.

Türk Hava Yolları : Yurt dışında yaşayan insanlar, yerli malı konusunda daha hassas oluyorlar. Shanghai’da raflarda tercih sıramız, fiyatı rakip ürünlere göre yüksek olsa da Türk ürünleri. Dolayısıyla uçak bileti alırken ilk fiyat sorduğumuz firma ülkemizin gururu Türk Hava Yolları. Ama fiyatlar biraz pahalı, şuan için bu fiyatlar bana biraz dokunuyor. En büyük avantajı, Shanghai ve Pekin’e direk uçması, uçak içi yemekler ve hizmet süper. İleriki zamanlarımızda favorimiz olabilir ama şuan için değil.

Singapur Hava Yolları : Türk Hava Yollarına pahalı diyen adamın buna binmesini beklemiyorsunuz. Fiyatı çok yüksek, yalnız koltuklarının geniş olduğu ve hizmetinin de çok iyi olduğu söyleniyor.

Qatar : Arasıra kampanyalar yapıyor, yaptığı kampanyalar Emirates den ucuz değil. Müşteri çekmek için hava alanı vergisiz fiyatlarla reklam yapıyor, hava alanı vergileri bilet fiyatından yüksek oluyor. Katar hava yolları, THY den ucuz oluyor, ama Katar da ne kadar bekleyeceğiniz şansınıza bağlı, bu süre genelde uzun oluyor 7-9 saat kadar.

Gulf Air : Bahreyn aktarmalı Shanghai’a uçuyor, uçak biletleri katar hava yollarına göre biraz daha ucuzdur. Arasıra yaptığı kampanyaları yakalarsanız süper fiyatlara bilet alırsınız. Bahreyn deki hava alanı beğenilmiyor, az tercih sebebi.

Türkmenistan Hava Yolları : Shanghai’a gitmenin en ucuz yolu, ucuz etin yahnisi yavan olur derler bu da öyle işte. Ben denemedim ama deneyen arkadaşlarım var, nasıl dediğim de gülüyorlardı sadece. Yorumsuz.

İyi uçuşlar dileriz…

2 Yorum var
  1. Kazim Goker | 10 Eyl 2009 | 06:51:27

    Artik Z vizesini aldin ogrenci sinifindan calisan sinifina gectin Yavuzcum.. THY ile ucmaya baslayabilirsin..

  2. yavuzselimsen | 10 Eyl 2009 | 11:37:34

    Değil mi artık öyle olması lazım :)

Yorum yapınız.