Bünyesinde büyük fırsatlar taşıyan Çin’e, firmalarda önem vermeye başlıyor. Bu firmalardan biri olan Mey İçki, Çin’de Shanghay’ın en iyi kulübü seçilen SIN‘de Yeni Rakı partisi düzenledi.

Yeni Rakı Çin’de vitrine çıktı

Shanghay’ın en iyi kulübü seçilen SIN’de yapılan partiye, Çinlilerin yanı sıra Türk ve yabancı davetliler de katıldı. Mey İçki dış ticaret müdürü Müge Çevik, T.C. Shanghay Başkonsolosu Sayın Murat Ülkü, Türk pavyonu komiseri Emekli Büyükelçi Sayın Sencar Özsoy, Shanghay Ticaret Ateşesi Sayın Serdar Afşar’ın yanı sıra, Çinli ve yabancı çok sayıda iş adamı da partiye katıldı. Distribütör ve otel F&B müdürlerinin de katıldığı Yeni Rakı partisi akşam 21:00 de başlayarak sabah 04:00 e kadar devam etti, partiye 1200 kişi katıldı.

Yeni Rakı’nın su gibi aktığı gece de, geceye özel hazırlanan Yeni rakı kokteylleri davetliler tarafından çok beğenildi. Yeni Rakı tanıtım filmlerinin dev ekranlarda sürekli gösterildiği gece de, özel dans gösterileri yapıldı. Dans gösterileri sonrası hostesler davetlilere Yeni Rakı shotları dağıttı.

Yeni Rakı Çin’de gece hayatını hedefliyor

Yeni Rakı Türkiye dışında daha çok genç ve gece kulübüne giden gençleri hedefliyor. Bu hedefler doğrultusunda yapılan Çinlilerin damak tadına uygun olarak hazırlanan mojito, karpuzlu ve şampanyalı kokteyller Çinliler tarafından büyük ilgi gördü.

Mey İçki Dış Ticaret Müdürü Müge Çevik, Çin’de gece hayatında büyük potansiyel olduğunu belirterek, stratejilerilerini bu yönde hazırladıklarını belirtti. Çin’in en gelişmiş şehri Shanghay’da, şehrin en iyi kulübünde Yeni Rakı tanıtımı yaparak  büyük bir organizasyona imza attık dedi. Bir sonraki etkinliğin Shanghay Expo da yer alan Türk pavyonunda yapılacağını, distribütör ve otel F&B müdürlerine yönelik olacağını belirtti. Mey İçki hedefleri doğrultusunda sene sonuna kadar bir dizi organizasyon yapmayı hedefliyor.

Çinliler rakıyı cam sürahide içiyor

Rakının en çok şişe olarak satıldığı gecede, Çinliler rakıyı cam sürahilere boşaltarak üzerine su ve buz ekleyerek, daha sonra bardaklara servis ederek içmeyi tercih ettiler. Çinliler genelde barlarda diğer içecekleri de bu tarz şekilde tüketiyor. En çok ilgiyi rakının renk değiştirmesi alırken, siyah ışık altında florasan gibi parlayan rakı bardakları da davetlilerden büyük ilgi gördü.

 

8 Yorum var
 1. Adınız: (gerekli) | 20 Ağu 2010 | 17:43:30

  merhebab ben shenyhang da yasiyorum burda alisveris merkezi yapiyoruz muhendisim…. yeni rakiyi bir gun hic beklemdigim bir restaurantta gordum ustundeki yaziyi 2 defada okudum acaba cakmasinimi yaptilar diye :) ancak bence yeni raki daha once bu pazara girmeliydi ruslardan sonra en cok icen millet cinliler olsa gerek

 2. Irfan | 4 Eyl 2010 | 09:56:04

  Cin’de raki satmak en akillica is o igrenc tadi olan beyaz ispirtomsu shoyularindan sonra Raki bu millete bal-serbet gelir.. Bari bedavaya satmayin da kucumsemesinler. Once fiyati oturtun ucuza satmayin bu millet gorkemli ve pahali olan urunlere hastadir. Az biraz suslu puslu bir ambalaj ve reklamla Istanbul’daki bakkal amcanin gazete kagidina sarip verdiginin 3-5 katina satarsiniz Cinlilere…. :)

 3. murat | 4 Eyl 2010 | 11:03:08

  yavuz kardeş siten çok hoş olmuş röpartajların ise yol göstercek nitelikde çalışmlarında başarılar dilerim

 4. saki | 17 Ara 2010 | 01:06:19

  arkadaşlar rica etsem şangayda rakı bulduğunuz mekanın adresini yazabilirmisiniz.şimdiden teşekkürler….

 5. Serkan E.Akkirman | 22 Ara 2010 | 01:03:55

  Sitenizden oturu sizi kutlarim..

 6. bülent ESENER | 2 Oca 2011 | 20:53:47

  Siten harikulade olmuş eline emeğine sağlık başarıların devamını dilerim nice yıllara. Yavuz bey mutlaka görüşelim

 7. Yavuz Selim ŞEN | 3 Oca 2011 | 13:58:15

  Güzel dilekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

 8. DINCER ALBAYRAK | 20 Eki 2011 | 07:37:27

  CINDE RAKI KULAGA NEDE HOS GELIYOR
  USTELIK TURK RAKISI
  BURADA BIRA ICMEKTEN GOBEK YAPMAYA BASLADIM SANKI
  NEREDEYMIS RAKIYI SATAN YER ORDAN BIR KOLI ALMAM LAZIM VALLA TADINI UNUTMAYA BASLADIK ARTIK
  ARALARDA ISTANBULA GITMESEM ASLAN SUTU HAYAL OLACAK
  TUM DOSTLARA SEVGILER
  DINCER ALBAYRAK
  HONGKONG / EKIM/2011

Yorum yapınız.