temel

Evet Çin ile ilişkilerimiz o kadar gelişmekteki, artık Çin ile ilgili yaşanmış hikayelerin yanı sıra fıkralar dahi uydurulmaya başlandı. Meşhur fıkra kahramanımız Temelin fıkralarına konu olan Fransız, Alman, İngiliz’e yenisi eklendi Çinliler :)

Kungfucu Çinli kahveye girer, var mı lan bana yan bakan der ( Çincesini sormayın ben de bilmiyorum, nasıl öyle demiş onu da bilmiyorum :) Temel ben bakıyorum der ve dışarı çıkarlar. Temel ağzı burnu kan içinde içeri girer, peşinden Çinli girer. Çinli; onu Bruce Lee tekmesi ile dövdüm der.

Ertesi gün Çinli tekrar gelir ve bir önceki günkü soruyu tekrarlar, Temel yine benim ulan der :) Dışarı çıkarlar. Temel tekrar ağzı burnu kan içinde geri döner, peşinden de Çinli girer. Çinli; onu Ejder’in yumruğu ile dövdüm der.

Bir sonraki gün Çinli tekrar gelir, aynı soruyu tekrar eder. Kahve halkı temelin ağzını tutmaya çalışır yapma etme Temel bırak hep dayak yiyorsun. Maalesef Temel dinlemez çıkarlar Çinli ile dışarı. Çinli ağzı burnu kan içinde kahveye girer, peşinden de temel girer. Kahve halkı şaşkın şaşkın Temel’e bakar. Temel; onu Toyota’nın krikosu ile dövdüm der.

Bilmiyorum ilk fıkrayı kim uydurdu ama zamanla fıkra kültürümüzde Çinliler de yer alacağa benziyor.

4 Yorum var
 1. selim zaloglu | 24 Ağu 2008 | 18:01:03

  :) bu fıkrayı duymuştum galiba

 2. Süleyman SÖNMEZ | 24 Ağu 2008 | 22:12:39

  Canını sıkmak gibi olmasın ama bu Japon fıkrasıdır. Zaten Toyota’da Japon arabasıdır :) Bir de fıkradaki Ejder Yumruğu falan gibi teknikler yerine orijinal adı ile söylenir. Atıyorum Cha Tu Ka ile dövdüm gibi.
  Sonra Temel dövünce nasıl dövdün ula sözüne To Yo To tekniği ile der gerisi aynı :)

 3. yavuzselimsen | 25 Ağu 2008 | 00:38:14

  Ben duyunca biraz güldüm artık Çinliler fıkralara girdiler dedim. Aslında Toyota kısmını Chery diye değiştirecektim ama bana anlatan arkadaş Toyota dediğinden duyduğumu yazayım ben eklemeyeyim dedim. Aslında aklıma benimde bir çok fıkra geliyor 😀 Temel Çinde, Temel Shanghai da gibi bir sürü fıkra yapabilirim 😀

 4. sultan civelek | 18 Eyl 2008 | 08:45:30

  temel fıkraları çok güzel.

Yorum yapınız.