Türkiyede meşhurdur Tahtakale her ülkede böyle toptancıların toplandığı merkezler vardır. İşte Çininde tahtakalesi Yiwu’dur yiwudaki bütün dükkanları 1 ayda gezemezsiniz. Ülkenin dili Çince her ne kadar ingilizce bilenlerin sayısını çok deselerde Yiwuda bu sayı çok az hatta yok denecek kadar. Aradığınız hemen her ürünü her kalitede burda bulabilirsiniz. Fuar cazibesini kaybetti yeni bir mekan arayanlar için Yiwu iyi bir seçim. Yiwu hakkında sorularınıza ve yiwudaki firmalara ulaşmak isteyenler yavuzselimsen@gmail.com adresinden irtibata geçebilirler.

1 Yorum var
 1. Hakan | 7 Tem 2008 | 17:37:40

  Merhaba Yavuz,

  internette cin, daha dogrusu Yiwu ile ilgili bilgiler toplarken sizin yazilarinizi okudum. Önümüzdeki aylarda Yiwu ya gidip Almanya’da kurdugum ticaret sirketi icin mallar aramaya gidecegim.
  Düsündügüm noktalarda biri: Yiwu’daki toptancilarin hepsi araci mi, yoksa aralarinda kendi mallarini kendi satan sirketler de varmi. Amacim mallari üreticilerden direkt olarak almak tabiki. Yiwu da üreticilerin nerede bulunabilecegi hakkinda bilgi ariyorum. Sizin bu konuda tecrübeniz varsa, yada Yiwu’da aktif olan türk sirketleri (pazara giriste yardimci olabilecek) varsa bunlar hakkinda bilgi gönderebilirseniz cok severim.
  Simdiden tesekkürker,
  Hakan, Almanya

Yorum yapınız.