6 kasım 2002 tarihindeki tarihi olayın ardından her sene Fenerbahçe taraftarı tarafından kutlanan 6 kasım günü, 6. senesinde Çin’de ilginç bir şakayla kutlandı.

Çin’de yapılanmış tek taraftar derneği olan Çindeki Fenerbahçeliler, yeni yapılanmaya çalışan facebook da bana dahi mesaj yollayan Galatasaraylı dostlara 6 kasım için özel haber yaptı.

Haber Çin’de yaşayan Türklerin üye oldukları mail gruplarına Spor.Haberler.com dan geliyormuş gibi düştü. Bir uyanık Fenerbahçe taraftarının düşünüp planladığı, spor.haberler.com dan X bir spor haberini kopyaladığı sonra üzerinde değişiklikler yapıp resmi değiştirerek tüm Türklere yolladığını düşünüyorum.

Galatasaray için Shanghai Pudong camisinde mevlüt okutuluyor diye gönderilen mail deki haberin tam metni aşağıdadır.

Galatasaray icin bugun Sanghay Pudong camiinde Galatasaray taraftarlari tarafindan 6 Kasim 2002’nin sene-i devriyesi sebebiyle mevlut okutuluyor.

Galatasaray,  Portekiz’in Benfica SL Lizbon takımıyla bugun yapacağı UEFA Kupası 2. Tur (B) Grubu 2. maçının oncesinde gerceklestirilecek  bu etkinlik icin Sanghayda  yasayan tum Galatasaray taraftarlari davet edildi. Alinan bilgilere gore bazi Besiktasli, Trabzonsporlu  ve  Fenerbahceli taraftarlarin da mevlute katilacaklari aciklandi. Galatasaray kulübu  başkanı Adnan Polat ve  yöneticiler gonderdikleri mesajada mevlut toreninini duzenleyen Sanghayli Galatasaraylara  6 Kasim 2002 tarihinin unutulmamasi gereken bir tarih oldugu ve camialarinin boyle hezimetlerden ders alarak gelecege daha iyi bakmasi gerektigi mesajini verdiler.

1936 yilinda yapimina baslanan, 1947 yilinda tamamlanarak ibadete acilan Pudong Camisi, 1985 yiilnda yenilendi. 1995 yilinda yeni yerinde hizmet vermeye baslayan camii Sanghayda yasayan tum muslumanlara hizmet veriyor.

Mevlutten sonra hep beraber  Benfica SL Lizbon takımıyla bugun yapacağı UEFA Kupası 2. Tur (B) Grubu 2. maçını izleyecek Sanghayli Galatasaraylilar Benfica takimina en az 5 atacaklarini ve hafta sonu ezeli rakipleri Fenerbahcenin debu tarifeden kurtulamayacagi inancinda olduklarini belirttiler.

(Anadolu Ajansı) 05.11.2008 21:27  [1530062]

1 Yorum var
  1. ebusen | 12 Kas 2008 | 15:28:23

    Bravo
    Bu şakayı yapanın ellerine sağlık
    :d

Yorum yapınız.