Takip ettiğim bir Çince blogda, yazarımız KFC gitmiş ve yediklerini yazmış sonra da KFC nin ürünlerini tanıtmış… Benim’de karnım açtı önce KFC nin Çinde bulunan web sayfasını ziyaret ettik. Site flash ile yapıldığından menüyü size link olarak veremiyorum. Sonra Çinde bulunan diğer markaların web sayfalarına da göz attık.

Karnımız aç olduğundan yemekten gidiyorum, McDonald’s China bu da flash ile yapılmış. Çinlilerin flash takıntısını çözebilmiş değilim. Bu arada Çindeki McDonald’s lar Fuwa bardağı dağıtıyorlar.. KFC nin sağlık sayfasında devrim yumruğu dikkatimi çekiyor, güzel pazarlama tekniği. Halkın ideolojisine göre hareket ediyorlar. Pizza Hut’ın Çince sayfasıda flash :( Pizza Hut’da şuradaki menünün alttan gelmesi hoşuma gitti bayağı eylenceli sayfa olmuş.. Domino’s China işte sayfa budur kardeşim flash yok ne güzel.. Bunu da ilk defa gördüm YongHe değişik yemekler var..

Çin’de içecek firması Wahaha’nın web sitesi, Coca-Cola’nın Çindeki sitesi eskiden daha hareketliydi, birde bir sayfaya açılmasını beklerken altta coca-cola şişesi ile buz toplayarak eyleniyorsunuz, benim hoşuma gidiyor :)

Bu arada karnımı doyurdum :) bunlarada isterseniz bakın, Nike China , Nokia China , Adidas China , BMW China , buda Fordun Çindeki sitesi yoruldum bee :) 

Çin’de birçok siteye erişim yasak birde internet hızı çok yavaşmış, gidince bayağı işkence çekeceğiz.. Open DNS yaparak bir şekilde bağlanırız tabi yakalanıp vurulmazsak :)

Yorum Yok
  1. Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapınız.