Nedir bu HSK ? Çinde bir üniversiteye yerleşmek için gereklidir, bir nevi Çinde çince için TOEFL görevini görür. Çalışanlara Allah kolaylık versin, sınava girecklere de bol şanslar.

HSK kime uygulanır, HSK 100-800 saat Çince çalışmış temel seviyedeki öğrencilere, balangıç üstü ve orta seviye denilen 1000-2000 saat Çince çalışmış kişilere ve 3000 saat ve üzeri çince çalışmış ileri seviyeli kişilere uygulanır.

HSK için neden ceddeleşerek çalışırız.

– Çinde bir üniversiteye girmek ve mezun olmak için,
– Sertifakanın seviyesine göre Çin dilinden mahrum olmak için,
– Çinde yeterlilik isteyen meslek uygulamalarında temel değerlendirmeyi sağlıyabilmek için.

Sağda solda gezeken EBLCU diye bir uygulamaya rastladım, EBLCU Pekin dil ve kültür üniversitesi tarafından sponsor edilen modern resmi öğrenme sitesi. Dünyadaki tek dereceli ve derecesiz online eğitim programı sağlayıcısı ile ünlüymüş. Neyse efendim buradan HSK hazırlık yapabiliyorsunuz.

HSK nin resmi sitesini de buldum, online Çince seviyenizi de test edebiliyorsunuz, sınav duyuruları, zamanları ve HSK sınavı hakkında her bilgi bu site de var.  

Herkese kolay gelsin, arkadaşlar Çinde bu sınavı kazanmak için bir yıl boyunca günde 4 saat karakter yazdıklarını itiraf ettiler. Allah sabır versin :)

Bu gün bende biraz pratik yapma fırsatı buldum tiana ile skype üzerinden konuşmaya çalıştım :) Tiana sağ olsun çok yardım ediyor, siteler veriyor beraber çalışıyoruz. Kendisi ingilizce öğretmeni olması dolayısı ile çok rahat öğretiyor :)

1 Yorum var
  1. gokhan | 21 Şub 2012 | 17:42:41

    cok ilgi cekici bo9r yazi suan ingilterede universiteyi bitrimek uzereyim ve egeitmimi cinde devam etmek istiyorum baslangic seviyesince cince biliyorum ama pinyin olarak malesef, bana ne onerebilirsiniz ? en iyi hangi yolla bu sinavi gecebilirim

Yorum yapınız.