Çinli dostlarınıza, Türkiye’den Türk objeli otantik hediye getirmeye son ! Şanghay’da açılan Ankyra Home Showroom, Türk ustaların ellerinden çıkmış otantik Türk ürünlerinin Şanghay’da satışına başladı. 2011 yılının son günü bu yeni Türk girişimini sizin için ziyarete gittim.

Ankyra Home’un girişimcisi daha önceden de Çin Günlüğün’de röportaj yaptığım Teoman Alemdar. Girişimcilik tutkusu onu Çin’de Türk menşeili Türk otantik ürünlerini satmaya götürdü. Bizde kendisiyle biraz girişimcilik öyküsünü konuştuk ve sizler için Ankyra Hom Showroom’u gezdik.

Avustralya’ya niyet, Şanghay’a kısmet !

Kapalıçarşı’da ve daha sonra Avustralya’da gördüğü bu konsepti Çin’de açmayı planlayan Teoman Alemdar, 2010 Shanghai Expo da yer alan Türk pavyonundaki Çinlilerin Türk seramiklerine ilgisinden ve ilk deneme çalışmalarındaki olumlu tepkilerden sonra Ankyra Home Showroom konseptini Çin’de uygulamak için çalışmalara başladı. İki senelik ürün araştırması ve çalışmanın sonucunda özenle seçilen, Türkiye’nin birçok bölgesinden bulabileceğiniz hediyelik eşyalık ürünlerini Ankyra Home’da bulabilirsiniz.

Otantik Türk ürünleri !

El yapımı kahve fincanları, bakır tepsiler, bakır aynalar, işlemeli çay fincanları, vazolar, halılar, osmanlı takıları, seramikler, mozaik lambalar, mumluklar gibi birçok el emeği göz nuru Türk ürünlerini Ankyra Home’da bulabilirsiniz. Türkiye’de eminim birçoğumuzun görmediği çok özel mücevher çekmeceleri bile var. Ankyra Home ilerleyen süreçte, üçer aylık sürelerde Türkiye’nin bir şehrine özgü ürünleri getirip o şehirle birlikte tanıtmayı da amaçlıyor. Bu hedef doğrultusunda, Sivastan kilim, G.Antep’ten bakır, Rize’den Rize bezi gibi hem o şehirlere özgü ürünleri tanıtırken hemde o şehirleri tanıtmayıda hedef edinmiş durumda.

Çin yeni yılı öncesi Çinli dostlarınıza hediyelik eşya alırken göz ardı etmemeniz gereken bir dükkan olduğunu sizlerde ürün fotoğraflarından anlayacaksınız !

Ankyra Home Showroom’un adresi; 185 Nanchang Rd. Apt. 01-04. 1. Metro ile South Shanxi Rd durağında inerek yürüyebilirsiniz. Aşağıdaki haritayı da kullanabilirsiniz !


2 Yorum var
  1. Teoman Alemdar | 4 Oca 2012 | 13:35:45

    telefon numaralarimiz: 15821775351 veya 13917635574

  2. Hasan menderes EKİCİ | 19 Oca 2013 | 13:01:23

    tebrikler kardeşim

Yorum yapınız.