Çin’de üç tane sevgililer günü, iki yılbaşı bir o kadar da önemli gün var ki, kız arkadaşı olanları iflas ettirir. Şeytana uyup iki kız arkadaşınız olduysa, Allah kurtarsın. Olumlu tarafından bakarsak bir sürü iş fırsatı barındırıyor, aklınıza kuvvet.

14 Şubat sevgililer günü

Yılın ilk sevgililer günü hepimizin bildiği 14 Şubat sevgililer günü, tüm dünyada olduğu gibi Çin’de de önem veriliyor, hediye almanız gerekir. 14 Şubatı hediyesiz ve sevgilisiz atlattıysanız sevinmeyin.

14 Mart beyaz sevgililer günü

14 Mart Çin’de beyaz sevgililer günü olarak kutlanır. Çok saçma olan bu sevgililer gününe Çinli kızlar, çiçekçiler, hediyelik eşyacılar ve barlar ilgi gösterir. Sonuçta onların işine yarıyor, ne kadar görmemezlikten gelseniz de bunu gözünüze sokmak için tüm fırsatları değerlendirirler.

Çin takviminde 7. ayın 7. günü

Bu günde Çinlilerin geleneksel sevgililer günü olarak kutlanır. Yabancı ülkelerden gelen akımla bu geleneği Çinli kızlar bozmuştur. Geleneksel Çin sevgililer gününe göre Çinli kızların erkek arkadaşlarına güzel yemekler yapması gerekmektedir. Önceden erkek olarak hediye almak zorunda değildiniz ama Çinli kızlar bu gelenek göreneği bozmuş durumdadırlar, hediye beklerler !

Diğer önemli günler

Çin’de iki yılbaşı var birde Christmas, bu günlerde de hediye artık zorunlu hale geliyor. Bunun yanı sıra kadınlar günü, hatta çocuk bayramında bile hediye istiyorlar! Çin’in geleneksel yılbaşına göre o yıla mensup insanların (kadın-erkek) kırmızı iç çamaşırı giymesi gerekir. Sadece bir gecelik değil o yıl boyunca mümkün mertebe Çinliler kırmızı iç çamaşırı giymeliler.

Fırsatlar

1. İç Çamaşırında Konsept Yaratın : Basit bir iç çamaşırı satmayın, iç çamaşırında o yıl hangi hayvan yılıysa o hayvanı andıran tasarımlarla pazara girin. Güzel bir ambalaj, reklam ve pazarlama ile Çinlilere donlarını siz giydirin. Pazara girişte problem yaşıyorsanız, önce hesabıma parayı yatırın sonra bir mail atın icabına bakalım !

2. Çiçek satan bir web sitesi kurun : Türkiye’de bulunan ciceksepeti.com gibi bir girişim Çin’de mevcut değil siz bu alanda bir web sitesi açın ve Çinli hatunları sevindirin. Çin e-ticaret sektörü rakamlarını merak ediyorsanız bu yazıyı okuyun. Sorularınız için yukarıda yazdığımız yöntemi izleyin !

Kısaca hatunları hedefleyerek Çin pazarına girmenizde fırsatların olduğunu yazmaya çalıştık. Farklı fikirleri kendiniz geliştirin ama girmeden mutlaka bir pazar araştırması yapın.

6 Yorum var
 1. kredi | 19 Mar 2010 | 19:01:39

  Aydınlatıcı bilgiler için çok teşekkürler. Çin gerçekten pek çok Türk insanının iştahını kabartan bir yer. Bireysel girişimcilerin Çin bankalarından kredi finansmanı sağlamaları kolay oluyor mu? Sonraki yazılarınızda bu konuya değinirseniz çok seviniriz. Başarılarınızın devamı dileğiyle…

 2. Lütfi Demirci | 22 Mar 2010 | 17:54:34

  2. Çiçek satan bir web sitesi kurun : Türkiye’de bulunan ciceksepeti.com gibi bir girişim Çin’de mevcut değil siz bu alanda bir web sitesi açın ve Çinli hatunları sevindirin. Çin e-ticaret sektörü rakamlarını merak ediyorsanız bu yazıyı okuyun. Sorularınız için yukarıda yazdığımız yöntemi izleyin !

  ————-

  Bu iş gerçekten iştah kabartıcı gel girelim bu işe :)

 3. yavuzselimsen | 23 Mar 2010 | 04:25:50

  Ben pazar araştırması ve yatırım danışmanlığı konularında sizlere yardımcı olurum ! Eğer gözünüze kestirebiliyorsanız Çin’i buyrun burada !

 4. Gökhan | 10 Oca 2011 | 20:02:05

  Merhabalar,
  ben istanbulda yaşıyorum ve çinden ilginç olan ve türkiyede bulunmayan hediyelik eşya ve buna benzer ürünler ithal etmek istiyorum.Çine gelerek ürünleri seçsem ve ordan konteynere versem geliş maaliyeti ne kadar olur acaba, bilginiz varmi? Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim, şimdiden ilginiz ve açıklamalarınız için teşekkür ederim!!!

 5. Yavuz Selim ŞEN | 11 Oca 2011 | 04:21:35

  Nakliyeci firmalardan fiyat teklifi alın.

 6. Alev | 7 Mar 2011 | 21:54:47

  gayet geçerli bir iş fırsatıymış gibi duruyor. ama herkesin harcı değil yinede

Yorum yapınız.