AB – Çin ticaret odasının Kobiler birimi tarafından organize edilen, İş hayatındaki problemler ve etkili çözüm yolları Shanghay’da Westin otelinde gerçekleşti.

30 firma yaklaşık 80-100 arasında katılımcının bulunduğu etkinlikte, AB – Çin ticaret odası kobiler birimi As Başkanı’ın açılış konuşması ile başladı. Firmalara iş hayatında karşılaşmış oldukları ve karşılaşabilecekleri problemlerin ortak bir platform yaratılarak çözülmesinin amaçladığından bahsetti.

Açılış konuşmasının ardından problemlerine çözüm arayan firmalar, Kobiler formundaki danışmanlık ve hukuk firmalarıyla görüşerek sorunlarına çözüm aradılar. Öğlen iki de başlayan etkinlik saat beş gibi sona ererken, katılımcılar etkinliğe Westin otelinin barında devam ettiler.

Çin’de iş hayatında yaşadığınız problemler ya da sormak istediğiniz sorular varsa bana iletişim bölümünden mail ile ulaşabilirsiniz.

1 Yorum var
  1. Huseyin Kavrak | 7 Tem 2010 | 07:16:23

    Cin ekonomisi Dunyadaki krizden kendini siyirip ic pazarinin gucu ve gosterdigi kuvvetli buyume . Kisi basi dusen gelir seviyesinin artmasiyla desteklenince .Tuketicinin kalite ve marka uzerine hassasiyeti artirmaya basladi oyleki luks tuketim maddelerinin satislari her yil buyume gostermekte. Cin firmalari bu gelisme karsisinda markalasama ve musteri hizmetleri konusunda zorlanmaya basladilar.Taklit veya hali hazirda piyasada bulunan urunlerinin satislari devam etsede markali gelecege hitap eden urunleri gelistirmekte buyuk zorluklarla karsi karsiyalar . Bu durum Rmbnin guclenmesi ile yabanci ureticileri Cin piyasasinda yeni urunlerini pazarlamak icin harekete gecirdi.Yani Cinli ureticiler yerli rekabetin cok yogun oldugu Cin pazari disaridan gelen rakipleri katilimiyla degisik engellerle karsi karsiya gelmeye basladi .Bu sorunu nasil cozebileceklerini zaman icerisinde gorecegiz.

Yorum yapınız.