Çin’de yaşanan iki büyük felaketten deprem ve selden arda kalan ilginç fotoğraflar. Çok var ama ben sadece 3 tanesini bu yazıya ekliyeceğim. Seçtiğim fotoğrafların hepsi yaşam ile alakalı benim sıralamam bu şekil ama sizde kafanıza göre sıralayın.

Çin’de yaşanan büyük depremin ardından deprem bölgesinde kurulan çadır kentte bayan polisin, depremde ailesini beton yığınları arasında bırakmış olan bebişi emzirmesi.

Çok ilginç olarak seçtiğim 2. fotoğraf ise bu sefer sel felaketinden objektiflere takılan fotoğraf. Sel sularının 2 metreyi bulduğu yerlerde basketbol potasına tutunarak hayatta kalmaya çalışan bir başka insan manzarası. Bu fotoğraf bir sprite reklamı vardı gençler basketbol sahasına atlıyorlar ama orası havuzdu onun gerçek olmuş haline benziyor.

Son olarak da küçük bir çinli kız, depremde herşeyini kaybetmiş olsa da umutlarını yitirmemiş bir kız, kendisi bu karede çamaşırlarını yıkıyor. Yaşadığı yer ise hemen ileride bulunan binlerce çadırdan biri. O çamaşır yıkarken az ileride onun yaşlarında 6 çocuk ise oyun oynamakla meşkul. Ufaklık çamaşır yıkarken zaman zaman oyun oynayan çocuklara bakıyor. Ne düşündüğünü bilemiyorum ama beni düşündüren bir kare olduğundan bu yaşı küçük, yalın ayak, yaşama sevinci yüksek Çinli kız da blogumuza konuk oluyor.

 

Yorum Yok
  1. Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapınız.