Bildiğiniz üzere 21. asrın 5. güneş tutulması dünyada ve Çin’de 1 milyar kişi tarafından izlendi. Geçenlerde 9 şiddetinde depremin olduğu Sichuan bölgesinde bugün 5.8 şiddetinde deprem oldu.

Bundan 9 yıl önce 11 ağustos 1999 da Türkiyede güneş tutulmuş ve altı gün sonra izmitte unutayamıcağımız ve hepimizi derinden yaralayan bir deprem olmuştu. Sonra bilim adamları ikiye bölünmüş, bir kısmı güneş tutulması ile deprem arasında ilişki kurarken diğer kısım böyle bir ilişkinin söz konusu olamayacağını savunuyordu.

İşte Çin’de güneş tutulması ve ardından gelen 5.8 şiddetindeki deprem…

Bu yazı güneş tutulması ile deprem arasında ilişki olduğunu ispat ettiğini kanıtlamaz onun ıspatı için de yazılmamıştır. Sadece küçük bir tespitimizi burada yazdık.

Deprem hakkında şuan hayatını kaybeden kimse olmadığı, ilerleyen zamanlarda da olmayacağını tek temennimizdir.

2 Yorum var
 1. Süleyman SÖNMEZ | 2 Ağu 2008 | 00:03:22

  Bilimadamları neden yanılıyor biliyor musunuz?

  Diyorlar ki Newton’un kütleçekim yasalarıyla bakılırsa buna sebep olmaz. Doğru. O sebep olmuyor.

  NASA en son gözlemlerinde iyonosferde oluşan elektrik yüklenmeleri sonrasında deprem olduğunu gözlemlediğini açıkladı. Yani gökte yüklü tabaka iki mıknatısın birbirini hareket etmesi gibi toprağı bir şekilde hareket ettiriyor.

  Peki iyonosferi elektrikle ne yüklüyor? Bildiniz. Güneşten gelen yüklü parçacıklar, hatta kuzey ışıkları ve Auroralar da bundan oluşur.

  İşin bu yönüne bakmalılar. Araya Ay girdiğinde atmosferde neler oluyor, iyonosfer nasıl etkileniyor buna bakmalılar.

  Kitabi bilgiyle olmuyor. Zeka lazım ve önyargısız gözlem. Yakında NASA açıklayınca bizimkiler de papağan gibi tekrarlarlar. “Evet depremle Güneş Tutulması arasında ilişki varmış” derler.

  O arada binlerce yıldır bu gözlemleri yapan köklü uygarlıkların güçlü deneysel kayıtları umursanmaz. Aptal yerine konulurlar. Çünkü onların uyduları yoktu. Ama emin olun bayağı sağlam kafaları vardı. :)

 2. birblog | 2 Ağu 2008 | 20:17:05

  Yakında NASA açıklayınca bizimkiler de papağan gibi tekrarlarlar. “Evet depremle Güneş Tutulması arasında ilişki varmış” derler.

  Oldum olası nefret ettiğim birşeydir. Olmayacağını bilselerde onlar aluyor dedimi onların dediklerini aynı gün kopyalamak ve onlardan daha fazla savunmak

Yorum yapınız.