Çinde faaliyette bulunan 26 Türk firmasını burada yazıyor olacağız. Buradaki blgilerin hepsi DEİK den alınmıştır. Çinde faaliyette bulunan ama yazmadığımız firmalar da bizimle irtibata geçerlerse onları da ayrıcana yazıyor olacağız.

DEİK in yapmış olduğu Çin hakkındaki araştırmanın sadece Çinde faaliyette olan firmaları bu yazımılarımızda bulacaksınız ayrıntılar için DEİK ile irtibata geçebilirsiniz. Pekin Büyük elçiliğine kayıtlı olan 26 firma bir kısmı bu yazımızda bulabileceksiniz.

Çimtaş : Çimtaş 1973 yılında ENKA bünyesinde kurulmuş, mühendislik, teknolojik çelik imalat ve elektromekanik montaj alanlarında faaliyet gösteren bir firmadır. Şu anda bünyesinde ikisi yurtdışında ikisi Tükiye’de olmak üzere 4 üretim merkezi bulunmktadır. Firma, Temmuz 2002’de Shanghai’ın güneyinde yer alan liman kenti Ningbo’da %100 Türk sermayeli olarak “Çimtaş Ningbo” fabrikasını kurmuştur. Aralık 2002 sonunda üretime eçen fabrika, Ocak 2003’te ihracata başlamıştır. Halihazırda 25 Türk işçi ve mühendisi ve 80 yerel çalışanı vardır.

Demirdöküm : Mayıs ayı içinde Koç Holding bünyesindeki Demirdöküm firması, radyatör üretiminde dilimli radyatörlerin yerini panel radyatörlerin almasıyla atıl durumda kalan üretim makinelerini dilimli radyötörle benzer bir üretim süreci olan yağlı radyatör üretimine yönledirmiştir. Çinli Chung Mei Industries firmasıyla yapılan ortaklıkta ” Demirdöküm – Chung Mei Industries Limited” adlı bir firma kuruluş ve Demirdöküm’ün Bozüyük’teki çelik radyatör tesisleri iki ay içinde 44 konteyner ile Çin’in Dongguan eyaletine taşınmıştır. Çinli ortakla yapılan anlaşmaya göre kalıp makineler ve üretim deneyimi Demirdöküm, işgücü, satın alma ve muhasebe gibi hizmetler de Çinli ortak tarafından sağlanmıştır. 7 Ocak 2004 tarihinde faaliyet geçen fabrika yılda 300 bin adet yağlı rayatör üretmektedir ve pazar şartlarına göre bu oranın 2.3 milyona çıkartılması planlanmaktadır. (28 Mayıs 2007 tarihi itibari ile Demirdöküm A.Ş.’nin Alman Vaillant Grubu’na satıldığı açıklanmıştır)

Fabeks Dış Ticaret : 20 yılı aşkın süredir Çin’le ticari ilişkileri bulunan Fabeks, 1993 yılında yerleşik faaliyete geçmiş ve kaşmir kumaşının anavatanı sayılan Çin’in İç Moğolistan bögesinde ” Silk & Cashmere” markasıyla ipek ve kaşmir üretimine başlamıştır. Firma, ABD ve Avrupa dahil birçok farklı üleye ihracat gerçekleştirmekte ve dünya geneinde sahip olduğu 27 satış noktasında ürünlerini tüketicilere sunmaktadır.

Akman Holding : Akman Holding bünyesindeki Ersu Meyve Suyu ve Gıda Sanayi, Çin Devlet kalkınma ve Yatırım kurumu tarım şirketi olan SDIC ile 26 haziran 2000 tarihinde imzaladığı işbirliği anlaşması ile Çin pazarına girmiş ve ” ancheng Zhonglu Fruit Juice Co.Ltd.” adlı firmaya %40 hisseyle ortak olmuştur. 2002 yılında bu hisselerini satan Akman Holding’in meyve suyu alanındaki diğer bir firması olan Golden Meyve Suyu ve Gıda Sanayi, Çin’in önde gelen üreticilerinden Yantai Legend Bevrage and Food Co.Ltd. ile 28 şubat 2004 tarihinde bir oraklık anlaşması imzalamıştır. Golden Yantai ortaklııa ait fabrika, meyve suyu, meyve suyu konsantresi ve püresi ile içme suyu üretmektedir.

Ünsa Ambalaj : Kimya, ilaç, gıda ve maden sektörünün kullandığı polipropilen büyük çuval (FIBC) üreten Ünsa Ambalaj, Çin’in Hangzhou kentinde bir fabrika kurmuştur.

Şişecam : Firma, 1988 yılında Hong Kong’da satış yaparak girdiği Çin pazarında 2003 yılında Shanghai Sebest Bölgesinde  Şişecam Shanghai Trading Company” adı altında yatırım yapmıştır. Guangzhou’da da bir ofisi olan firma, 2000 yılnda 2.65 milyon dolar olan Çn’e krom kimyasalları ihracatını, 2004 yılında 9. milyon dolara çıkarmıştır.

Hipokrat Tıbbi Malzemeler : İzmir’de kurulu Hipokrat Tıbbi Malzemeler İmalat ve Pazarlama A.Ş., ortez protez uygulaması yapan Çinli Youngsheng şirketi ile kurduğu ortak şiret Pekin’de faaliyetlere başlamıştır. Firma, Japonya’ya ihracat planları da yapmaktadır.

Mozaik Tekstil : Firmanın halen Çin’de Warner teknolojisiyle Laura Baresse markasıya iç çamaşırı üretimi yapa ortaklıkları mevcuttur.

Zorlu Tekstil : Zorlu grubu bünyesindeki Korteks Mensucat firması, standart ürünlerde Çin’deki üreticilerle çalışarak uluslararası piyasalarda rekabet avantajını korumayı hedeflemektedir. Firmanın Shanghai’da pazar araştırması ve kısıtlı satış yapan bir ofisi buunmaktadır.

Goldaş : 2005 yılında Shanghai’da  temsilcilik açan Goldaş ve grup firması Assortie’nin Shanghai ve Hangzhou’da toplam yedi mağzası bulunmaktadır. Firma önümüzdeki beş yıl içinde Çin’de topla 250 mağazaya ulaşmayı hedeflemektedir.

Garanti Bankası : Banka, 18 Mayıs 1999 tarihinde Shanghai kentinde bir temsilcilik açmıştır. Henüz bankacılık hizmetleri vermeyen bu ofisin amacı, gelişmeleri yakından akip etmek, Türkiye ile Çi arasında ekonomik ve ticari ilişkilerde daha etkin olmak, Çin’in ekonomi, ticaret, finans ve bankacılık alanlarındaki hukuki altyapısını tanımak ve Çin bankaları ile ilişkilerini geliştirmektir. Garanti Bankası’nın 15 Çin bankası ile muhabirlik ilişkisi ulunmaktadır.

Bahçeşehir Eğitim Kurumları : Bahçeşehir Üniversitesi 1 yıldır sürdürdüğü Çin ve Güney Kore ilişkilerini, yaptığı anlaşmalarla işbirliğine dönüştürmüştür. Çin ve G.Kor’nin önemli üniversiteleri ile işbirliği anlaşmaları imzalamıştır. Çin’den karşılıklı öğrenci, öğretmen ve öğretim görevlisi değişimi konusunda anlaşmaya varmıştır. Nanjing’de Xiaouzhuang Üniversitesi’nde Bahçeşehir üniversitesi’nin kurduğu Asya Pasifik İlişkiler ve Yatırımlar Koordinatörlüğü çalışaları neticesinde, daha önce iki üniversite arasında imzalanmış lan karşılıklı işbirliği anlaşması genişletilmiştir. Öğrenci ve öğretim üyesi değişimi, tüm Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları’nı kapsayacak şekilde değiştirilmiştir. Çin ile Türkiye arasındaki eğtim ve ticari himetleri düzenlemek üere Çin Türkiye Eğitm ve Ticari İlişkiler Merkezi kurulmuş olup Bahçeşhir Üniversitei ve Xiaouzhuang Üniversitesi aracılığıyla uluslararası değişimn yanı sıra ticari ilişkilerde de hukuksal ve her türlü destek hizmetleri verilecektir.

İş Bankası :İş Banası Shanghai Temsilciliği 25 nisan 2006 tarihinden itibaren Çin Halk Cumhuriyeti’nin Shanghai kentinde faaliyete başlamıştır. Temsilciliğin temel faaliyetleri arasında; son zamanlarda dünyanın en hızlı gelişen ve büyüyen ekonomilerinden biri olan Çin Halk Cumhuriyeti ekonomisinin piyasa örgütlenmesi içerisinde yer alan firma, kurum ve kuruluşlara İş Bankası’nın tanıtılması ve temsil edilmesi, Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti ve diğer ülkeler arasında ticaret yapan yerli ve yabancı firmalara bağlantı kurularak, söz konusu ticaret işlemleriin İş Bankası’na yönlendirilerek bankanın Çin Halk Cumhuriyeti bağlantılı dış ticaret işlemlerinden aldığı payın artırılmasının salanması, Çin Halk Cumhuriyeti ile ticaret ilişkisi bulunan/kurmak isteyen ve/veya bu ülkede yatırım yapmayı düşünen Türk firmalarının yanı sıra, Türkiye’ye yönelik girişimlerde bulunmak isteyen Çin Halk Cumhuriyeti firmalarına danışmanlık hizmeti verilmesi yer almaktadır.

Sabanı Holding : Grubun Kordsa Firması Kasım 2006 itibarı ile Çin’de faaliyet gösteren ABD kökenli Invista Geoup’a bağlı IQNE Qingdao Nylon Enterprise’in yüzde 99.5’ini satınalmak için anlaşmaya varmıştır. 20 milyon dolar ciroya sahip olan şirtin satın alınmasıyla Sabancı Holding Çin’deki ilk yatırımını gerçekleştirecektir. Kordsa Global’in iştiraki olan, Kordsa Mauritus’un yürüttüğü satınalmanın, izinlerin alınmasıyla kısa sürede tamamlaması beklenmektedir.

Gürel Grubu – Kütaş A.Ş. : Gürel Grubu’nun gıda şirketi Kütaş Çinli iki ortakla 3.5 milyon tonla dünyanın en büyük sarımsak üreticisi olan Çin’de 10 milyon dolarlık yatırımla sarımsak işleme fabrikası urdu ve fabrikadan Avrupa’ya ve Japonya’ya sarımsak ihracatına başladı. İşbirliği sonucunda Anhui eyaletinin Fuyang kentinde 15 in ton üretim kapasiteli fabrika kuran grup 50 milyon ciro hedefdiklerini açıkladı.

Bu firmaların yanısıra Anadolu Grubu’nun bira, Vestel’in elektronik eşya, Aksa Akrilik’in kiyasal ürünler, Kibar Holding’in demir çelik ve Yeşim Testil’in tekstil ürünleri ve konfeksiyon alında yatırım planları bulunmaktadır.

 

67 Yorum var
 1. Fatih | 7 Kas 2012 | 20:11:08

  Universite mevuzunu Turk ogrenciler icin staj yapma imkani saglayan sirket var mi?

 2. MİHRİBAN | 6 Şub 2013 | 17:31:38

  MERHABALAR BEN ÇİNE GIDECEGIM YUKSEKLISANS IMI DIS TICARET UZERINE YAPACAGIM BURSLU OLARAK FAKAT ŞIRKETLERLE NASIL BAGLANTI KURABILIRIM YARDIMCI OLURSANIZ COK SEVINIRIM SAYGILARIMLA

 3. ergün serçe | 18 Eyl 2013 | 18:06:19

  merhaba ben çin e gıtmek istıyorum eskgavaör operatöruyum para kazanmak istıyorum rusyada calıstım pasaportum var.

 4. Fahri Ahtagil | 18 Eyl 2013 | 22:29:01

  Merhaba ben çinde hangzhou da okumaktayım ve herhangi bir firmaya yardım etmekten mutluluk duyarım.herhangi bir kontrol amaçlı iş olduğunda seve seve elimden geleni yaparım

 5. melih önügören | 23 Eki 2013 | 15:56:11

  sevgili fahri altagil
  benikle irtibata geçmeni rice ediyorum.bazı konularda yardıma ihtiyacım olacak.okul ggiderlerine katkı olmak istersen görüşelim.
  melih önügören

 6. sam tuna | 25 Eki 2013 | 14:36:13

  sayin melih bey
  ben profosyonel olarak firmalara danismanlik hizmeti veriyorum. turkiyede bir cok firmaya hzmet veriyorum. ilgilenirseniz benimle temas edin lutfen.
  saygilar
  sam tuna

 7. Fahri Ahtagil | 2 Kas 2013 | 15:02:25

  merhaba Melih bey
  size elimden geldiğince yardım etmekten büyük zevk duyarım.

 8. Özlem | 4 Oca 2014 | 18:30:08

  Ben Hong Kong ile sınır Çin’in Zhuhai şehrine gidiyorum. İngilizce Öğretmenliği yapacağım. Yine de herhangi bir firmanın da Çin ile olan işlerine de bakabileceğimi düşünüyorum çünkü orada hem Çince derslerimiz olacak ve Çince öğreneceğim hem de İngilizce ve İtalyanca biliyorum.

 9. Mehmet | 17 Oca 2014 | 23:37:32

  Merhaba ben eylül 2014 de Çin’in Ningbo şehrine gidiceğim.Pamukkale üniversitesi ingilizce işletme bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. 4.sınıfı Çin’de okuyacağım. Mezun olduktan sonra da yinde Çinde MBA programına katılarak kendimi alanımda daha fazla geliştirmek hedefindeyim. Çinde’ki bir türk firmasında staj yapmak istiyorum. Kendimi geliştirmek ve kariyer yapmak önceliklerimdir. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

 10. Omer | 28 Oca 2014 | 13:28:45

  Merhaba;
  Hong Kong özellikle Kowloon’da çalışmak istiyrum. Web üzerinden araştırmaya devam ediyorum.
  Yardımlarınızı bekliyorum.

 11. cihan yavrucu | 31 Oca 2014 | 22:40:39

  çine inşaat işçisi arayanlar var ise ulaşsınlar lutfn.çalışmak para kazanmak istiyorum saygılar

 12. mustafa altan | 7 Şub 2014 | 18:34:42

  merhaba fahri bey veya sam ;
  bir irtibat mail adresi yazarmısınız .
  benimde çinde işlerim olacak ve ben çine geldiğimde bana yardımcı olacak birisine ihtiyacım olacak.

 13. Ersel | 10 Şub 2014 | 06:49:46

  Mustafa Altan bey merhaba ,size yardımcı olabilirim sanırım

 14. sam tuna | 12 Şub 2014 | 20:01:04

  selim bey kardesim
  yukaridaki arkadas irtibat maili istedi bende mailimi yazdim. sen silmissin allah razi olsunda bunu sildigin zaman mustafa bey bana nasil ulasacak soylermisin. bu konuda herkesi memnun edecek bir cozum bulmani bekliyorum.
  saygilar

  sami

 15. Yavuz Selim ŞEN | 14 Şub 2014 | 12:58:31

  Sami Bey,
  Blogda kişilerin özel bilgilerini (telefon, mail v.s.) yayınlamıyoruz. Eğer Mustafa Bey’e ulaşmak istiyorsanız, yorum kısmında adınızı soy adınızı yazarken, web sitesi kısmına şirketinizin web adresini yazabilirsiniz. O da arzu ediyorsa oradan sizlere ulaşabilir.
  Saygılar,

 16. sami tuna | 16 Şub 2014 | 10:24:25

  Sagolun Yavuz Bey
  Sayin Mustafa Altan,
  ben cindeki tum islerinizi takip edip cine geldiginizde sizinle musteri ziyareti,fabrika ziyareti,siparis takibi vb islerinizi yapabilirim. uzun zamandir cindeyim ve turk firmalarina danismanlik yapan bir firma sahibiyim. bana web sitemizden ulasabilirsiniz.
  saygilar

  sami

 17. kader | 27 Şub 2014 | 23:28:27

  öncelikle herkese merhabalar ben ankara üniversitesi gıda mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim bu yaz 4 ay boyunca cinde dil eğitimi almak istiyorum ama nereye kaydolacagımı hangi sehiri seçeceğimi bilemiyorum. 3.sınıfta da cinde gıda şirketlerinde staj yapmak istiyorum bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz teşekkürler .

 18. mehmet | 8 Mar 2014 | 15:14:35

  merhaba, ben çinin ningbo şehrinde ningbo universitesine değişim ögrencisi olarak gidicem. bu son yılım. eğitimi tamamlayınca yine çinde yüksek lisans yapmayı düşünüyüorum. bunun sebebi çinde çalışmak istememdir. eğer yardımcı olursanız minnettar olurum. teşekkürler

 19. Azmi Arı | 17 Mar 2014 | 15:34:32

  biz İzmirde yerleşik maden üretim ve ve ihracat firmasıyız, tüm satışlarıımız ihracata yöneliktir.Mangan,demir,krom,bakır,kurşun ağırlıklı olarak çalışıyoruz.Çin pazarımızı geliştirmeye yardımcı olacak Çin de yerleşik ciddi kişi/firmalar ile işbirliği yapma arzusundayız.

 20. mehmetali | 27 Mar 2014 | 16:25:30

  doner kebab sulu yemek ustasıyım cınde ıs arıyorum

 21. Umit | 5 Nis 2014 | 15:22:04

  Merhabalar, Pekinde ogrenciyim 4 yildir pekin’de yasiyorum. Pekine ogrenci olarak gelmek isteyen arkadaslara herturlu yardimci olabilecegimi soylemek isterim.(Havaalani karsilama, Yerlesme vs.) Ilgilenen arkadaslar benimle iletisime gecebilirler. Tesekkurler…

 22. Muhammet Ali | 13 Nis 2014 | 12:37:57

  Selamunalleyküm Umit abi ben 2 sene önce liseden mezun oldum bu senede ümiversite hazırlıktayım 2 ay önce guangzhou ve shenzhendeydim fuar için ve ticaret için bundan aonraki işlerimiz orda olacağı için orda okumayı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim …Allaha emanet..

 23. şükrü | 10 May 2014 | 18:02:20

  benim aadım şükrü şimdi çindeyim nişanlım çinli ve 10 gün içinde evlenecdeğiz.fakat benim burda bir iş bulmam gerekir.buranın yabancısı olduğum için nerden başlayacağımı bilmiyorum.bana yardımcı olan birisi olursa sevinirim saygılar

 24. sanem | 21 May 2014 | 10:36:29

  Merhabalar,Çin de 6 ay egıtım gordum bırazda olsa kendı ısımı bı cınlı ıle halledebılıyorum.Turk bırının yanında Is arıyorum yardımcı olabılecek varsa sevınırım..

 25. Erdogan | 29 May 2014 | 18:19:25

  Merhabalar

  Çinin xiamen universitesi dış ticaret mezunuyum.İleri seviye çince ve ingilizce bilmekteyim.Yaklaşık 6 ay sena grup un çin-guangzhou ofisinde pazar araştırmacı ve ithalat elemanı olarak çalıştım.Şirketin kapanmasından dolayı yine çinde ofisi olan firmalarda çalışmak istiyorum.İlgilenen olursa türkiyede yim şu anda irtibata geçebilirsiniz.

 26. hakan ışık | 8 Tem 2014 | 22:50:04

  merhaba..çinde olup türkiyedeki müşterilerine koli bazında ürün göndermek isteyenlere aderse teslim yardımcı olabilirim

 27. ERDAL DENİZ | 26 Tem 2014 | 13:16:11

  Selamlar, Halen Çin’in Ningbo şehrinde üretim yapan bir fabrikamız bulunmaktadır.. Aynı zamanda Türkiye’de de Sakarya da yeni fabrikamızın temelleri atılmış durumdadır.Türkiye fabrikamız 2014 sonunda hazır hale gelecek..Türkiye’de Sakarya ya da Kocaelinde ikamet edebilecek ve Çindeki fabrikamız ile Türkiyedeki fabrikamız arasında koordinasyon işinde çalışacak, ayrıca her iki fabrikanın ihracat-ithalat işlerini yürütebilecek genç , dinamik , iyi derece Çinçe ve İngilizce bile arkadaşlara ihityacımız bulunmaktadır. İlgili arkadaşlar web sitemizdeki Türkiye iletişim bilgilerimizden bizimle irtibata geçebilir. Kontak kuracağınız kişi: ERDAL DENIZ

 28. barış koca | 2 Ağu 2014 | 13:04:43

  merhaba arkadaşlar cinden tekstil imalatı yaptırmak istiyorum yakın zamandada cinde bulunacağım öncelikle orada yaptırmak istediğimiz işi yapacak kapasitede atölye bulmamız gerekmektedir orda bu işlerden anlayan arkadaşlar olursa bizimle email yoluyla irtibata gecsinler
  ilginize şimdiden teşekkürler.

 29. MİHRİBAN PAZAR | 8 Ağu 2014 | 23:03:28

  Merhablar ÇİNDE PEKİNDE HALEN DIŞ TİCARET MASTER YAPMAKTAYIM İNGİLİZCE VE ÇİNCE BİLİYORUM YARDIMCI OLABILIRIM HEM TERCUMANLIKHEM FUARLARDA GÖREVLİLİK OYUN ÇEVİRİSİ YAZILI SÖZLÜ CEVİRMENLİK VESAIRE .. ERDAL BEY BU İLAN HALA GECERLİMİDİR AYRICA SİZE ULAŞABİLECEĞİM BİR ADRES ALABİLİRMYİM TESŞEKKÜRLER MİHRİBAN PAZAR

 30. meril | 23 Ağu 2014 | 15:43:44

  Merhaba bir arkadasim çine gelicek fakat calismasi gerekiyor buranin yabancisi oldugumuz icin nerde nasil is bulacagimizi bilmiyoruz yardimci olucak birisi olursa sevinirim. Tesekkurler…

 31. Ö.Can Çakmakoğlu | 16 Ara 2014 | 19:10:47

  Merhaba,Çin den Otomobil lastiği ithal etmek istiyoruz.Özelik ile Qingdao Bölgesinde yerleşik olan veya okuyan Türk gençler arıyorum.Lütfen bana ulaşın.
  Ö.CanÇakmakoğlu

 32. Mert Ozleyen | 27 Ara 2014 | 17:40:41

  merhaba Cinde pekinde Beijing Language And Culture university de uluslararasi lojistik ve ekonomi bolumu okumaktayim 1 inci sinif ogrencisiyim 20 yasindayim .Cince ingilizce ve almanca dillerini iyi sekilde biliyorum.
  Çinde’ki bir türk firmasında staj yapmak istiyorum. Yardimci olursaniz cok sevinirim :)

 33. Salim Murat BAGCI | 28 Şub 2015 | 16:10:50

  Merhabalar . Turkiye Gumruk isletme 2 yillik mezunuyum sonrasinda 3. ve 4. sinifi Uluslararasi iliskiler olarak okudum ama okulumu dondurdum ve Cin e geldim mezun deilim.
  2 yillik diplomam ve AOF durum belgem mevcut.
  Bahsettigim gibi Gumruk isletme de Uluslararsi Dis ticaret ve Lojistigide kapsamaktadir.
  Su an Shanghaide ikamet ediyorum ve kariyer firsatlari ariyorum
  Eger yazdiklarim dikkatinizi cektiyse bana email yoluyla ulasmanizi rica ederim
  Saygilarimla

 34. Özkan Yurdakul | 11 Mar 2015 | 11:53:01

  Dünya’nın en büyük hazır ve sanal ofis sağlayıcısı Regus ile Çin’de ofis açmak, irtibat bürosu kurmak veya çalışma alanına sahip olmak çok kolay. Bütün iş çözümlerinizi Regus aracılığı ile yapabilirsiniz.

 35. cabbarbozdan | 4 Haz 2015 | 14:38:59

  Slm sami bey veya çinde işlerimiz olacak bize yardımcı olabilecek arkadaşlarla nasıl irtibata gecebiliriz..

 36. ERDAL DENİZ | 12 Haz 2015 | 23:08:54

  Selam arkadaşlar, %50-%50 Çin-Türk ortaklı şirketimizin Türkiyedeki fabrikası için acilen Çince bilen arkadaşlar aranmaktadır..Websitemizden firma bilgilerimize ulaşabilirsiniz.. İletişime gececeğiniz kişi: Erdal DENIZ

 37. ERDAL DENİZ | 12 Haz 2015 | 23:13:27

  Selam Mihriban Hanım, telefonlarımıza websitemizden ulaşabilirsiniz..Ararsanız sevinirim.Halen sizin gibi çinçe bilen arkadaşlara ihtiyacımız bulunmaktadır…Syg..ERDAL DENIZ …EDS GLOBAL

 38. Nazlıcan Üces | 13 Tem 2015 | 12:28:49

  2011-2015 yılları arasında Erciyes Üniversitesi’nin Çin Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim gördüm. 2013 yılında Çince yeterlilik sınavına ve Boğaziçi Konfuçyüs Enst.nün düzenlediği Çince konuşma sınavına katıldım ve %100 burs kazanarak Şangay Üniversitesi’nde 1 yıl Çince, Çin kültürü, Ticaret kültürü eğitimi gördüm. Çin’de bulunduğum süre boyunca ticaret merkezlerinde ve büyük fuarlarda tercümanlık yaptım. Türkiye’ye döndüğümde tercümanlık yapmaya devam ettim. Çinli mühendislerle makine kurulumunda çalıştığım için makine kurulumu ve bakımı konusunda tecrübe edindim. Bunun dışında Çinli çalışanların sorumluluğunu, yönetimini üstlendim. Çin ile bağlantılar kurarak çalıştığım firmaların material ve işçi gereksinimi için aracılık yaptım. Bu ve bunun gibi birçok tercümanlık hizmetinde bulundum. En büyük kazancım, Çin li mühendislerle firmalar arasında sağlam ilişkiler kurmaktı. Çin kültürüne hakim olduğumdan dolayı Çinli çalışanların memnuniyetini rica beklemeden elimden geldiği kadarıyla karşılamaya, onları memnun etmek ve iletişimin kalıcılığını sağlamak adına elimden geleni yaptım. Yönetici kimliğim, azmim ve sahip olduğum mesleki bilgim sayesinde edindiğim güzel işlerin devamının geleceğine inanıyorum. ÇİNCE BİLEN ELEMAN YA DA DIŞ TİCARET ALANINDA eleman arayışında olmanız durumunda sizlerle iletişime geçmek isterim.Saugılar

 39. ahmet murat seyhan | 19 Eyl 2015 | 00:10:16

  Merhaba tecrubeli BMS (building management system ) supervisoryum hong kongta is ariyorum

 40. Deniz TAN | 12 Kas 2015 | 09:02:04

  Merhabalar ben şuanda çinde dil egitimi almaktayim。Karadeniz teknik üniversitesi deniz ulastirma işletme bölümünü bitirdim. Gemilerde 2bucuk yıl 3rd officer olarak görev yaptım ve Çin’de is aramaktayim.tesekkurler.

 41. Sekvan Artak | 6 Mar 2016 | 19:45:32

  Türkçe kürtçe ingilizce ve Rusça biliyorum, Çin’in shenzen şehrinde iş bulmama yardım edebilecek birileri olursa çok sevinirim, ayrıca Türk yemekleri konusunda usta sayılırım( lahmacun, pide, kebap ve benzerleri)

 42. Hüseyin KELEŞ | 14 Nis 2016 | 20:06:17

  Merhaba ben çin den ürün getirmek istiyorum bu konuda nasıl yardım alabilirim

 43. Fırat Yılmaz | 15 Nis 2016 | 16:11:33

  Merhaba iyi günler ben turkiyede yaşıyorum 18 yaşındayım çinde yaşamak çalışmak istiyorum bana yardımcı olabilecek varsa iletişim kurarsaniz sevinirim orada çalışarak bana yardımlarınızın karşılığını verebilirim lütfen yardımcı olun.

 44. Serdar yusufogulları | 17 May 2016 | 20:49:57

  Selam Rusya’dan çine et ve dana inek sakatat (ciğer,böbrek,dalak,akciğer,bağırsak,deri)vs gibi et ve et ürünleri satmak istiyorum bununla ilgilenen arkadaşlar varsa iletişimebgeçsin lütfen

 45. Remzi | 15 Haz 2016 | 16:55:12

  İyi çalışmalar ilk etap 56000 adet muhtelif marka model için kırılmaz cep telefonu ekran iht var üretici firmalar ile irtibat kurmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 46. yuwen | 25 Haz 2016 | 17:40:44

  merhaba ben cin de yasamaktayim burda is takipciligi yapiyorurum kendime ait magazam bide ofisim bulunmaktadir shenzhen bolgesinde

 47. Emrah | 25 Tem 2016 | 13:56:31

  Merhaba
  Ben Emrah 27 yaş,Kapadokya da yaşıyorum.
  Turızm ve otelcilik mezunuyum.yurt içi ve yurt dışı otellerde deneyim sahibiyim
  Çin de iş bakıyorum yardımcı olabilecek birileri var ise lütfen benm ile iletişime geçsin.

 48. Ferhan kara | 16 Ağu 2016 | 14:37:35

  Merhabalar , Ben Ferhan KARA çin’de universite egitimimi tamamlayip ithalat ihracat sirketimi kurmus bulunmaktayim, herkezin Turkiye’de ithalat yapacak lisansi ve tecrubesi bulunmadigi icin biz burda devreye girmis oluyoruz, bizim Turkiyede ki sirketimiz bu sorunu ortadan kaldirmistir ve size daha kolay bir hizmet sunmak icin ithal edeceginiz urunleri istanbul merkezde bulunan sirketimiz vasitasiyla turkiye ici dilediginiz her sehre size kapiniza kadar teslim eder. çin-Ningbo sehrinde ve Istanbul-istoç’ta ofisimiz mevcuttur, herturlu istediginiz malzemeyi(adrese teslim), danismanlik vs. bilgileri bizden temin edebilirsiniz.
  Her turlu malzemeyi en kaliteli sekilde ve en uygun fiyata temin edebileceginiz adreslerden biriyiz,ozellikle su pompalari, dinemolar,hidroforlar, akilli çipli malzemeler, uzerine calismalarimiz mevcuttur.

  Ningbo Domani Trading CO.,LTD.

 49. Emre Canpolat | 26 Ağu 2016 | 10:33:41

  Merhaba,

  Şu an Çin’in Guangdong bölgesinin Shenzhen şehrinde ikamet etmekteyim. Tercümanlık danışmanlık vs. ihtiyacınız var ise benimle iletişime geçebilirsiniz

  Emre Canpolat

 50. ayaz | 5 Eyl 2016 | 01:26:33

  İyi gunler tekstil muhendisligi bolumu mezunuyum ve cine gidip birseyler ogrenmek istiyorum neler yaparim bilmiyorum cine gitmek icin ve orada teksil uretimi hakkinda bilgi ogrenmek icin ne yapmam gerekiyor yardim ederseniz sevinirim simdiden tesekkurler

 51. yüksel | 22 Eyl 2016 | 12:08:11

  iyi günler ticaret lisesi mezunuyum ayakkabı tabanı ve granül hammadde üzerine imalat yapan firmalarla çalışmak istiyorum

 52. veli AYDOGAN | 28 Eki 2016 | 03:13:29

  merhabalar,ingilizce işletme bölümü öğrencisiyim.Ufuk ve deneyim sahibi olmak için çinde staj yapmak istiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

 53. Damla Ciftci | 2 Kas 2016 | 09:03:32

  Merhabalar.Yabanci firmalarda 6 senelik Forwarding,Lojistik deneyimim 2 senelik de Ithalat deneyimim bulunmaktadir.Ileri seviyede Ingilizcem mevcut.Cince egitimine yeni basladim.

  Forwarding,lojistik,ithalat ,ihracat firmalarinda is firsati ariyorum.
  Haberleeinizi bekler, saygilarimi sunarim.

 54. tahsin | 11 Kas 2016 | 10:35:31

  merhaba acilen çin için belediye onaylı davetiye ihtiyacım var yardımcı olabilecek olan var mı

 55. Umit | 16 Kas 2016 | 16:06:28

  Selamlar.İstanbulda Uluslararası bir Gayrimenkul Şirketinde Gayrimenkul Danışmanlığı yapmaktayım.Çin’deki Yatırım ve Yatırım Fonlarının Türkiye’deki Gayrimenkul Yatırımlarında onlara yardımcı olmak istiyorum.Bu konuda bana yardımcı olabilecek kişilerin benimle iletişime geçmelerini rica ediyorum saygılarımla.

 56. Hilal Boran | 24 Kas 2016 | 18:26:13

  Merhabalar,
  Çin dili mezunuyum. Otomotiv yedek parça firmasında 3 senedir ithalat uzmanı olarak görev yapmaktayım. İngilizcem de var. Yeni bir iş arayışındayım.
  Yardımcı olursanız sevinirim.

  Saygılar.

 57. volkan | 18 Oca 2017 | 16:07:04

  merhabalar bizim çin in öncelikle firma ve fabrikaların yoğun olduğu bölgelerde firma ziyaretleri yapacak çincesi çok iyi bir arkadaşa ihtiyacımız var. ilgilenenler mail adresinden irtibata geçebilirler.

 58. volkan | 19 Oca 2017 | 23:24:56

  merhaba çin için satış sorumlusu arıyoruz

 59. Muzaffer | 20 Oca 2017 | 17:44:04

  Merhalar, Çin’de ofisi olan, alacağımız ürünlerde bize yardımcı olacak, bizi yönlendirecek Kurum/kişiye ihtiyacım var.

  Aracılık hizmetleri yapan arkadaşlar irtibat’a geçebilir mi?

  Teşekkürler

 60. LOKMAN | 20 Oca 2017 | 22:40:54

  MERHABA BENİM ÇOCUĞUM ÇİND DE ULUSLARARASI İLİŞKİLER SON SINIF ÖĞRENCİSİ OLARAK OKUMAKTADIR.mÜKEMMEL ÇİNCE,İNGİLİZCE VE ANADİLİ TÜRKÇE İLE TİCARET FİRMALARINA ÇOK FAYDALI OLACAK KAPASİTEDEDİR.İLGİLİLER İN DİKKATİNE.

 61. Kemo | 27 Oca 2017 | 02:44:28

  Sadece çinde çalışmak Çince öğrenmek için çalışmak istiyorum Çin dili ve edebiyatı bölümü 2. Sınıf öğrencisiyim

 62. Emre narman | 15 Nis 2017 | 07:02:58

  5 senedir çinde yaşıyorum
  İşlerinizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım
  Guangzhou da ikamet ediyorum. Çince ve ingilizce konuşabiliyoru

 63. Mazlum Bayar | 14 May 2017 | 21:59:52

  Merhaba ben çince öğrenmek için çin de çalışmak istiyorum.tukiyede konaklama ve hizmet sektöründe çalışıyorum ıngılzce biliyorum.

 64. Mehmet | 16 May 2017 | 16:45:54

  Çin’de çalışmak istiyorum çincem yok eşimle beraber gitmek istiyorum İngilizce var eşimde kargo firmalarında iş varsa çalışabilir iz Türkiye Çin arası sanayicilerle iş takibi yapabilir iz uygun iş varmı

 65. Kadir | 26 Kas 2017 | 04:48:17

  benim hongkongta sabit adresi olan bir kisiye ihtiyacim var ona hongkong icinden gonderecegim esyalari alip
  orada posetlerinden ayirip benim icin tutmasi lazim. esyalarim cok yer kaplayan turde esyalar degil. 2-3 bavula sigar. bazen elektronik esya bazen seramik kaplama tozu v.s gibi
  bunlari benim adima alip istedigim sekilde ambalajlayip . ben geldigimde bana teslim edecek
  guvenilir bir şahısa ihtiyacim var. öğrenci bile işimi gorebilir.

 66. yilmaz kaptan | 5 Ara 2017 | 00:56:34

  1 mayis 10 temmuz arasi çinde staj yapmak isteyen 18 yasinda uluslararsi endustiryel de okuyan oglumun nmecbiri dis ulkede staj yamasi gerekiyor yoksa sinifi geçemiyormus pariste okuyor tercihi çinde staj yapmak 3 dil fransizca ingilizce yedek dili ispanyolca turkçeyi saymiyorum biliyor yardimci olursaniz sevinirim

 67. Zahir ihsan | 2 Oca 2018 | 15:09:59

  Ben Gebze Teknik Üniversitesi iktisat ana bilim dalında yüksek lisans yaptım , ilk okuldan lisans bitene kadar çince eğtim gördüm , ingilizcemde iyi çin ile dış ticaret yapan firmalarda çalaşmak istiyorum Yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum yapınız.