Çin’de 7 yıldır 1 mayıs tatili 1 hafta olarak kutlanıyordu, bu sene iptal olmuş 3 gün tatil . Acaba Türkiye’de böyle bir tatil olsa ve iptal olsa neler olur. Silahlarla sokaklara çıkacaklar.

Polise molotof at, polise kaldırım taşı at, polisi dün gece oralarda uykusuz beklet, sonra polisten jop yiyince nerde demokrasi diye açıklama yap. Demokrosi nedir, özgürlük nedir, ben bu gün taksime gidemiyorsam özgürlüğümü engelleyen sendika başkanlarının yapmış olduğu açıklamalardır. Sen benim özgürlüğümü engelliyorsun sonra demokrasi arıyorsun.

Türk polisinden isteklerimiz, olayları buraya getiren ve masum halkın jop ve darp edilmesine sebep olan sendika başkanları ve siyasi parti liderleri hakkında yasal işlem başlatılsın.

Çin’de bu sene tatil 3 gün, peki 1 mayıs nasıl kutlanıyor, promosyon afişleri asmışlar yani sokaklar reklam yeri. Fotoğrafları çeken arkadaşlar yollamıyorlar. Çinden haber vermek yasaklanmış. Sadece J vizesine yani gazeteci olarak Çin’e gelenler haber verebiliyor. Dolayısı ile kısıtlı haber alacağız..

Dualarımız Türk Polisi ile, Polis hakkında aykırı yayın yapan basını da kınıyorum…

 

Yorum Yok
  1. Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapınız.