Çin uluslarası radyosunun düzenlediği, Çince konuşma yarışmasına hepiniz davetlisiniz.. Duyuru aşağıdadır.

“Olimpiyatları Dört Gözle Bekliyorum” yarışmasına hepiniz davetlisiniz!

Beijing Olimpiyat Oyunları’nın açılışına giderek yaklaştığımız bugünlerde Çin Uluslararası Radyosu (CRI), izleyicilerimizin olimpiyat heyecanını ve beklentisini paylaşmak amacıyla, 26 Temmuz 2008 günü Çince bilen yabancılar arasında “Olimpiyatları Dört Gözle Bekliyorum” adlı Çince konuşma ve yetenek sergileme Çince konuşma düzenleyecek.

Ön seçim: Başvuruların incelenmesi sonucunda yarışmacı listesi belirlenecektir. Ön seçimde özel yetenekleri olanlara öncelik verilecektir.

Yarışma konusu: Yarışmacılar, “Olimpiyatları Dört Gözle Bekliyorum” ana teması çerçevesinde Çince kaleme aldıkları metni seslendirecek. Seslendirme bölümünün üç dakikayı geçmemesi gerekiyor.

Yetenek sergileme: Katılımcıların özel yeteneklerini göstermesine de imkân tanınacaktır.

Ödül kategorileri: Yarışmacılar arasında Birincilik, İkincilik ve Üçüncülük ödüllerinin yanı sıra, “En İyi Yetenek Sergileme” ve “En İyi Katılımcı” ödülleri verilecek. 

Ödüller: Olimpiyat Hatıra Pulu Koleksiyonu ve Fuwa Bebekleri başta olmak üzere çeşitli ödüller dağıtılacaktır. Ödül sahipleri, aynı zamanda CRI’nin Beijing Olimpiyat Oyunları Uluslararası Radyo-Televizyon Merkezi’ndeki stüdyosunu gezme imkânına da sahip olacaktır.

    Yarışmaya hepiniz davetlisiniz!

    Adresimiz: Çin Uluslararası Radyosu, 16A Shijingshan Road, Beijing, China

    Başvuru için telefon: 010-68892619

    Başvuru için e-Posta adresi: Tur@cri.com.cn

Önemli not: E-postayla yapılan başvurularda adınız ve soyadınız, uyruğunuz, telefon numaranız, seslendireceğiniz metnin özeti ve bir adet dijital fotoğrafınızı göndermenizi rica ediyoruz.

    Başvurular için son tarih: 25 Temmuz 2008

Yorum Yok
  1. Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapınız.