Blogu takip edenler bileceklerdirki Çin’de üniversite okumak için ceddelleşip duruyorum :) Çin’de bir üniversiteye kayıt olmam için gerekenler ve okumak için yaptığım tüm aşamaları bu bloga yazmaya çalışıyorum.

Daha önce Çin’de üniversite okumanız için gerekli evrakları yazmıştık. Ben Çin’de shenzhen de okumak istiyordum fakat Çin’de eğitim işlerimi yapan Zheng Nan hoca, bu sene Guangdong bölgesine Türk öğrenci almadıklarını söyledi.

Bu gün Zheng Nan hoca ile görüştüm, kendisi ile daha önce de bir ders anında görüşmüştüm. (Gelecek günlerde kendisi ile Çin’de üniversite eğitimi hakkında bir röportaj yapacağım) Benim yeni üniversitem Shanghai Normal Üniversitesi kayıt işlemlerimi de Zheng Nan hoca halledecek. Sıkıntılı bir dönemde Çin’de üniversite için kayıt olmaya çalıştığımdan önüme benim ön göremediğim bir sürü sorun çıkıyor.

Çinde eğitim almak isteyenlere bana hergün mail atan arkadaşlara da Çin Eğitim Merkezini, tavsiye ediyorum. İşin üstadı orada bana sorduklarınızı bende onlara soruyorum :)

1 Yorum var
  1. bebjo | 24 Tem 2008 | 11:36:39

    çin üniversitelerin puanı kaç acaba bide oraya gidip çince öğrenmek gerekir felan Allah korusun :)

Yorum yapınız.