cin-unlu-mamuller-fuari

Çin’de sektörel gıda fuarları başladı, bugün 12. Çin uluslararası unlu mamülleri fuarına katıldım. Unlu mamülleri Çin’de hızla gelişmekte olan bir sektör. Birçok yabancı firmada bu pazara gözünü dikmiş durumda.

Çin’de unlu mamülleri pazarı çok hızlı bir gelişim gösteriyor, hemen hemen her yerde unlu mamülleri satan dükkanlar mevcut. Damak tadlarının farklı olmasından, bu tür dükkanlardan alacağınız unlu mamülleri genelde hafif şekerli olacaktır. Çin’de pastahane zinciri kurmak isterseniz pazarı incelemenizi öneririm. Bu pazara girecek olan yatırımcıları zorlu bir pazar ve rekabet koşulları bekliyor. Görüştüğüm yabancı firmalar, Çinlilerin damak tadı üzerine birçok Ar-Ge çalışmaları yapmışlar, 13 aydır ürün geliştiren ve Ar-Ge çalışması yapan yabancı firmalar var. Katıldıkları fuarlarda standlarını ziyaret eden yerel ziyaretçilere ürünleri taddırarak onlardan topladıkları geri dönüşlerle ürün yelpazelerini oluşturan firmalar da vardı.

Bu fuarda gördüğümüz ise Shanghai pazarında bulunan birçok yabancı pastahane zincirlerine önümüzdeki günlerde yenileri eklenecek. Fuarda görüştüğüm Alman ve Fransız şirketleri bu alanı gözlemlemek üzere fuarda yerlerini almışlardı.

Fuarda unlu mamüllerinin yanı sıra, unlu mamülleri makinaları, unlu mamülleri ambalajları ve unlu mamülleri yarışmaları vardı. Hafta içi olmasına rağmen, Shanghai da katıldığım en kalabalık fuarlardan birisine katılmıştım.

2 Yorum var
 1. sedat | 18 May 2009 | 14:09:07

  merhaba…
  çok sık gidermisin çin e ?
  benim istanbul da aradığım bir çin makarnası ustası. bu makarnayı belki orada görmüşsündür canlı canlı açıyolar uzun uzun spagetti gibi ve onu kaynar suya atıp pişiriyolar ve sosla yeniyor. bunu burada yapacak usta arıyorum ben sadece bunu yapacak.
  bu konuda bana nasıl yardımcı olabilirsin bunlarla ilgili burada fuar yok bildiğim kadarıyla ?

 2. yavuzselimsen | 18 May 2009 | 19:30:32

  Merhabalar, çok sık gitmiyorum burada yaşıyorum. La mian ustası arıyorsunuz, bulursunuz uygur bölgesinde çok var.

Yorum yapınız.