cin-bjk-01

Beşiktaşın 105. yaş yılını Çin Beşiktaşlılar derneği, Hakkı Çağlar ve M. Alptekin Aydın öncülüğünde Çin settinde kutladı. Çin Beşiktaşlılar derneği ve yapmış oldukları organizasyon.

Çin Beşiktaşlılar derneği, ilk olarak 2006 yılında yapılanmaya başlamış olsada asıl gelişimi 2008 yılına dayanıyor. Grubun yavaş yavaş büyümesi ile Çin Beşiktaşlılar derneği ilk etkinliğini, Çin Settine tırmanarak Beşiktaşın 105. yaş günü kutlayarak gerçekleştiriyorlar.

Toplam 13 kişilik grup sabah saat 10:00 da Pekin şehri içinde buluşarak 3 araçlık konvoy ile Mutianyu Greatwall kapısına giderek Çin settine tırmandılar. 1 Mart 2009 pazar günü gercekleştirilen bu aktiviteye Çindeki Beşiktaşlılar derneği olarak hazırlatılan t-shortlar giyildi, bayrak ve flamalar sallandı, kuruluş yıldonümü kutlama pankartı ile derneğin sembolü olan dernek flaması asıldı.

cin-bjk-02

Çin Beşiktaşlılar derneği tarafından yapılan bu etkinliği, o an için Çin settin de bulunan Çinli ve yabancı diğer kişiler tarafindan da ilgi ile izlendi ve destek verildi. Çin Beşiktaşlılar tarafından organize edilen bu etkinliğe 1 Galatasaray, 1 Fenerbahçe ve 1 Trabzonspor taraftarı da kişisel desteklerini vererek kardeşlik ve dostluk mesajları verdiler.

Çin’deki ilk taraftar derneği Çin’deki Fenerbahçeliler olarak 2005 yılında Zafer Karadağ tarafından kurulmuş, kısa sürede bir çok üyesi olmuştu. 2007 yılı Fenerbahçenin 100. yılı kutlamalarında Çin settine ilk Fenerbahçe bayrağı sallanmıştı. Çin Fenerbahçeliler Derneği başkanı Zafer Karadağ ile yaptığımız röportaj.

Galatasaray taraftarlarının da facebook dan taraftar toplama çalışma gibi faaliyetleri olsa da şuan henüz topluca yaptıkları bir etkinliklerini duymadım görmedim.

Beşiktaşın 105. yaşını kutlayarak nice senelere derken, Çin’de yaşayan tüm takım taraftarlarına da sağlıklı, mutlu ve dostane bir hayat dileyelim.

Yorum Yok
  1. Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapınız.