Yeni yılın ilk günü (01.26.2009) shanghai saati ile saat 18:50 civarında cep telefonuma bir mesaj geliyor, “Gangcai CCTV news shuo Tuerqi luyou difang”  şuanda CCTV’nin haber kanalında Türkiyedeki tatil yerlerini anlattıklarını söylüyor Çinli bir arkadaşım. Hemen televizyonu açsam da bir sürü CCTV olduğundan ben CCTV yi bulana kadar tanıtım filmi bitmiş oluyor.

MSN den hemen kendisine yazıp soruyorum, bulamadım nerede diye oda bittiğini söylüyor. Akşama ben bakar bulur sana atarım linkini diyor. Dediğini yapıyor ve 2 saat sonra CCTV deki Türkiye haberini bulup bana yolluyor.

Haberde Türkiye’nin gezilmesi gereken yerleri 2 dakika gibi kısa bir sürede de anlatsalar, bizim için sevindirici haber oluyor. Çünkü bir çok Çinli Türkiye’yi bilmiyor yada hakkında yanlış şeyler biliyor, o yanlışlıkları azaltmak için bende Türkiye’yi tanıtan aynı zamanda Çindeki hayatımı şu bloga yazıyorum. Çin Günlüğünden çok az ziyaretçisi olmasına rağmen Çin Günlüğünden çook fazla yorum mesaj alıyorum.

Neyse efendim Türkiye tanıtım videosunu izlemek için buraya tıklayın… Türkiye hakkındaki haber video’nun 1:43 dakikasında başlıyor.

Yorum Yok
  1. Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapınız.