cin-mafyasi

Hemen hemen bütün Çinlilerin bildiği Shanghai’ın hatta Çin’in en ünlü mafyası “Qing bang” mayfasının lideri olan Huang Jin Rong benim komşummuş. 

Huang Jin Rong, 1867-1953 yılları arasında yaşamıştır. Sıradan bir polis olan, Huang Jin Rong çok zeki birisiymiş. Polislikte hızlı yükselemeyen Huang Jin Rong, polisken edinmiş olduğu suç çevresini organize ederek onların lideri olmuş. 1900 lü yıllarda, Shanghai ve Çini kasıp kavuran bu mafya babasının evi bizim okulla aynı cadde üzerinde ve benim okuluma 5, evime 10 dakika uzaklıkta.

sany0087

Huang Jin Rong’un 1000 den fazla adamı bulunmaktaymış, şimdilerde bu mafya artık yok. Ama Huang Jin Rong’un evi park olarak halka hizmet veriyor. Girişte 2 yuan (0,50 TL) haraç alındığı bu parkın adı Gulin park. Gulin park açıkcası çok güzel ve büyük bir park, çok yakınımızda olan bu parkın gizemini çözmek ise 8 ay sonraya nasip oldu.

1 Yorum var
  1. zakire | 18 Kas 2009 | 18:02:08

    wooow ben o bahçedeydim adamım ve o evin bu mafya babasına ait olduğunu daha yeni öğrendim utanç verici. bu siteyi daha yakından takip etmeliyim. seni seviyoruuz yoyo iyiki varsın:)

Yorum yapınız.