cin-ileri-teknoloji-fuarı

Çin’in bir numaralı teknik fuarı olarak kabul edilen, Çin ileri teknoloji fuarı Çin’in Teknoloji şehri Shenzhen’de düzenleniyor. Fuarın bu seneki ana teması “Yenilenebilir enerji” fuarda diğer öne çıkan sektör ise bilişim teknolojileri.

Çin ileri teknoloji fuarının Türkiye temsilciliğini ise Çin iktisadi eşleştirme merkezi TUCEM üstlenmiş durumda. Sizi 21. yüzyılın ipek yolunu kurmaya çağırıyoruz temasıyla yola çıkan TUCEM, fuara katılacak Türk firmalara ise, diğer firmalarla ücretsiz eşleştirme hizmeti sunuyor.

Çin’i fırsata çevirmenin yolu onu yakından tanımaktan geçiyor, Çin’i tanıma imkanını ise, en iyi bu tür sektörel fuarlar sağlıyor. Çin ileri teknoloji fuarı ise size şu imkanları sunuyor.

– Fuar süresince gerçekleştirilecek forum ve konferanslara nobel ödüllü bilim adamları, devlet yetkilileri ve çok uluslu şirketlerin CEO larının bulunduğu 300 den fazla siyasi, iş adamı ve akademisyenin katıldığı seminerler,

– Eşleştirme Sempozyumlarıyla, farklı firmaların kendilerine en kısa zamanda ve en uygun şekilde, ideal iş ortakları bulabilmeleri için, yatırım ortaklığı hakkında yüz yüze konuşabilecekleri ve anlaşabilecekleri bir ortam,

– Çin’de yatırım yapmak isteyen yabancıların Çin ekonomisini ve ticari ortamı tanıyabilmesi için farklı platformlar, Çin firmalarını uluslararası sermaye piyasaları ile buluşturacak toplantılar,

– Uluslararası borsa yetkililerinden sermaye piyasalarının ileri teknoloji firmalarına bakışını açıklayan konferanslar,

– 2008’deki 10. CHTF, fuarın tarihinde bir ilk oldu ve savunma, gemicilik ve uzay sanayisinde çok yeni buluşlara imza atan birçok Çinli firma fuara katıldı. Bu firmalar sivil uzaycılık, nükleer teknoloji kullanımı, sivil gemicilik, kamu güvenliği, enerji ve çevre koruma gibi alanlarda çok farklı projeler ve şaşırtıcı ileri teknoloji ürünleri sergilediler. 11.CHTF’de aynı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların daha kapsamlı ürünlerle katılması bekleniyor.

TUCEM Çin’de, Urumçi Ticaret fuarı, Xiamen Ticaret fuarı gibi birçok önemli fuarında Türkiye temsilcisi. Aynı zamanda Çin’in KOSGEB ini, Türkiye’ye getirerek Türk firmalarıyla görüştürme başarısını göstermiş ciddi bir şirkettir. Çin İktisadi Eşleştirme Merkezinin yönetim kurulu başkanı Adnan bey ile bu yaz İstanbul’da görüşmüş ve çalışmalarını kendinden dinleme fırsatı bulmuştum. İstanbul’da Çin Günlüğü TV için yapacağımız çekimler ise yağmur felaketiyle ertelemek zorunda kalmıştık.

Fuar programlarını ve fuar hakkında daha detaylı bilgi isteyen kişi ve kurumlar TUCEM’in web sitesinden yada aşağıdaki telefonlardan kendilerine ulaşabilirler.

TUCEM Tel : (212) 268 70 75

Yorum Yok
  1. Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapınız.