23 Ekim 2009’da Çinli kızların Japonya çıkarması adlı bir yazı kaleme almıştım. Japonya’yı örnek vererek Türkiye’yi Çin’de tanıtmak adına farklı bir çalışmanın altını çizmiştim. Çin Günlüğün’de yer alan bu haber, Türkiye’de gerçekleşiyor.

Çin’de sıra dışı ülke tanıtımı

Shanghai Shenghuo Shishang TV’sinde sıra dışı bir yarışma programına denk gelmiştim. Asıl amacı Japonya’yı tanıtmak olan bu program, geleneksel yöntemlerin dışında sıra dışı bir tanıtımı amaçlıyordu. Başarılı da oldu, ben bu yazıyı yazdıktan sonra, bu program Fransa’da, Filipinlerde ve Yeni Zelanda’da da çekildi.

Ve program ekibi Türkiye’de

Bugün tesadüf eseri, Çince bir web sitesinde gördüm. Bu programın Haziran 2010 durağı Türkiye ! Bilmiyorum Çin Günlüğündeki yazı görülüp mü fikir alındı ama, bu programın Türkiye’de çekilmesi ve bunu ilk önce benim yazmam haklı bir gurura sürükledi beni. Ülkemiz için sıra dışı bir tanıtım ve faydalı bir reklam olacağı konusunda şüphem yok. Programın şuan Türkiye bacağında hiçbir bölümü yayınlanmamış, ne zaman yayınlanacağı konusunda da bir fikrim yok. Ama programın çekim takviminde Haziran 2010’da Türkiye var.

Türkiye, Almanya’yı solladı !

Japonya, Fransa, Filipinler, Yeni Zelanda dan sonra programın beşinci ayağı Türkiye. Bu program Türkiye’den sonra, Temmuz ayında Almanya’da, Ağustos ayında da G.Kore’de çekilecek. Erken kalkan erken yol alır diyor, bu projeyi ülkemize kazandıran kişilerin kim olduğunu şuan için bilmesek de kendilerini çok tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz.

1 Yorum var
  1. cevat | 1 Tem 2010 | 10:20:14

    tek kelime ile harika

Yorum yapınız.