cin-gunlugu-reklam

Çin Günlüğü TV, bitti mi ? neden program yapmıyorsun, neden TV güncellenmiyor, Çin Günlüğü TV ne olacak sorularının hepsine bireysel olarak soranlara cevap veriyorduk ama şimdi topluca bir cevap verelim. Çin Günlüğü TV artık haftada 2 bölüm. Benim sunmadığım Laya hocanın sunduğu bölümü buradan izleye bilirsiniz..

Çin Günlüğü TV neden güncellenmiyor ?

Çin Günlüğü TV projesi ben Türkiyedeyken başladığım, Çin’e gittiğimde devam edeceğim bir projeydi. Çin’e vardığımda önümde aşmam gereken bir çok engel vardı. Bunlardan birisi Çin’den alınacak çekim izniydi, ikinci sorunumuz teknik sorunlardı kamera, kameraman ve program konuklarıydı. Üçüncü sorunumuz ise bu çekimlerin Türkiye’ye yollanmasıydı.

Birinci engel olan çekim izni ile alakalı şuana kadar hiç sıkıntı yaşamadık, ikinci engelimiz olan, kamera sorununu amatör bir kamera ile hallettik. Kameraman sorunu ilk başlarda dert olsa da, ilk iki bölümden sonra onuda  aşmış olduk. Bizi en çok oyalayan ise çekimlerin Türkiye’ye gönderilmesi oldu. Önce FTP ile göndermeye çalıştık ama Çin’in yurtdışı çıkış hatları çok yavaş. Bir dosya upload ediyorsanız bu daha da yavaşlıyor, 2 kb olarak upload ediliyor. Çektiğim bir çekimin boyutunun ortalama 500 MG – 1 GB arasında olduğunu düşünürseniz bir bölümün gönderimi gece gündüz 3 haftayı buluyor. Biz çareyi, kargo ile göndermekte bulduk.

Tüm engelleri aştık, MYK medya ya çekimleri ulaştırdık, hatta bir süpriz daha artık Çin Günlüğü TV haftada iki bölüm olarak yayına girecek.

Yorum Yok
  1. Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapınız.