img_5515

Yorucu bir gününün ardından sabahın 7 sinde dinç bir şekilde kalkıyoruz, bugün programımızda Tian mu gölü var. Kahvaltıdan sonra oraya doğru hareket edeceğiz.

Kahvaltı da yiyebileceğimiz kek ve yumurta var, içecek kısmında soya sütü var ama onu içemiyoruz. Bir koşu bakkaldan sprite alıyorum, sprite + kek daha ne olsun. Çarşamba akşamı yaptığım sandoviçler perşembe akşam üzeri bitmişti, hava sıcak olduğundan fazla sandoviç yapmamıştım.

Li yang da dünün aksine bugün aşırı sıcak bir gün karşılıyor bizi. Saat 08:30 civarı tian mu gölüne varıyoruz, Tian mu gölünden gemiyle gölün ortasında bulunan longxing adasına geçiyoruz, dün iptal olan programla bugün kü programımız birleştiğinden her tarafı gezdirmiyorlar. Longxing adasında yarım ay şeklindeki gölcük, ufak şelale, yeşil yol, küçük hayvanat bahçesi, dağcı evi, saat kulesi, bambu kulesi, longxing tapınağı, halk dansları gösteri yeri var.  Kalın yazılı olan yerlere gittik, diğerlerine götürmediler.

img_5678

Tekrar gemiye bindik, bir sonraki durağımız Tian mu gölündeki Landscape parkıydı. Landscape parkında ilk olarak, High-up Stropping yaptık Türkçesi ne demek bilmiyorum, ama müthiş birşey adrenalin süper. Burada daha önce denemediğim birçok eğlenceli şeyler var, water ball dedikleri yuvarlak bir topun için de denizin üzerinde yürümeye çalışmak da çok eğlenceli.

img_5684

Çok güzel poğacaya benzeyen bir yiyecek buluyoruz, içinde soya peyniri varmış ama çok güzel bu yiyecek. Hemen yanında bulunan atalyöde soya peyniri “doufu” nun nasıl yapıldığını öğreniyoruz. Bizde soya peyniri yapıyoruz.

cin-cay-fabrikasi

Bir sonraki durağımız çay adası, rehber az zaman kaldığını bu adaya gitmememizi söylesede özcanla birlikte tahta ip köprüden geçerek çay adasına ulaşıyoruz. Çay adasının arkasında çaylıklar var, burada çaylar toplanıyor çay fabrikasına getiriliyor, çay fabrikasındaki işlemlerden sonra kullanıma hazır hale geliyor ve çay adasında bulunan küçük dükkanda Çin çayları satışa sunuluyor.

Bu park süper yapılmış, bir sonraki durağımız ise kır evi, daha sonra su değirmenlerinin olduğu yere gidiyoruz. Su kayağı, deniz atı, jet ski için zamanımız olmadığından binemiyoruz. Bir sonraki durağımızda okyanus dünyası var, okyanus dünyasında balıklarla biraz vakit geçiriyoruz.

img_5699

Her güzel şeyin sonu gibi bu gezi de burada bitiyor, öğlen yemeğine gidiyoruz, sonrasında Shanghai’a geri dönüyoruz.

3 Yorum var
  1. kazim goker | 20 May 2009 | 04:46:33

    Yavuzcum, son resimdekiler kim? Cay fabrikasindaki isciler mi?

  2. yavuzselimsen | 20 May 2009 | 05:52:12

    Benimle fotoğraf çekilmek isteyen hayranlarım kazım abi, okulda Çin Günlüğü TV yi yaptığımızdan ünümüz var :)

  3. Dennis | 30 May 2009 | 23:18:54

    Bunlar pek isciye benzemiyor ….belki parali askerlerdir :)

Yorum yapınız.