kirmizi-don

Çinlilere neler satılabilir köşemizde bugün, kırmızı don ve kırmızı kemer var. Aşağıda bu ürünlerin hikayesini yazacağız şimdi neden satılabilir olduğunu inceleyeceğiz.

Çinlilerin 12 hayvanlı takvimi var bundan birçok kez bahsetmiştik. Bende 1986 doğumluyum yani kaplan yılında doğmuşum. Gelecek sene, benim doğduğum yılın ikinci 12. yılı oluyor. İşte Çinliler doduktan 12 sene sonra doğdukları yıla girdiklerinde kırmızı don ve kırmızı kemer takarak o senenin şans ve uğur getireceğine inanıyorlar. Bütün sene kırmızı don ve kırmızı kemer takmasalarda bir çift bu ürünlerden mutlaka bulunduruyorlar.

Her sene doğum olduğuna göre her sene başında kırmızı don ve kırmızı kemer satışları da patlamaktadır. Abi ne gerek var zaten bu ürünler bize Çin’den geliyor diyenler için gerek yoktur tabi ama güzel bir ambalajla, kaliteli ürünlerle bu pazarda yer alınabilir.

2 Yorum var
 1. hüseyin | 16 Nis 2009 | 22:03:56

  merhaba
  çin e meyva fidesi satabilirmiyim..bu konuda bilginiz varmı.
  sevgiler
  teşekürler

 2. yavuzselimsen | 17 Nis 2009 | 06:21:01

  Bu konuda 2 tür yol izlemelisiniz, ya Çin’e gelerek kendiniz araştırma yapmalısınız, yada bu konuda parayla bir araştırma yapmalısınız. Benim burada yazdıklarım sadece fikirlerdir, bu konularda detaylı araştırmalar için benimle irtibata geçmeniz gerekir.

Yorum yapınız.