beyaz-piramit

Çin’de bulunan piramitlerin, Türklere ait olduğu iddiası ile araştırmaya başladık. Çindeki piramitlerden girdik mısırdaki piramitleri araştırdık, bölge hakkında bir sürü araştırma yaptık. 

Öncelikle Türkçe wikipedia da  Çin piramitlerinin Türk boyları tarafından inşa edildiği yazmaktadır, piramitlerin bulunduğu Xian kentinin 1700 lü yıllara kadar hiç Çin istilasına uğramadığını, burada Türklerin yaşadığını yazmaktadır.

Piramitlerin Türklere ait olduğunu iddia eden kaynaklar, en büyük savundukları konu, Xian’ın 1700 lü yıllara kadar Çin egemenliğinde olmadığı, ve bu bölgede müslümanların yaşadığıdır. Bir diğer iddia ise bu bölgeye girmenin yasak olduğu, Çin hükümetinin bu gerçeği dünyadan saklamaya çalıştığıdır.

Xian’ın 1700 lü yıllarda Çinliler tarafından alındığı ondan önce burada Çinlilerin yaşamadığı iddiası tamamen hayalden ibarettir. Xian Çin’in de 11 hanedanlığın başkentini yapmış çok eski bir şehirdir. Xian milattan önce 1500 lü yıllarda inşa edilmiştir. Xian ilk olarak Xi zhou hanedanlığı tarafından, milattan önce 1046 yılında ilk başkent olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bundan sonrada 11 hanedanlığa başkentlik yapmış bir şehirdir.

Çin’in en büyük hanedanlığı olan Tang hanedanlığı zamanında Xian da birçok etnik kökenden insan yaşadığı Çin kaynaklarında yazmaktadır. Bunun nedeni Xian’ın ipek yolunun başladığı yer olmasından birçok milletten tüccarın xian da yaşamaya başlamasıdır. Xian’da bulunan, Büyük cami de 742 yılında Tang hanedanlığı döneminde (618-907) inşa edilmiştir. Çin’deki müslüman kaynaklarda yazılan yazılarda, arap tüccarlarla evlenen uygur ve hun türklerinin çocukları ile islamiyetin de Çinde bu şekilde bu dönemde başladığı yazmaktadır.

Çin kaynaklarında piramitler

Çin kaynaklarında piramitler, Qin hanedanlığı zamanında milattan önce 221-206 yılları arasında yapıldığı yazılmaktadır. Han hanedanlığı ve Tang hanedanlığı zamanında da, kral mezarlarının piramit şeklinde bu bölgeye yapıldığı yazmaktadır. Eski Çin’de kral mezarlarının çok önemli olduğu krallar tahta çıktıktan sonra mezarlarını da hazırlamaya başlamaktadırlar.

Piramitlerin bulunduğu yere gitmek yasak mı ?

Başka bir iddia ise buraya girişin Çin hükümeti tarafından yasak olduğu iddiası, Çin hükümetinin piramitlerin üzerini ağaçlandırdığı gibi iddialardır. Çin’de piramitlerin olduğu bölgeye girmek yasak değildir, bazı piramitlerin dışına avlu yapılmış avlu içine girmek yasaktır. Yine bazı iddialara göre bu bölgede çekilen bazı fotoğrafların uzaktan çekildiği, bunun sebebinin bölgeye girişin yasak olduğu iddia edilmiştir. Bu iddia bilimsel açıklamadan öte bir düşüncedir, bu bölgede 800 den fazla irili ufaklı piramit olduğundan aralarında bulunan kilometre uzaklıkları da hesaba kattığınızda hepsine gitmek mümkün değildir.

Bu iddiayı çürütecek bir haberde, Çin’in haber alma servisi xinhuanette 9 ağustos 2004 yılında yayınlanan şu haber. Haberde bu bölgeyi dünya kültür miraslarında göstermek amacıyla bölge hakkında 100 bilim adamının yaptığı toplantının haberi. Bölgenin korumaya alınması, bölge hakkında belgesel hazırlanması gibi birçok konu görüşülmüştür. Bu haberden çıkaracağımız sonuç, Çin hükümeti bu bölgeyi yasaklamaya çalışsa, Çin hükümetinin ajansı olan xinhuanet in bu haberi asla yapmayacağıdır.

Önemli büyük piramitlerin civarında, ufak müzeler bulunmakta ve bunlara giriş 30-40 yuan (7,5-10 TL) arasında değişmektedir.

Mısır piramitleri Çin piramitleri arasındaki fark

Mısır piramitlerinde firavun mezarları piramidin içindedir, Çin piramitlerinde ise kral mezarları yerin altındadır, üzerine piramit yapılmıştır. Mısır piramitlerinin ucu sivrilirken, Çin piramitlerinin ise tepe noktası düz kare şeklindedir.

cin-piramiti

Piramit çivarında bulunan Türklere ait olduğu sanılan heykeller ve resimler

Yaptığım araştırma sonucunda bu tür bulgular ile karşılaşmadım ama bunların olduğunu var saymamız durumunda  bu bölgede ciddi bir araştırma yapılarak gerçeğe ulaşabileceğidir. Ben ne bir tarihçi, ne de arkeologum yazım sadece internetten yapmış olduğum araştırma sonuçlarıdır.

Yeni bulgulara ulaştığımız zaman yazımız güncellenecektir. Paramız olduğu zamanda xian a gidip sizin için bölgeyi inceleyeceğim.

70 Yorum var
 1. enise | 17 Mar 2009 | 04:45:08

  bu arastırma guzel olmus gercekten. keske gidilip gercegin ne oldugu arastırılabilse. fakat wiikipedia takdir edersiniz ki insanlar tarafından olusturulmus bir ansiklopedidir. oradaki bilgileri bizde bir yerlerden bulup oraya koyuyoruz sonucta yetkililer tarafından bilginin onaylanmadıgı bir site. zaten kendisi de belirtiyor bunu. bunlar iddiadır diyor.

  yasak oldugu soylentisinin sacma oldugunu da yazmıssın civar muzelere ziyaret bile mumkun cok guzel tesekkur ederim

 2. ÖĞRETMEN | 25 Mar 2009 | 17:20:30

  kim izin verir araştırılmasına.allah aşkına biri çıkıp deseki bu medeniyetin ataları türklerdir.her şeyin en iyisine sahip olduğunu söyleyen avrupa nolur.kimse bunun ortaya çıkarılmasına izin vermez.araştırma falanda yapamayız.zaten bugün bizim dediğimiz bilim adamlarıda avrupa güdümlü ve türkleri sıradan bir millet olarak görüyorlar.devasal pramitleri örtseler tarihi kendileri yazsalarda şu bir gerçek biz dünya yaratıldığından beri vardık ve bu dünya yok olurkende varolacağız.

 3. yavuzselimsen | 25 Mar 2009 | 18:09:33

  Öğretmen, bey peki tarihimiz bile Çin kaynaklarından araştırıyorsak, ne yapacağız ? Bu yazıyı yazarken piramitlerin Türklere ait olma ihtimali vardı ama şuan için o ihtimal biraz daha azaldı bu arada. Gideceğim piramilere param olduğu zaman inşaallah…

 4. kenan | 27 Mar 2009 | 19:49:47

  bunlar cinli uere aitse niye dunyaya acmiyorlar sadece disaridan yaklasiliyor, icerisindeki yazitlar hic birt yerde bulunmuyor, cinliler simdi oraya birkac cin mumyasi kor , birkac cin isi heykel alsana cin piramidi, cin her zaman yerinde kalmis bir uygarlik onlara aitse cinde her tarafda karsilasmak gerekir,sadece o bolgede var

 5. yavuzselimsen | 27 Mar 2009 | 20:03:53

  Kenan bey, piramitlerin içinde mumya olup olmadığı bile tartışılmakta, çok derin konular, Ley hatları hakkında biraz araştırma yapabilirsiniz. Piramitler bilinçli olarak ley hatları üzerinde kurulu olduğunu göreceksiniz.
  Bırakın tarihçiler araştırsın, ama iddia edilen birçok şey yanlış. Türklerde yapmış olabilir. Bu konulara girince, Ley hatları, Mu kıtası gibi çok daha derin araştırma konuları çıkıyor. Bir yazarımızın dediği gibi bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak lazım. Dolayısı ile biz yazımızda kesin ifadelerden kaçındık yuvarlak ifadeler kullandık. Yine de çok derin konu, bu arada içine girilmeyen piramit ise, Çinin krallarından kalma bir mezar.

 6. Dilek | 24 Haz 2009 | 11:17:21

  Bence bunu Çin kaynaklarından değil, daha objektif bir şekilde araştırmakta yarar var. Tarihcimiz sayın Sinan Meydan bu konuda ciddi araştırmalar yapmıştır, hatta Atatürk de bu konu üzerinde çok uzun yıllar çalışmıştır. İngiliz bilim adamları da sahip çıkmıştır tarihimize. İnternetten ve Çin kaynaklarından bulduğunuz belgelerle bu şekilde bir araştırmayla, siz yanlış veya doğru olduğuna karar veremezsiniz. Burada tarihten bahsediyoruz, bir milletin, bir toplumun geçmişinden… Bu bir araştırma değil sadece sizin fikrinizdir. Üstelik Çin hükümetinin bazı tarihsel gerçekleri saklama olasılığı çok yüksek. Yani, kısaca tarihsel bulgular sizin değiştirebileceğiniz ya da yargılayabileceğiniz olgular değildir. Bunları tarihçilere bırakınız ve sadece yorumlarınızla katılmaya çalışınız.

 7. yavuzselimsen | 24 Haz 2009 | 11:50:33

  Bende öyle diyorum ya, bırakın tarihçiler buraya gelip araştırsın yanlış bilgi verilmesin. Yasa denilen yerlere giriş serbest gidip araştırın yanış bilgi kirliliği ve yanlış bilgiler verilmesin..

 8. Türklerin Atası | 9 Eki 2009 | 15:36:39

  Bana da bu piramitlerin Çinlilere ait olduğu hiç inandırıcı gelmiyor çünkü bu piramitler Çin seddinden yüzkat daha önemli bir tarihi eser.Dünyanın farklı kıtalarında piramitler var belki bu piramitler sayesinde piramit kültürünün kökeni bulunucak.Çinliler çin seddini pırıl pırıl parlatıp dünyaya tanıtırken bu piramitleri neden hiçbiryerde duymadık bile.Bırakın görmeyi çin piramidi adını bile duymadık.Piramitler Türk Medeniyetine ait sözleri ortalıkta gezmeye başlayınca Çin piramitlere sahip çıkmaya başladı.
  Eğer komünist Çin hükümeti Türk medeniyetine ait izleri Çin’den ve Doğu Türkistan’dan silmeye çalışıyorsa insanlık ve Asya medeniyeti adına çok feci birşey yapıyor.Bu piramitler ve tarihi tabletler var diye kalkıp Çin’den toprak talep edicek değliz.Uygur ülkesi hariç.Çin Türk medeniyetine ait eserlere sahip çıksa bizde Çin’e yardım ederiz Türk-Çin düşmanlığı tarihte kalırdı fakat Çin’de meydana gelen olaylar hiçte öyle görünmüyor..Yarın öbürgün Türkler güçlenince müslüman dünyayıda arkalarına alıp 2 milyarlık bir güçle Çin’i işgal ettiği zaman Çin medeniyetine ait ne varsa yakılıp yıkılırsa hiç şaşırmayın.

 9. Türklerin Atası | 9 Eki 2009 | 15:37:08

  BURADAN ÇİNLİ YETKİLİLERE SESLENİYORUM;Türk medeniyetine ait eserleri yok etmeyin,bu bir kan davasına dönmesin yarında Türkler gelir ziyarete açmaya kıyamadığınız tarihi Çin saraylarını dümdüz eder olan Asya medeniyetine olur.Kendi ellerimizle Emperyalist Amerika ve Avrupa’nın yapamadığını yaparız.Aşağıladıkları Asya medeniyeti böylece silinir gider.Roma eserleri ortalarda kalır.

 10. Reşattt | 17 Kas 2009 | 01:33:47

  Arkadaşlar bu konu çok ciddi, Türkler piramitleri yapmamış bile olsa, bunu Türk devletinin araştırması gerek, çünkü Kazım Mirşan’a ve birçok araştırmacıya göre bu piramitleri(M.ö.5000) Türkler yapmış, kendilerince kanıtları da varmış…
  Eğer bunu yapanlar Çinliler olsa idi; çoktan ilan ederlerdi ve tarih onlarla başlardı.

 11. Adem | 19 Kas 2009 | 22:54:23

  Bence saçma eğer onlar Türkler’in olsaydı aynısı anadoluda da olurdu.Hem o insanlara Türk demek için önce gidip insanlarımızın gen ve dna testi yaptırmaları lazım.Ayrıca bu tarihçi Türk olduğuna göre komplekse kapılıp herşeyi Türklüğe bağlamış olabilir.

 12. Adem | 19 Kas 2009 | 23:00:07

  Önce esas atmız olan Anadolu medeniyetlerine sahip çıkılsın sonradan bu uydurmaca orta asya işlerine kim araşırırsa araştırsın.

  Burası Türkiye genel olarak hiç kimsenin atası orta asyalı değil orta asyalı olmak için doğu asyalı geni ve dna sı taşımanın yanında fiziksel özelliklerin benzemesi şarttır.

  Türkçe konuşuyoruz diye kimsenin atası orta asyalı olamaz.70 milyonluk nüfusumuzun herkezin test yaptırması şarttır.Yoksa ortalık kan gölüne döner.

  Kazım mirşan denen sahtekar beyni yıkanmıştır ve diğer insanların da beynini yıkamak için ırkçılığa başvurmuştur.

 13. Adem | 19 Kas 2009 | 23:02:22

  Türklerin atası na senin beynin yıkanmış.Eğer çekik gözlü ve tüysüzsen git orta asyada ayaşa Anadolu’ya ayak bağı olma yoksa adamı dümdüz ederler ona göre.Ayağını denk al.

 14. Adem | 19 Kas 2009 | 23:19:24

  Türkiye’de neden kimse Türk’e benzemez?Türkiye’de neden bütün insanların tipi bir birinden tamamen farklıdır?

 15. yoldas | 4 Ara 2009 | 02:52:11

  ben alevi yim ama lolanliardanim
  lolan bir taraf misir birtaraf orta asya
  piramitler lolanlilara aittir
  bütün alevilere degil
  sadece lolanlilara

 16. yoldas | 4 Ara 2009 | 02:53:35

  yani piramitler lolanlilarin dirrrr
  fravun torunlarindanim

 17. mustafa | 8 Ara 2009 | 21:53:41

  insan oğlu birbirinden ayrıldıkça yaşadağı bölgeye göre özellikleri değişir.öyle olmasyadı hepimiz bir kişden gelmedikmi??????bide türklere dikkatlice bak gözlerindeki çekikliğiğ görebilirsin.biz tarihten önce vardık tarihte varız tarihle yok olacağız NE MULU TÜRKÜM DİYENE ey türk yer delinmedikçe gök çökmedikçe senin ililni töreni kim bozabilirki

 18. mustafa | 8 Ara 2009 | 21:57:15

  bunu tüm dünya biliyor TÜRK lerinbaşında bela olmassa TÜRK dünyanın başına bela olur bunu tm dünya biliyor bir bizim milletimiz bilmiyor

 19. metin2 ustası | 14 Ara 2009 | 20:45:06

  yaw gerçektende türklerinmi ki bu piramitler

 20. metin2 ustası | 14 Ara 2009 | 20:46:04

  ahhhhhhhhhhh şu türkler.:)

 21. mehmet | 6 Oca 2010 | 12:03:15

  Arkadaşlar bunu açığa kavuşturmak lazım öncelikle bunu medyaya duyurmamız lazım ve bunun ispatlanması lazım pramitler eğer bizim eserimiz ise çok şey kazanırız ve tarihe bakış açımız değişir.

 22. yoldas | 7 Oca 2010 | 04:17:04

  ARKADASLAR BEN LOLANLILAR DANIM MILLIYETCI TÜRKLERLE HIC BIR ALAKAMIZ YOK BIR TARAF YANI BABAANNEM IN TARAFI MISIR DAN ESKI MISIRLILAR DAN DINIMIZ BIR YANI ATES GÜNES SU TOPRAK YANI BUNU IRKCILIK OLSUN DIYE YAZMIYORUM AMA GERCEK ISPATLAYA BILIRIM ELIMDE DELILERIM VAR PRAMITLER LOLANLILARA AIT LOLANLILAR TUNCELI VE BIMGÖL DE YASAR LAR GENEL DE ALEVI KÖKENLI DIR ILGIC YANI BABAANEMIN TARAFI SIYAH VE KIVIRCIK SACLI ANEMIN TARAFI ISE BEYAZ SACREN GI KESTANE RENGI AYNI MUM YA GIBI NEDEN IKISIDE LOLAN BIRI BEYAZ MISIR BIRI ASYA CEKIK GÖZLÜ BEYAZ NE MUT LU LOLANLILARA TEKRAR EDIYORUM TÜRK MILLIYECILIGI ILE YAKIN DAMN YADA UZAK TAN BAGI YOKTUR EGER TÜRK MILIYETCILERI WAY BE ATALARIMIZ DER SE PEKI NEDEN TÜRKIYEDE BU KÜLTÜRE BENZEYEN YOK GÖZ CEKIK DIYE HEMEN MILLIYET CI TÜRKLER WAY BE BIZ NEY MISIZ MILIYET CILIK GERICILIK TIR DE ONDAN OYSAKI BU LOLAN MEDENIYETI ILERICI BIR MEDENIYETTIR SAYGILAR TÜM HALKLAR ESITTIR AMA YAPAN EDENIN DE HAKKINI YEMEMEK LAGZIM ARAS TIR MASI BE DAVA

 23. yoldas | 7 Oca 2010 | 04:23:07

  LOLANLILAR TUNCE LI VE BINGÖLE IRAN ÜZERIN DEN YERLESIR YANI MESOPOTAMIA ORASIDA UYGAR DI
  TÜRKISTANDAN HORSAN IRAN ORAYA SONRADA ANADOLU YA

 24. yoldas | 7 Oca 2010 | 04:30:27

  FASISTLER AVUCLARINI YALASIN LAR ONLAR DAMEDENIYET NE ARAR VUR KIR VUR KIR NASIL OLUR DA FASIZIMIN BIR PARCASI OLUR PIRAMITLER TEKNOLOJI DEDIN MI AKIL DEDIN MI BILIM HANI TÜTKIYE NEREDE HER GÜN SAVAS KÜRT TÜRK ALE VI SUNNI NASIL BIR ZIHNIYET BU ER MENI RUM BIR HALKIN BUKADAR SORUNU OLABILIR MI KOMIK SON RADA WAY BE PIRAMIT LER BIZE AIT

 25. objektif | 17 Oca 2010 | 01:51:45

  Doğrusu , araştırma yazısını ve yorumları şaşkınlıkla okudum.

 26. objektif | 17 Oca 2010 | 02:09:02

  Milliyetçilik yapmıyorum ama ; Dünya tarihine birkaç kez yön vermiş bir milletin sosyolojik ve kültürel değerlerinin neden engellendiğini anlamak çokta zor olmasa gerek. Haa başkalarının bunu neden yapmaya çalıştığını anlarım ama kendi kendimize yaptığımız düşmanlığı ve basitleştirme çabalarını anlayamıyorum. Taa Osmanlıdan bu yana Türk tarihine karşı duyulan bu kompleks duygularınıda anlayamıyorum. Soyumuzu mısır firavunlarına vb. vb. birçok medeniyetlere dayandırıyoruzda müthiş tarihimizi görmezlikten geliyoruz. Diyelim ki piramitler türklere ait değil , peki bir kültür ve tarih hazinesi olan , ve bir dönemin yaşantısına ışık tutacak olan ve hiç şüphesiz “Çin seddinden daha değerli ” olan bu yapıların üzeri niye örtülüyor , içinden çıkanlar niye dünya basını ile paylaşılmıyor. Bütün bunlar şüpheleri arttırıyor bence..

 27. objektif | 17 Oca 2010 | 02:17:03

  Bırakın koskoca piramitleri , Dünyanın neresinde olursa olsun O yıllara ait küçük bir heykelcik bile günlerce haber yapılıyor. Bütün tarihi araştırılıyor ve paylaşılıyor. Kaldı ki O piramitlerin içi tarih doludur, insanlar piramitleri yiyeceklerini saklamak için yapmamışlardır. Evet evet benim hiç şüphem yok “Çin Kül kedisi Sindrella’yı saklıyor , çirkin yüzü olan Çin seddi’ni ise gurur kaynağı gibi tüm Dünyaya sergiliyor”

 28. Türklerin Ataları... | 5 Mar 2010 | 18:07:00

  Arkadaşlar müjdeli haber bu piramitlerin Türklere ait olduğu ispatlandı.Çok gizli bir şekilde piramitlerden birine girmeyi başaran araştırmacılarımız duvar resimlerinde ay yıldız sembolleri ve Oğuz Kağan’a ait olduğu düşünülen kafasına boynuz takmış 3 metrelik resimler gördüler.Aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

  http://www.netpano.com/haber/4061/Beyaz/Piramitlerde/Saklanan/Gerçekler

 29. Türklerin Ataları... | 5 Mar 2010 | 18:16:02

  Adem takma adında bir ermeni ya da rum bu tarihi gerçeklerden rahatsız olmuş.Şuan Avrupa’nın yeni taktiği Dna testi.Acaba kendilerine Dna testi yapsak Alman,Fransız,İngiliz diye birşey kalır mı.Bunlar hepsi safsata.Türk kültürüne,diline,dinine sahip herkes Türktür.Asya’dan göçler 10.000 yıl evvel başlamış.1900’le 1945 arasında 2 tane dünya savaşının olduğunu düşünürsek 10 bin yılda neler olduğunu siz düşünün.Anadolu’da Türklerindir.Lidya ve Frigya mezarlarına bakın Orta Asya’daki kurganlarla aynı.Sümer zigguratları da aynı.Çin’deki piramitler de kurganların taştan yapılmış hali.Bir kısmı da Anadolu’dakileriyle aynı topraktan.

 30. yeşim | 18 Mar 2010 | 11:00:52

  sinan meydanın kitabını ben de okudum.araştırma yapılmadan piramitlerin türklere ait olduğunu söylemek bence de yanlış.ama bu olasılığıda göz ardı etmemeliyiz.sonuçta çin toprklarında bulunan devasa piramitlerden çin hükümetinin haberinin olmaması imkansız.eğer kendilerine ait bir şey olsaydı bunu tüm dünyaya duyuracakları kesindir.hala bir arştırma söz konusu değilse bunu bir sebebi vardır.sonuçta mısır piramitlerinden daha eski bir yapı söz konusudur.küçücük bir tarihi bulguda tüm dünya tarihçileri bu konuda araştırma yaparken bu piramitler neden daha duyulmamış tartışılır…

 31. BATTAL | 9 Nis 2010 | 14:20:03

  bu çinliler değilmi ki Türk korkusuyla çin seddini yaptılar.TÜRKLERE İLK ZULMÜ ÇİNLİLER YAPTI.HALA YAPMADIKLARINIMI SANIYORSUNUZ.TARİHİMİZİ SAKLAYARAK,SOYDAŞLARIMIZI ASİMİLE EDEREK KÜLTÜRLERİNİ DİLLERİNİ YOZLAŞTIRARAK HALA ZULÜM EDİYORLAR…bir düşünün lütfen neden diye…

 32. tutanhamun | 7 May 2010 | 01:25:25

  meraba arkadas lar piramitler lolanlilara aittir kesinlikle benim soy bir taraf misir bir taraf lolan anadolya yerlesmis isteyene kanitlarim elim de fotolar var yani biz siyahi misir kökenli, saygilar

 33. renovation | 9 Haz 2010 | 00:10:01

  üstat bende araştırmalar yaptım fakat senin anlattığının tam aksine sonuçlara vardım işin aslı herşey mu ile atlantise kadar uzanıyor ve çindeki piramitler milattan önce 15 bin yıllarına ait ve bu dönemde türklerin orada olduğu bilgisine ulaştım işin ilginci piramit geleneğinin bir makaleye göre marstan başladığıdır yani dikkatli araştırırsak doğru sorular sorarsak sanırım daha mantıklı ve aydınlatıcı cevaplar elde edeceğiz eğer atlantis ve mu hakkında araştırma yaparsanız hatta agartayı araştırırsanız piramitlerin aslında ne için yapıldığının ufak bi kısmını anlayabiliriz ve ufak bir not daha atatürk bile mu hakkında araştırmalar yaptırmıştır çünkü mu halkının aslında türk olduğuna kanaat getiriyormuş ki bunu adolf hitler bile biliyormuş türklere asla saldırmam demesinin sebebi türklerin asıl ırk yani bozulmamış safkan ırk olmasıdır…

 34. yavuzselimsen | 9 Haz 2010 | 04:51:29

  Benim anlattıklarımın hangisinin aksini iddia ediyorsun ? Açık açık yazsanda bizde anlasak !

  – 1700 lü yıllara kadar Xian da Türkler mi yaşıyordu ? Çin Xian’ı 1700 yılında işgal mı etti ?
  – Çin bu piramitlere girişi yasaklıyor mu ?
  – Piramitler ben Çinlilere ve Türklere ait de demiyorum, bu konuyu tarihçiler araştırsın. Yalnız Çin kaynaklarına göre Han ve Tang hanedanlığındaki mezar geleneği diye belirtmişim.

  Yani benim bulgularımın hiç birinin aksini iddia etmiyorsun MU kıtası diyorsun, dünyadaki ilk ırk Türkler diyorsun, iyi de yazımızın konusu bu mu ? Ben MU kıtası üzerine yukarıda yorum yapmışmıyım ?

 35. Erhabener | 5 Tem 2010 | 06:02:30

  Bütün dünya ülkeleri,gecmisten kalma eserleri,kalintilari,yazilari,araclari gerecleri ortaya cikarmak ister ve bununla gurur duyarlar.
  Ama,eger bu gelecege ve simdi ki durumu bozacak olursa!Iste o zaman onu her bir ülke ortaya cikmamasi icin ugrasir .
  Neden mi?Cünkü gercekler ortaya cikacaktir, bazi seylerin bilinildigi gibi olmadigi.O zaman gerceklere dönülecektir ve bir kargasa cikacaktir bunun olmamasi icin yalanlarla ve yalanlarin üzerine kurulmus düzen ve düzenlerle yasamaya devam hepimiz icin en iyisi.

 36. murat | 8 Ağu 2010 | 16:59:44

  Belkide türklere ait izler iyice temizlendikten sonra kendilerine mal edip sunacaklar insanlara kurnaz ya bunların hepsi

 37. Umar | 14 Ağu 2010 | 16:33:10

  Bir Türk olarak beni hiç ilgilendirmiyor valla, saçma şeyler,Önemli olan mutlu yaşayıp, huzurlu ölmek.Soy, sop, ırk, tarih bunlar gerekiz şeylerdir.Soyunun geldiği yer önemli değil, doyduğun yer önemlidir.

 38. Ezel | 14 Ağu 2010 | 16:42:51

  Yavuz Selim kardeş öyle bir konu açmışın ki, buraya bir sürü beyni yıkanmış(uydurma tarihçiler tarafından) kör cahil toplanmış.İşte bunlar gibi soysuzlar yüzünden Türkiye’nin imajı her gün sarsılıyor.Konu açarken biraz daha dikkat lütfen.Saygılar.

 39. sinerg | 12 Eyl 2010 | 01:18:31

  atv kanlında yayınlanan atatürk ve kayıp kıta mu belgeselini seyrederseniz orada kısmende olsa bu konuya değiniyorlar,araştırmacı yazar sinan meydan bu konuyla ilgili bilgiler vermektedir,çin hükümetinin o bölgeyi yasak bölge ilan ettiğini söylmiştir,ayrıca çin hükümetinin bu bölgeyle ilgili tarihe ışık tutacak bilgileri paylaşmaması manidardır,çinlilerin türkleri sevmediğinide herkes bilir,ayrıca yakın zamanda uygurda yaptığı katliamıda basında gördük,dünyada köklü yaşamış ırklarda bellidir,türklerde bunlardan biridir,hepimiz adem oğluyuz,hz. adem çocuklarını farklı yerlere göndermiş ve yerleştirmiştir.bu konuyu hem bilimsel hemde islami yönden araştırmak gerekir.hatta kuran’da birçok ayette sizden önce yaşayan insanların akibetini görmedinizmi der.yapılan arkeolojik kazılarda bulunan şehirler felaketler sonucu kaybolan şehirlerdir.karada olanlara ulaşmak insan için kolay bir şekilde ulaşılabiliyor,sulara gömülen şehirleri bulmak önemli olan,ama şu bir gerçek bazı medeniyetlerde gerçekten kültürel açıdan ve zeka bakımından zengin insanlar yaşamıştır fakat hepsinin sonu ortadan yok olmakla vuku bulmuştur,tarihteki bu kopukluklar bu yüzdendir.

 40. caqri | 7 Eki 2010 | 19:05:52

  genelde arkadaşlar araştırılsın demiş ama Qin Ling Shan dağlarında bulunan yerleşim yeri yasak bölge… hersey bir sır gi saklanıyor ama inanıyorum ki hersey birgün açığa cıkacak…

 41. Arkeoloji | 11 Eki 2010 | 13:41:07

  çimliler taradından bence ört pas edilmeye çalışılıyor çok araştırma yaptım bu konu hakkında ve söylenen şu ki bu piramitin içindeki belgeler hiyeroglifler ve tarihi eserler mumyalar insanlık tarihi en baştan yazılması gerektiğini ortaya koyan gerçeklerle dolu.. Çin hükümeti gün geçtikçe bu tarihi eseri harap etmektedir çevresinde tarım yapılmakta ve bulunan her bir tarihi eseri parçalamaktadırlar. geçtiğimiz senelerde Çin Hükümeti bu piramiti yıkmak amacında bulunmuştur. Fakat türk halki buna katiyen izin vermemiş ve korumaya çalışmıştır. Fazla olmasada başarılı olmuştur. şu anda hala harap edilen bir tarihi eser olan “BEYAZ PİRAMİTLER” diğer adıyla “TÜRK PİRAMİTLERİ” türklere aittir. Xian şehrine uydu görüntüsüyle baktığınız zaman açık bariz görünmektedir.

 42. yunus eefe | 11 Kas 2010 | 00:51:42

  her tasın altında bız cıkıyoruz yazıyada turkler bulmusturrr.kağıdıaaa.12 dk savas bıtırmısız denızlerı göl halıne getırmısız cağ acıp cağ kapatmısız..bu pramıtlerın turklere aittir çin devleti kendini en eskı ırk olarak görmustur bu yuzden bunları ort barst edıolarrr…bız hep varız daıma olacağızzz

 43. oktay | 21 Ara 2010 | 19:57:15

  piramitleri yapmak için büyük bir medeniyete yerleşik hayata ve popilasyonu yüksek uzun ömürlü bir ülkeye sahip olmak gerekiyor. Türkler göçebe, e bu ne iş? kendimizi kandırmayalım. Geçmişimizle öğünerek ne kazanıyoruz?

 44. Bahadır | 17 Şub 2011 | 20:53:09

  Türkler’in göçebe olduğunu uyduranlar Batılı tarihçilerdir. Çünkü Batılı tarihçiler medeniyetin kurucularının kendi ataları olduğunu söylemekredirler. Türkleri medeniyetin kurucusu yapmak da işlerine gelmeyecektir doğal olarak.

  Bir dilbilimci olarak olaya baktığımızda kelime benzerlikleri görebiliyorsunuz. Evet Mısır’daki piramitlerin uçları sivridir ama Maya ve Aztek piramitlerinin üstleri düzdür. Ve yapılış olarak Çin topraklarındaki piramitlere birebir benzemektedir. Eğer bu Çin topraklarındaki piramitleri yapanlar Çinliyse Meksika’daki piramitleri yapanların da Çinli olması gerekiyor düz mantığa göre.
  Sümer ve Akad kavminin Önasya civarında hüküm sürdüğünü hepimiz biliyoruz. Yabancı araştırmacılar Sümer ve Akad kelimelerinin anlamını Maya kitabelerinden öğrenmeyi başarmışlar. Sümer kelimesi ” düz, ova” manasına ve Akad kelimesi de “Balçık, bataklık, çamur” manasına gelektedir. Bu ülkelerin kurulduğu yerlere baktığınızda Sümerlerin kurulduğu yer düzlük ve Akadların kurulduğu yer de bataklık doludur.
  Şunu düşünecek olursak Sümer ve Akadlar tamamen farklı coğrafyadadır. Bu yüzden kelimelerin benzerliği çok şaşırtıcıdır. Ve son olarak şunu söylemek istiyorum. Maya ve Aztek tabletlerinde bulunan yazı karakterlerinin Göktürk kitabelerindeki yazıya benzeliği
  ise daha şaşırtıcıdır.

  Bu arada unutmadan şunu da söyleyim. Göçebe olan bir millet neden heykel ve anıt dikmeyi uygun görmüştür. Göktürk anıtlarının dikilme sebebi bellidir. Gelecek nesile öğüt vermek için yazılmıştır. Madem bu adamlar göçecek neden göçtüğü yere anıtlarını götürmemişler.

 45. Nebi Celik | 10 Nis 2011 | 16:25:40

  arkadaşlar Türkler demir cevherini ilk işleyenlerdir.çin in nufusu o dönemdede fazla olabilir.astronomik olarak düşündügümüzde bizden güçlü görünüyorlar.lakin teknik savaş stratejisi siyasal dengeler göz önüne alındıgında çin e TÜRK mührünü vurup çinlileri çalıştırarak gayet onları yaptırabilirler.tunç yahut bakır la savaşan çin liler sayısı az TÜRK milleti demiri ve savaş taktiklerini ve atı kullanıp egemenligi altına almış olamazmı.

 46. Nebi Celik | 10 Nis 2011 | 16:37:03

  oktay kardeşime hitaben:yerleşik hayata geçmek veya göçmek ihtiyaç meselesidir.tarihe baktıgında göçebelerin ordu kurma ve siistemli hareket etme konusunda yerleşiklere fark attıgını göreceksin.en iyi örnek OSMANLI devleti.deyişen dengelere daha kolay uyum saglarlar göçebeler .göçebelikleri sayasinde atı iyi kullanırlar hem kolay savaşırlar hem hızlı hareket ederler.tarihin tankı atlardır hızlı çevik güçlü bir ordu için at şarttır.ATI ilk evcilleştiren batılıların dedine göre türk milletidir.batı bile kabul etmiş düşün artık.örnek israil arap yarım adasına geldi teknik üstügü sayesinde bak arapları ne halae getirdi

 47. mehmet erdemir | 22 Nis 2011 | 01:20:05

  bu piramitlerin türklere ait olduğunun kanıtı bering bogazı vasıtası ile amerika kıtasına geçen türklerin orada olusturdugu medeniyetlerden astek ve mayalara ait piramitlere sekil olarak büyük benzerlik göstermesidir diye düşünüyorum ;fakat zaman kavramı ile ilişki kuramıyorum.

 48. aysen acar | 26 May 2011 | 10:31:47

  bızz turkler o kadar buyuk bır medenıyetız kı gecmısten gelecege her yerde ızımız var :)

 49. süleyman | 26 Haz 2011 | 06:15:58

  bu çok önemli bir konu devlet tarafından çinle hemen bir anlaşma yapıp piramitleri incelemesi lazım türkler hakkında önemli bilgilere ulaşılabilir gördüğüm kadarıyla çin hükümeti piramitlerin tepe noktasını düzleştirip dağ görünümü verip gizlemişler bununda ciddi bir şekilde araştırılması lazım

 50. toprak | 9 Tem 2011 | 01:33:56

  Medeniyetin kurucusu olarak iddia ettiğiniz türk adı ilk defa neden çin kaynaklarında bulunmuş, gerçekten çok merak ettim: Hani yazı falan, çinceden okuyoruz… Bizimkler o dönem yazıyı falan aşıp direk telepatiye geçmişti herhalde? Çok ileriyiz ya ondan diyorum.

  Kısa ve net:
  İlk türkçe yazılı kalıntıların ve ilk çince yazılı kaynakların bulunduğu yılları karşılaştırarak o “medeniyetin kurucusu türkler” iddiasının ne kadar komik olduğunu anlayabilirsiniz beyler.

  Şimdi bu piramitlerin türklere ait olamayacağını ve nedenlerini açıklayayım: Bunun için hun devleti’ne gidiyoruz…
  İlk bilinmesi gereken bilgi: Hun devleti bir türk devleti değildir.
  Daha türk adının bile ortaya çıkmadığı bir tarihte çeşitli topluluklardan oluşan fedaratif diyebileceğimiz çeşitliliğe sahip bir devlettir. Moğollar ve macarlar’ın da hun devletine gönderme yapmalarının nedeni budur. Yoksa macar’lar türk değildir, asla olmamışlardır. Bu devletlerin hun devleti’ne yaptıkları göndermelerin hepsi de doğrudur ayrıca. Çünkü hun devleti içindeki toplulukların kendilerini bugünki gibi adlandımadıkları bir tarihte bir çok farklı topluluktan oluşmuştu. Daha açık yazayım: bu topluluklar macarların da türklerin de moğolların da ataları sayılır. Ama ne türk olarka anılabilirler, ne macar ne de moğol…
  Daha ortada türk ismi yokken türklükten bahsetmek saçmadır. 😀

  Hun devletine vurgu yapmamın sebebine gelelim:
  Türklük ve onun net tarihi daha hun devleti’ne bile uzanamamaktayken, türkleri “medeniyetin kurucusu” olarak sıfatlandırmak en hafif tabiriyle “cahillik”tir.

  Toparlamak gerekirse;
  Göçebe olmayan toplumlar böyle büyük kalıntılar bırakamazlar; zira böyle büyük kalıntılar uzun süreler de yapılır ve göçebe toplumlar bu kadar uzun süreler boyunca tek bir noktada kalmazlar. Göçebe toplumların mimari yapıları çadırdan öte olamaz.

  Şimdi bu bilgi dahilinde, islam öncesi yerleşik olmayan göçebe türklerin yaşayış biçimleri ele alınırsa; yapımları için uzun inşaat süreleri ve buna muteakiben uzun süreli yerleşim gerekliliği apaçık ortada olan bu eserlerin, daha “türk adının geçmediği” bir zaman diliminde “türkler tarafından yapıldığını” iddia etmek, ne yazık ki, komik bile olamayacak kadar “cahilcedir.”

 51. tuncay | 23 Tem 2011 | 22:29:53

  yukarıda,da ifa edildigi gibi söylenen piramitler eyer çinlilere ait olsaydı çoktan dünya medyasına alanen duyurup reklamını yapıp ilan ederdi büyük çok büyük ihtimalle türklere aittir şunuda belirtelim türklerin ana vatanı orta asyadır ve övünerek söylüyorum dünyada ilk kez* matematik *fizik* kimya* tıp*ostronomi*vs daha nice dallarda çok ilerde çalışmalar yapmaktaydılar yoksa sıradan bir ahşap yontmacısının çami içindeki mihrab üstüne takım yıldızlarının şimdiki hesaplamayla birebir yerlerinde ve uzaklıkta olduğunu işleyebilirmiydi o zamanlar avrupalılar medeniyetten çok uzaktılar taki bizim şimdi dahi incelemedigimiz bazı türk alimlerin esrrlerini inceledikten sonra ilerleyip gelişme kaydetmişlerdir bizzat kendi ifadeleridir

 52. eren | 24 Tem 2011 | 00:19:50

  Her şey ortada saklanan pramitlerler var, yazıyı yazan arkadaşımız saklanmadığını söylüyor bende merak ediyorum neden mısırdaki pramitler dunyanın yedi harıkasından biri, neden mısır piramıtlerinden dünyadaki herkesin haberi var, ama gelin görünki mısırdaki pramitlerden daha eski oldugu soylenen bu pramitlerden kımsenın haberi yok, bu pramıtler cinlilere ayit olsalardı bugun milyonlarca turisti ceken cin seddi gibi bi yer olurdu hiç süpeniz olmasın

 53. tacettin durgan | 9 Ağu 2011 | 17:33:50

  şüphesiz onları çinliler yapmadı ve var olan bi eseri başkalarıyla paylasmak istemiyorlar bellı kı bu eser birçok alanda geleceğe ışık tutan eserler ve inşadeldlği göz önüne alınırsa evet türkler ağır basıyo kesinlikle görülmesı gereken yerlerın başında gelıyor

 54. erol | 5 Eyl 2011 | 20:29:04

  bizim biran önce bu konuyu iyice araştırıp bütün dünyanın bilmesini saglamak.ayrıca neden çinin bu önemli ve büyük bir tarihi bu kadar saklamaya çalışması…

 55. taner | 7 Eyl 2011 | 01:04:44

  her kafadan ses bu yazılanlar.bizim belleğimizdeki tarih, avropalıların bilmemizi istediği tarihtir.her şey temelde geniş yukarıda dardır.bir şeyi oluşturan bir çok unsur vardır.detay önemlidir. sonucu belirler.onları bizden sakladılar.çünkü oradaki gerçekler,gerçekten gerçek ve sonuca kolay gidilen bir gerçek.fazla araman gerekmez. oradaki sanat kadar adamlar sanatkar olmuş.bu zamana kadar iyi saklamışlar.ben TÜRK’üm ama önce KUL’um kulluğu yaşayamamak bir pişmanlıktır.gerçek tarihimizi bilmiyoruz.bizi hep uyuttular.

 56. Ahmet | 7 Eyl 2011 | 08:03:34

  Bende Yavuz beyin soylediklerine katiliyorum ,Oncelikle herkesin daha bebekken ogrendigi bilgi Turklerin Gocebe bir hayat surdugudur ,nasil oluyorda her 5-6 ayda bir yasadigi bolgeyi degisteren bir halk yapimi on yillar alacak devasa yapilari yapabiliyor ,Sizce Cin seddini xiandaki Bingmayong(onbinlerce askerin heykeli oldugu kral mezarini )uzun nehire bagli olan yuzlerce kilometre uzunlugundaki insan yapimi cinlilerin yaptigina inaniyoruzda ,piramitlerin neden Cinlilere ait olduguna inanmiyoruz ,hadi onu gecelim neden Cin i yuzlerce yil yoneten Mogollara ait olabilecegini dusunmuyoruz? Cin in kominist bir ulke oldugunu unutursak tabiki neden o bolgede istenildigigibi cekim yapilamadiginada akil edemeyiz, Shanghai in gobeginde bile TV icin cekim yapmak icin bile yuzlerce yerden izin almak gerektigi dusunulurse bunun sadece o bolge icin deil tum Cin genelinde her ne sebeble olursa olsun herhangi bir arastirma yapmak cok ama cok zordur.

 57. yusuf | 11 Eyl 2011 | 22:34:59

  arkadaşlar içinden çıkan mumyanın kafatasından hangi ulusa ait olduğunu bula biliyorlar türklerin çıktığı ispatlanmış birde çin hükümeti o bölgeyi karantinaya almış.giriş yasaklı.olayın aslı türkler çinlilerden saklanmak amaçlı yapılmış bir yapymış ilerden bakıldığı zaman dağ gibi gözüküyo.tarihçesi bile değiştirilmiş nerdeyse

 58. pınar | 10 Eki 2011 | 17:08:41

  toprak hanım ben size hiç katılmıyorum. tuncay beye katılıyorum

 59. menemen-izmir | 6 Ara 2011 | 19:28:20

  çok güzel bir çalışma tebrik edrim

 60. Adınız: (gerekli) | 11 Ara 2011 | 11:41:16

  anlaşılan o ki kimse bir şey bilmiyor net oalrak desenize,,

 61. osman | 14 Ara 2011 | 10:26:44

  örnek verecek olursak çingene dediğimiz toplu hindistan kökenli olup halen göçebe tarzı yaşamları var neden çevresel baskılardan dolayı geçmişte günümüze kadar sürdürmeleri fakat hindistanda bulunan soydaşları yerleşik ve köklü bir medeniyetleri var biz türkler ise yarı göçebe bir toplumuz ve göç sebebi kuraklık ve moğol baskısı yerleşik düzenden ayrılmamıza sebeb oldu ikinci millet aşşalamak için göçebe toplum diyorlar araplarda ise bedevi denilen arap toplumu var buna ne diyelim ozaman mademki TÜRKELR avrupanın sahibi olmuş onları hüküm etmişiz afrikada hüküm sürmüşüz acaba kim koyun kim çoban bunu avrupalı hasetliği sebebiyle bizi aşşalamak için elinden geleni yapmakta malesef artık tarihimizi yazan avrupalı yanlış tarih okutmakta bize biz yazmaya kalksak belge koysak dna testi yaptırsak kabul ettiremayiz kimseye tarihimiz

 62. ömer | 5 Şub 2012 | 20:52:07

  cahıllık hemen hemen butun yorumları okudum en komıgıde bırı demıskı kım dıyor turkler orta asyadan gelıyor dıye bunlar butun beyın yıkaması dıye sevgılı arkadas ılk turk devletı asya hun devletıdır ılk turk ısmını tasıyon devletde gokturk devletıdır bunlar mılatdan sonra 500 ıla 700 yılları ıcerısındedır yanı sen gecmısını ararken yuz yıl oncekı dedenı nınenı degıl cok cok oncekı gecmısı arıyoruz bız ha pramıtlerı turklermı yaptı bı baskasımı yaptı arastırmaya acılmadıgı ıcın bır sır kapısıdır turklere pay bıcılmesıde ıste bu tarıhler ve daha eskı zamanlarda o topraklarda turkler yasadıkları ıcın yuzde oranı turkler olarak cıkıyor yıne o cahıl beyınlerden bırı ordan gelseydık cekık gozlu olurduk falan fılan turkler asyadan gelmıstır ama bu zaman dılımı cooookk uzun oldugu ıcın kokenler degısmıs oabılır ama damarlarında akan kan turk kanıdır yanı laz kurtle evlenmıstır kurt rusla o tur yanı cahıl cok malum

 63. Umit Yilmaz | 15 Şub 2012 | 11:06:14

  Tabi Turklerde kendi Aralarinda Ayriliyor Orn : Oguzlar , Kipcaklar ve Uygurlar gibi , Suan Turkiye Azerbbaycan Turkmenistan yani bu devletler Oguz Turklerindeniz ve yapi ve goruntu olarak kazaklar kirgizlar ozbeklerden farkliyiz , Oguzlarda kendi icinde Ayriliyo ama fazla detaya gerek yok 😀 Cinde yasayan ve cin sinirlari icinde Olan Dogu Turkmenistan’li kiminin deyimiyle Uygurlu yada Sincanli (xinjiang’li) bunlar Uygur boyundandir , ve yapi ve gorunus olarakda bize cok benzerler , dilleride turkceye cok yakindir , konusduklari zaman bircok kelimeyi anlayabilirsiniz orf adet olarakda benzerlik cokdur,butun uygurlu arkadaslarim yemekden sonra ellerini acip dua ve sukur eder ki buda onlarin dinimizi nasil bagli oldugunu gosterir, bide benim favorimlerden biri olan Kipcaklar var 😀 Yani Hunlar , En buyuk Hunlu Herkez ismini Duymustur , AtillaHan , ve Hunlarin devami Macarlar ve bulgurlardir ayrica bunlar Musluman olmayan turklerdir ,neyse benim yazacagim bu kadar , yorumlara baktim ve konu buraya kadar gelince kendimi tutamadim , ve bilmeyenleri Aydinlatmak istedim :)

 64. Ziya | 27 Şub 2012 | 23:06:26

  Türkler sanıldığı gibi Hunlarla başlamamıştır.Eski zamanlarda arkeolojik araştırmalar ve buluntular yetersiz olduğundan en eski Türk uygarlığı olarak anacak Hunlar biliniyordu. Oysa ki 1990’lar ve 2000’lerdeki arkeolojik Rus ve Türk çalışmaları Türklerin tarihinin MİLATTAN 16 BİN YIL daha evveline dayandığını ispatlamıştır.( Bkz: Rus Kurgan araştırmalrı ve TİKA ortaasya çalışmaları) Bu bağlamada Üstad Kazım MİRŞAN doğrulanmıştır. Yani Türkler Hunn devletinden 16 bin yıl önce de orta asya’da BİR OY BİL devletini kurmuş bulunuyorlar ve kendilerine ON demekteydiler…

 65. Efe Coşan | 5 Mar 2012 | 14:55:30

  Selamlar Yavuz Bey,

  Az önce sitenizi “Jian Bing” hakkında bilgi ararken buldum. Bize bu kadar yabancı bir kültür hakkında aktardıklarınızla çok önemli bir iş yaptığınıza inanıyorum.

  O sayfada yandaki bağlantılara bakarken bu konu ilgimi çekti ve girip okudum. Konun altındaki yorumlar şahane(!). Allah size sabır versin.

  Ne yazık ki insan kalitemiz bu. Hiçkimse araştırmanın, öğrenmenin zahmetine ve eziyetine katlanmaz ama herkes her konu hakkında bilgi(!) sahibidir.

  Bir arkadaş “dikkatli araştırma”, “doğru sorular sorma” gibi kavramlardan bahsettikten sonra bu konunun kökeninin Mars’a dayandığını yazmış ya, artık bunun üstüne ne diyeceğimi bilemedim.

  Hemen herkes “Atatürk ve Mu Kıtası” hakkında birşeyler yazmış. Sanarsınız ki Atatürk’ün Mu Kıtası hakkında yaptığı araştırmaları günler, geceler boyu incelemişler. Oysa sağda solda duydukları safsatalardan öte gitmiyor kimsenin bilgisi.

  Mevcut kaynakların gösterdiği, şaibe barındırmayan bilgileri aktarıp ardından da alçak gönüllülükle “Ben ne bir tarihçi, ne de arkeologum yazım sadece internetten yapmış olduğum araştırma sonuçlarıdır.” diyerek konunun GERÇEKTEN araştırılması gerektiğine vurgu yaptığınız için teşekkür ederim.

  Bu sağduyuyla, kalabalıklar içinde yalnızsınız kardeşim. Bunu, bu yorumlar sonrasında çok iyi hissetmiş olmalısınız.

  Sevgi ve sabırla inşallah.

 66. Yavuz Selim ŞEN | 6 Mar 2012 | 04:19:07

  Selamlar Efe Bey,
  Anlayışınıza hayran kaldım, ben artık gelen yorumları elemekten sıkıldım, küfür ve hakaret içermediği sürece yayınlıyorum :)

 67. SAVAŞ | 31 Mar 2012 | 09:06:42

  MEŞHUR SİNOLOG WOLFRAM EBERHARD’IN -ASLEN BİR TÜRK KABİLESİ- DEDİĞİ CHOU’LARIN KUZEYDEN GELEREK MÖ 1050’LERDE ÇİN’DE BİR HANEDAN KURDUĞUNU SÖYLÜYOR. DAHA ÖNCESİNDE TÜRK ATALATRININ ORDA OLMADIKLARI NE MALUM?

  YUKARDAKİ YORUMLARDAN HUNLARIN ADININ GEÇTİĞİ DÖNEMDE TÜRK ADININ GEÇMEDİĞİ HUNLARIN TÜRK SAYILMAYACAĞINI SÖYLEYEN ARKADAŞA İNGİLİZ FRANSIZ GERMEN YUNAN TARİHİNİ OKUMASINI TAVSİYE EDİYORUM.İNGİLİZLERDEN ÖNCE AGLO-SAKSONLAR VARDI ŞİMDİ İNGİLİZ DİYORUZ GALYALILARA FRANSIZ DEDİĞİMİZ GİBİ HUNLARDA TÜRK’TÜR

  BANA GÖRE HZ.ADEM İLE HZ.HAVVA’DA TÜRK’TÜR.

  TÜM SALDIRILARA RAĞMEN İNADINA TÜRK’ÜZ TÜRKÇÜYÜZ.

 68. Yürekli. | 10 Haz 2012 | 10:48:04

  Amerikali profosör arastirmaci GENE D.MATLOCK,un.HEY INSANLAR SIZ HEPINIZ TÜRKSÜNÜZ ;Adli kitabini tavsiye ederim.Dünya tarihinin Türksüz yazilamayacagini arastirmalari sonuncu kitabina aktarmis.Ve Avrupali tarihcilere Dünya insanlarini yanlis bilgilendirdigi icin onlari agir sekilde elestiriyor.Ve kendine cindeki pramitlerin türkler tarafindan yapildigini gec ögrendigi icin cok kizmis.Demek,ki Tarimizi kendimizin yazmasi sart.

 69. Can ÖZALP | 7 Oca 2013 | 16:49:21

  arkadaslar aslında bılmenız gereken bazı gercekler var bunlardan bırı de aslında pramıtlerın bırer mezar anıt olmamasıdır pramıtlerın herbırı güneş enerji santralleridir yanı manyetik alan oluşturan ve ışık tutan ve onu kullanmaya yarayan pramıtlerdır..!! ve dunya uzerınde nasılkı 4 kan grubu bulunuyorsa bu kan gruplarının olma nedenlerıyle aynıdır cunku ınsanoglu dunyada 4 nesıl yasıyorlar ınsanlar dunya uzerınde 4 nesıl yasaya bılmesı ıcın 3 kusak atlaması gerekmektedır ve dunya uzerınde 3 bolgede pramıt bulunmaktadır bunlardan ılkı çin pramıtlerı ıkıncısı maya pramıtlerı üçüncüsü ve son olanı mısır pramıtlerıdır..!!! matematıgı kuvvetlı olan bır ınsan kafası calısan bır ınsan bunu anlar ve bılır arkadaslar ınsallah bır turk olarak bunları cozmus durumundayız asıl amacımızın aslında hz Süleyman aleyselamın da belırttıgı gıbı ters ve duz pramıtlerın bırbırlerını gormesını saglamalıyız bunun ıcınde ınsallah nasıp olursa turk topraklarında yer almakta olan ılk pramıtın yapımına cok yakon bır zamanda baslıyacagız..!! herkesın buna destek vermesını ıstıyoruz daha detaylı bılgı almak ıcın benı bulmanız yeterlı olur..!!

 70. M. Kalyoncu | 13 Mar 2016 | 14:41:00

  Orası gerçekten çin piramitleri olsa idi emin olun Çin bunu dünyanın gözüne gözüne sokardı.

Yorum yapınız.