cin-rehine

Çin’de son günlerde çok karşılaşıyorum bu haberlerle. Krizin etkileri, işsiz kalanların başvurduğu en sık yöntem, yoldan birisinin boğazlıyarak rehin almak. Bugün haberlerde görünce yazayım artık dedim, benim haberlerde rastladığım 3. boğazlama vakası.

Bundan birkaç ay önceydi, Sichuan da bir babanın yolun ortasında kendi çocuğunun boğazına bıçak dayadığı ve kestiği görüntüler. Ufaklık ölmemişti ama gözü dönmüş babası onun hem boğazına hemde alnını kesmişti. Uzun süre işsiz kalan babanın geçirdiği bunalım sonucu bu görüntüler pisikologların anlatmasıyla TV de yer aldı.

Tarih olarak hatırlamıyorum ama bundan 2-3 hafta önce buna benzer görüntüler Shanghai da yaşandı. İşsiz bir genç okul kapısından çocukların çıkmasını bekledi, ve bir çocuğu gözüne kestirdi. Çocuk annesiyle arabalarına binecekleri sırasında gözü dönmüş bu gençde, kurban olarak seçmiş olduğu minik yavrucağı boğazlayarak rehin almıştı. Uzun süre arabanın içinde susayan bu genç, polislerden su istemişti, polisler gence suyu verirken çocuğu kurtarmışlardı. Sebebi gençin işten kovulmasıydı.

Bugün yeni bir haber daha var Guangzhou’dan, 5 aydır işsiz olan bir genç yolda bir bayanı boğazlayarak rehin almış. 90 dakika sonra genç ikna olmuş ve rehin aldığı bayandan özür dilemiş. 5 aydır işsiz olan genç, annesinin ameliyatı için 20.000 yuan paraya ihtiyacı olduğundan bu tür bir işe kalkışmış.

1 Yorum var
  1. Diyet | 24 Nis 2009 | 08:28:54

    Shanghai da yaşanan ilk olay da değildi son olayda olmayacak.

Yorum yapınız.