Çin kendi Cumhurbaşkanlarının facebook sayfasını konuşuyor. Öyleki bu haberi yapan Shanghai le blogger bu yazıyı onlara göre sabah bize göre gece yarısında yazdığında, Çin Cumhurbaşkanı Wen Jiabao nun 13.280 hayranı vardı. Şuan hayran hayran sayısı 15.161 kişiye yükselmiş.

Bu profil depremden 2 gün sonra yani 14 mayısta oluşturulmuş, Wen Jiabao nun okul enkazı üzerinde, “ben büyük baba Wen Jiabao, bekle küçük adam seni kurtaracağız” diyerek enkaz altındakilere cesaret vermeye çalışan fotosu ise en sevdiğim fotoğraf.

Bayağı etkili blogger olduğunu söyliyebiliriz, gerçi Çinde çok etkili bloggerler var. Depremden önce Sichuan a gidip araştırma merkezlerinde sichuanı terkeden kurbaları araştıran bloggerer mevcut. Deprem olmadan 1 ay önce sichuandaki kurbağaların şehri terk ettiğini orada yaşayan halk tarafından tuaf karşılamıştı. Bir Çinli blogger sichuana uçmuş ve bunların şehri neden terkettiği hakkında araştırma yapmıştı. Kendisinin blogunu maalesef bilmiyorum, kendisini canlı yayında konuşurken dinleyebildim.

Ne zaman bizim bloglarımız bu derece etkili olacak diye bir birlerimize sormaya devam ediyoruz :) Ama bıkmadan yazmaya devam ediyoruz..  

Ve ben yazımı bitirdim facebook da bir F5 basacağım bakalım üye sayısı kaç olmuş… 15.208 olmuş yazı tahmini 15 dakika sürdü :)

4 Yorum var
 1. oyyla.com | 28 May 2008 | 15:24:40

  Çin Cumhur Başkanının Facebook Sayfası…

  çin cumhur başkanının facebook sayfası…

 2. www.tusul.com | 28 May 2008 | 15:25:29

  Çin Cumhur Başkanının Facebook Sayfası…

  Çin Cumhur Başkanının Facebook Sayfası…

 3. ali | 29 May 2008 | 01:48:31

  super :)

 4. […] Alexa dan gidip Çinliler facebook kullanımında kaçıncı sırada diye baktım 24. sıradalar ve artık Çince facebook kullanabiliyorlar. Gerçi Çinde facebook’un çok güzel alternatifi var dolayısı ile pek facebook kulanmıyorlar xiaonei daha çok kullanılıyor. Çinde en çok tıklanan sitelerde xiaonei 35. sırada facebook ise 50. sırada yer alıyor. Bu arada Çin Cumhur Başkanı da facebook kullanıyor. […]

Yorum yapınız.