Alvimedica CEO'su Cem Bozkurt

Türkiye ve Avrupa’nın stent ve katater üretiminde lider olan Türk medikal firması Alvimedica, Çin’in başkenti Pekin’de gerçekleştirdiği lansman ile Çin pazarına giriş yaptı. İnvazif kardiyoloji ürünleri alanında 2015 yılında dünyada ilk 5 firma arasına girmeyi hedefleyen Alvimedica için Çin pazarı, Asya Pasifik’deki en önemli merkezlerden biri olacak.

Çin Büyükelçimiz Sayın Murat Salim Esenli, Pekin Ticaret Başmüşavirimiz Sayın Ender Öncü, Pekin Ekonomi Müşavirimiz İlker Şenel, Çin Sağlık Bakanlığı ve SDFA yetkililerinde yer aldığı toplantıda, Çin ve Türk sağlık görevlileri ve doktorları arasında yeni güçlü bir dostluk köprüsü kuruldu. Alvimedica’nın tanıtım toplantısında, Alvimedica CEO’su Cem Bozkurt ve Büyükelçimiz Murat Salim Esenli birer konuşma yaparak Alvimedica ürünleri ve Çin pazarı hakkında değerlendirmelerde bulundular.

Alvimedica CEO’su Cem Bozkurt, Çin’de bulunmaktan duydukları memnuniyeti ifade ettiği konuşmasında şunları söyledi:

“Alvimedica olarak, Avrupa’da gayet iyi bilinen güçlü Ar-Ge yatırımlarımızın başarılı birer çıktısı olan stent ve kateterlerimizin her ülkede olduğu gibi Çin’de de sertifikalandırılmasından büyük bir mutluluk duyuyoruz. Alvimedica’nın ileri teknoloji stentlerinin, kısa süre içinde, Çin’deki 370 milyon dolarlık potansiyel stent pazarı için önemli ve güçlü bir tercih unsuru haline geleceğinden eminiz. 1,3 milyarlık nüfusuna karşılık Çin’in 70 yaş ortalamasıyla dünyada birçok ülkeden çok daha iyi bir sağlık performansı sergilediği bir gerçektir. Alvimedica olarak bizlerin de hedefi, Çin’in bu yüksek sağlık performansına en kaliteli ve gelişmiş teknolojilerle katkıda bulunmak olacaktır. Alvimedica olarak, bu işbirliğinin iki taraf için de verimli ve faydalı olmasını diliyor; derin ve köklü geçmişe sahip iki ülke arasında güçlü bir köprü oluşturmanın tarifsiz gururunu yaşıyoruz”.

Pekin Büyükelçisi Murat Salim Esenli

Çin, pazarı 25 milyonu bulan kardiyovasküler, 5 milyon taşikardi hastası ve 5 milyona yakın kalp krizi vakalarıyla, girişimsel kardiyoloji alanında her türlü yeniliğe ihtiyaç duyuyor. Bölgede yılda 200 bin açık kalp ameliyatı gerçekleşirken, 75 bin hastane ve 1800 civarında girişimsel kardiyoloji laboratuarı bulunuyor. Her yıl girişimsel kardiyoloji alanında 230 binden fazla vakaya ise müdahale ediliyor.

Coracto Çin pazarında iddialı

Alvimedica’nın yaptığı düzenli Ar-Ge yatırımlarının bir ürünü olan Rapamisin salımlı koroner stenti Coracto, yerel pazarın yüzde 65’ine sahip üç markayla rekabet edecek. Biyoeriyebilir polimer kaplamasının ince olması ve 10 – 12 haftalık bir sürede tamamen vücut içerisinde erimesi sayesinde Rapamisin’in yüzde 100 salımını sağlayan Coracto Rapamisin Salımlı Koroner Stent’in başarısı bugün birçok uzman tarafından teyid ediliyor.

Uzun dönemli klinik başarısının yanı sıra zor lezyonlardaki performansı ile dikkat çeken Rapamisin salımlı koroner stent Coracto, 2010 EuroCTO Club Başkanı Alman Prof. Dr. Nicolaus Reifart tarafından CTO hastalarında yapılan özel bir  klinik çalışmaya konu oldu. Coracto, literatürde tamamı yüzde 100 kronik total oklüzyon hastaları (CTO) ile ilişkili yapılmış tek yayın olma özelliğini taşıyan ve aynı zamanda 6,5 yıl gibi uzun süreli hasta takip sonuçları olan tek ürün olması nedeniyle tıp çevrelerinin de dikkatini çekiyor.

Türk firmalarını Çin pazarında görmekten mutluluk duyuyor, Alvimedica’ya Çin pazarında başarılar diliyorum.

Yorum Yok
  1. Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapınız.