shanghai-23-nisan-berk

Shanghai Başkonsolosluğumuz’un düzenlemiş olduğu 23 Nisan etkinliği, hayatımın en güzel 23 Nisan kutlamalarından biriydi. 23 Nisan etkinliğimize çok uzaklardan gelen Türkiye-Çin Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesi milletvekillerimiz de bulunmaktaydı.

Shanghai’da çok güzel bir havaya denk gelmişti bu etkinlik. Etkinlikte ilk sahne alan grup, Çinli çocuklardı, bunları Hindistanlı çocuklar, Malezyalı çocuklar, Nijeryalı çocuklar, İranlı çocuklar, Rus çocuklar takip etti. Bizim küçük assolistlerimiz ise son olarak sahneye çıkarak zeybek oynadılar. Ama burada gösteri sunmayan bir çok ülkeden çocuklarda yaşıtlarını izliyorlardı. Daha sonra hepsi birlikte sahne de mutluluk fotoğrafları çektiriyorlardı. Yukarıda fotoğrafı bulunan küçük arkadaşımız Berk, yandaki resmi kendi yapmış. Kendisiyle küçük bir anlaşma yaptık, eğer onun fotoğrafını yukarıda yayınlarsam bana poz vercekti, sözümüz de durduk Berk :)

Türkiye-Çin Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesi 7 milletvekilimiz de 23 Nisan kutlamaları için Shanghai’da bulunuyorlardı. Türkiye-Çin Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı, aynı zamanda Milli Savunma Komisyon üyesi, Diyarbakır milletvekilimiz M.İhsan Arslan ile görüştük kendilerinden bir röportaj sözü de aldık. Türkiye-Çin Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesi aynı zamanda TBMM Adalet Bakanlığı sözcüsü, Batman milletvekilimiz M. Emin EKMEN ve Türkiye-Çin Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesi Manisa milletvekilimiz Ahmet Orhan ile de keyifli sohbetler ettik. Çin Günlüğü olarak kendileriyle Çin hakkında röportaj yapacağız, kendilerine sormak istediğimiz soruları aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz.

shanghai-23-nisan

Beni hatırlamamış bu prenses

Çok değerli iş adamlarımız, öğrenci arkadaşlarımızla aynı zamanda bizleri çook mutlu eden ufaklıklarla beraberdik. Shanghai da bulunan iki Yavuz Selim’e bir başka Yavuz abimiz eklenince bir ara 3 Yavuz olarak ayak üstü görüştük. En kısa zamanda 3 Yavuz beraber yemek yemek üzerine anlaşarak ayrıldık.

Güzel bir gün geçirdik, bu organizasyonu hazırlayan, Shanghai Başkonsolosluğumuza, destek olan tüm iş adamlarımıza ve görevli arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, en kısa zamanda 23 Nisan programının Çin Günlüğü TV ekranlarında olmasını umut ediyorum.

Yorum Yok
  1. Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapınız.